Fiddlesticks CT S9 » Fiddlesticks Counter rehberi

fiddlesticks ct counter

Fiddlesticks CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Fiddlesticks karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Fiddlesticks CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Fiddlesticks için güncel build arıyorsan Fiddlesticks build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Fiddlesticks CT (Fiddlesticks Counter)

Fiddlesticks Counter / Fiddlesticks CT
Yuumi Nautilus Lulu Brand
Yuumi Nautilus Lulu Zyra Brand

Her ne zaman Fiddlesticks E yeteneğini kullanırsa minyon birliklerinden uzaklaşmaya çalışmalısın. Böylece kargaların minyon birliklerinden sana sıçramasına engel olabilirsin. Bu hasar almamak için yapman gereken en önemli şeylerden sadece biridir.

Koridordaki çalılıklarda herhangi bir totem olmadan ileriye doğru adım atmaya çalışmamalısın. Özellikle koridoru ittirmek gibi bir hataya düşmeden oynamalısın. Çünkü Fiddlesticks’in ne zaman nereden çıkacağını bilemezsin.

Fiddlesticks hareketsiz bir şampiyondur. Genel olarak minyon dalgalarının koridoru ittirmesine neden olur. Bu tür durumlarda yapılacak baskınlarla avantaj elde etmeye çalışabilirsin. Skoru garanti altına almak için takım arkadaşına yardımcı olmayı ihmal etmemelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Bir görevi yerine getirmek için harekete geçmiş durumdaysan etrafında neler olup bittiğini iyi izlemen gerekir. Aniden ortaya çıkacak bir Fiddlesticks tüm takımın darmadağın olmasını sağlayabilir.

Fiddlesticks genel olarak üzerine düşen totem bırakma görevini yerine getirmek için tek takılır. Bu tür durumlarda ormanın belirli yerlerinde ona ani baskın düzenlemeye çalışabilirsin. Bu onu oyundan düşürecek ve aynı zamanda harita kontrolü sağlamasına engel olacaktır.

Potansiyel

Fiddlesticks E yeteneğine seviye atlatmaya başladığı zaman yüksek miktarda hasar uygulamaya başlar. Mutlaka ama mutlaka bu konuda dikkatli olmalısın. Minyon birlikleriyle arana mesafe koymayı ihmal etmemelisin. Bu tür durumlarda kaçmak en iyi seçenektir.

Fiddlesticks, Zhonya’nın Kumsaati eşyasını bitirdiği zaman özel yeteneğini çok acımasızca kullanabilir. Bu durumlarda ona saldıramaz ve onu yerinden hareket ettiremezsin ama o hasar vermeye devam eder. Geri kaçmayı ihmal etmemelisin.

Fiddlesticks üç yeteneğine birden erişim sağladığında onunla başa çıkmak maalesef çok kolay değildir. Gereksiz hasar takaslarından olabildiğince kaçınmaya çalışmalısın. Bir şekilde hasar takasına girmeye karar verirken yeteneklerinden birini zaten kullanmış olmasına dikkat etmelisin.

Bu Fiddlesticks counter rehberi sayesinde Fiddlesticks karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Fiddlesticks için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap