Fiddlesticks CT » Fiddlesticks Counter [S10]

Fiddlesticks counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Fiddlesticks counter konusunda yardımcı olacaktır.

Fiddlesticks CT (Fiddlesticks Counter)

Her ne zaman Fiddlesticks E yeteneğini kullanırsa minyon birliklerinden uzaklaşmaya çalışmalısın. Böylece kargaların minyon birliklerinden sana sıçramasına engel olabilirsin. Bu hasar almamak için yapman gereken en önemli şeylerden sadece biridir.

Koridordaki çalılıklarda herhangi bir totem olmadan ileriye doğru adım atmaya çalışmamalısın. Özellikle koridoru ittirmek gibi bir hataya düşmeden oynamalısın. Çünkü Fiddlesticks’in ne zaman nereden çıkacağını bilemezsin.

Fiddlesticks hareketsiz bir şampiyondur. Genel olarak minyon dalgalarının koridoru ittirmesine neden olur. Bu tür durumlarda yapılacak baskınlarla avantaj elde etmeye çalışabilirsin. Skoru garanti altına almak için takım arkadaşına yardımcı olmayı ihmal etmemelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Bir görevi yerine getirmek için harekete geçmiş durumdaysan etrafında neler olup bittiğini iyi izlemen gerekir. Aniden ortaya çıkacak bir Fiddlesticks tüm takımın darmadağın olmasını sağlayabilir.

Fiddlesticks genel olarak üzerine düşen totem bırakma görevini yerine getirmek için tek takılır. Bu tür durumlarda ormanın belirli yerlerinde ona ani baskın düzenlemeye çalışabilirsin. Bu onu oyundan düşürecek ve aynı zamanda harita kontrolü sağlamasına engel olacaktır.

Potansiyel

Fiddlesticks E yeteneğine seviye atlatmaya başladığı zaman yüksek miktarda hasar uygulamaya başlar. Mutlaka ama mutlaka bu konuda dikkatli olmalısın. Minyon birlikleriyle arana mesafe koymayı ihmal etmemelisin. Bu tür durumlarda kaçmak en iyi seçenektir.

Fiddlesticks, Zhonya’nın Kumsaati eşyasını bitirdiği zaman özel yeteneğini çok acımasızca kullanabilir. Bu durumlarda ona saldıramaz ve onu yerinden hareket ettiremezsin ama o hasar vermeye devam eder. Geri kaçmayı ihmal etmemelisin.

Fiddlesticks üç yeteneğine birden erişim sağladığında onunla başa çıkmak maalesef çok kolay değildir. Gereksiz hasar takaslarından olabildiğince kaçınmaya çalışmalısın. Bir şekilde hasar takasına girmeye karar verirken yeteneklerinden birini zaten kullanmış olmasına dikkat etmelisin.

Bu Fiddlesticks counter rehberi sayesinde Fiddlesticks karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Fiddlesticks için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu