Fiddlesticks Counter (CT) rehberi

fiddlesticks counter

Fiddlesticks counter rehberi sayesinde Fiddlesticks karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Kargalardan hep uzak dur.

Fiddlesticks karşısında oynamak için hasar potansiyeli yüksek şampiyonları tercih etmen gerekir. Oyunun erken evresinde karşı ormana gidip baskınlar düzenlemeye çalışmalısın. Gerçek anlamda bir kaçış yeteneği olmadığı için bu baskınlar fazlasıyla işe yarayacaktır.

Not: Fiddlesticks için güncel build arıyorsan Fiddlesticks build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Fiddlesticks Counter (Karşı Seçim)

Fiddlesticks için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

 • Nunu & Willump
 • Shaco
 • Hecarim
 • Evelynn

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin Fiddlesticks karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Aatrox

Fiddlesticks karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonlardan biridir. Fiddlesticks için gerçek anlamda bir baş belasıdır. Oyunun erken evresinde hasar potansiyeli çok yüksektir. Tüm yetenekleri Fiddlesticks karşısında avantajlı olmasını sağlar niteliktedir. Bunu avantaja çevirmelisin.

Aatrox için güncel bir build arıyorsan Aatrox build kısmına göz atabilirsin.

Kayn

Fiddlesticks karşısında güçlü olmasının sebebi hareketlilik, can yenileme ve hasar potansiyeli gibi niteliklerdir. Bu şampiyona karşı oynayan Fiddlesticks için en iyi senaryo takım arkadaşlarının ona yardım etmesidir. Bunun dışında hemen hemen tüm eşleşmeleri kazanma şansı vardır.

Kayn için güncel bir build arıyorsan Kayn build kısmına göz atabilirsin.

Zac

Fiddlesticks karşısında son derece etkilidir. Bunun sebebi tank olması, mücadele başlatabilmesi ve kitle kontrol etkisidir. Yeteneklerini doğru kullandığın sürece hiçbir problem yaşamazsın. Baskınlara karşı baskın yaparak karşılık verebilir ve takımına maksimum katkı sağlayabilirsin.

Zac için güncel bir build arıyorsan Zac build kısmına göz atabilirsin.

Fiddlesticks Karşısında Ufak İpuçları

Fiddlesticks karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

 • Fiddlesticks kitle kontrol yeteneği olan bir şampiyondur. Dolayısıyla sık sık baskın düzenleme potansiyeli vardır.
 • Kamp temizleme konusunda zorluk çekmez. Ormanda baskın düzenlemek istiyorsan doğru zamanı iyi seçmelisin.
 • Yetenekleri bir araya geldiği zaman oldukça can yakıcıdır. Doğru kombinasyonu yapmasına izin vermemelisin.
 • Özel yeteneğinin oyundaki en ürkütücü özel yeteneklerden biri olduğunu unutmamalısın. Kullanmasına fırsat vermemeli veya kullandığında ondan uzaklaşmalısın.
 • Oldukça dayanıksız bir şampiyondur. Dolayısıyla orman baskınlarına karşı koyma becerisi oldukça düşüktür.
 • Kitle kontrol etkilerine karşı sıkıntı yaşayabilen bir şampiyondur. Onun karşısında seçeceğin şampiyonun kitle kontrolü konusunda iyi olması gerekir.
 • Gerçek anlamda bir kaçma yeteneği olmadığından hareketsiz bir şampiyondur. Bu hareketsizliği avantaja çevirip kamplarını çalmayı deneyebilirsin.

Bu Fiddlesticks counter rehberi sayesinde Fiddlesticks karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Fiddlesticks için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap