Fiddlesticks Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

fiddlesticks rehberi

Sezon 9 için en iyi Fiddlesticks rehberi. Dehşet saç, rakibi sömür, kara yel estir ve tek hamlede karga sürüsüyle rakibin işini bitir.

Bu rehber Fiddlesticks nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Fiddlesticks hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Fiddlesticks nasıl oynanır?

Fiddlesticks için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Fiddlesticks ile oynarken yeteneklerinden maksimum verim almanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde kendine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Fiddlesticks oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Dehşet

En çok tartışılan yeteneklerden birisidir. Bu yetenekten faydalanmak için belirli koşulların yerine gelmesi gerektiğinden maalesef bu konuda çok şanslı olunması gerektiği unutulmamalıdır. Ekstra hareket hızı tanıması iyi bir şeydir.

Belki rakipten kaçarken, belki rakibi kovalarken veya skoru korumak amacıyla bu yeteneğin getirdikleri işine yarayabilir. Fakat yetenekten faydalanmak için kullanılması gereken yeteneklerin zorluğu düşünüldüğünde neden çok eleştirildiği ortaya çıkmaktadır.

Q – Dehşet Sal

Bu şampiyonun en sevilen yeteneklerinden birisidir. Bunun temel nedeni ise hiç kuşkusuz bir beceri atışı olmaması ve hedeflenen birliği belirli süreliğine hiçbir şey yapamaz hale getirmesidir.

En kötü ihtimalle senin rakipten kaçmana veya takımının geri çekilmesine destek olabilecek bir yetenektir. Fakat takım savaşlarında bu yeteneği doğru hedefte kullanmak son derece kritiktir.

W – Sömürü

Sürekliliği olan bir şampiyon olman bu yeteneğin işidir. Kullanılması çok kolay bir yetenek değildir ama doğru hamlelerle bunu başarmak mümkündür. Eğer diğer yeteneklerin bekleme süresinde yer alıyorsa kendini çok fazla risk altına almak istemeyebilirsin.

Bu durumda bulunduğun konumu değiştirmeli ve iyi pozisyon alarak rakibin hata yapmasını beklemelisin. Yeteneğin en kötü yanı ise pek çok kalabalık kontrol etkisiyle etkisiz hale getirilebilmesidir.

E – Kara Yel

Bu şampiyonun aşırı derecede korkutucu bir şampiyon olmasını sağlar. İyi miktarda hasar verir ve etkilediği rakipleri belirli süreliğine susturarak onları yeteneklerini kullanamaz hale getirir.

Bu yeteneğin en kötü yanı ise potansiyel olarak maksimum seviyeye ulaşabilmesi için birden fazla sıçramanın gerekli olmasıdır. Bu nedenle doğru kullanmaya ve pek çok hedefi etkilemeye özen göstermelisin.

R – Karga Sürüsü

Bir oyuncunun bu şampiyonu seçmesini sağlayan asıl neden bu yetenektir. Aşırı derecede fazla hasar verir ve dikkatsiz olan bir takımı tamamen ortadan kaldırma konusunda iyidir.

Tek eksi yanı elbette kalabalık kontrolü etkilerine karşı hassas olmasıdır. Doğru zamanla ile kullanıldığında bu yetenekten ekstra verim almayı başarabilirsin ama bunun için bol bol pratik yapman gerekebilir.

Fiddlesticks Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Fiddlesticks için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Fiddlesticks Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Fiddlesticks Rün

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Fiddlesticks ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap