Fiddlesticks Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Fiddlesticks nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Fiddlesticks build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Tek hamleyle rakiplerin korkulu rüyası olun.

Bu rehber Fiddlesticks nasıl oynanır sorusuna, Fiddlesticks build, Fiddlesticks eşya ve Fiddlesticks rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon güçlü kitle kontrol yeteneği ile öne çıkar. Kullanımı kolay ama etkisi büyük bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Fiddlesticks Sezon 9 Build

Bu sezon Fiddlesticks için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise yeteneklerinle daha fazla rakibi etki altında bırakabilecek tercihler yapmalısın.

Fiddlesticks için eşya seçimleri konusunda ona özgü eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Fiddlesticks – Benzer Şampiyonlar
Graves Gangplank Teemo Nidalee Quinn

Fiddlesticks Rün (Rune)

Fiddlesticks için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Fiddlesticks için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Fiddlesticks Eşyalar (Item)

Fiddlesticks eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Fiddlesticks Yetenekler

Bu kısımda en iyi Fiddlesticks sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 19

(E) 1 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibin iyileştirme becerilerini zayıflatan ve onlara zaman içerisinde hasar veren Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Fiddlesticks nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Fiddlesticks özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Dehşet

En çok tartışılan yeteneklerden birisidir. Bu yetenekten faydalanmak için belirli koşulların yerine gelmesi gerektiğinden maalesef bu konuda çok şanslı olunması gerektiği unutulmamalıdır. Ekstra hareket hızı tanıması iyi bir şeydir.

Belki rakipten kaçarken, belki rakibi kovalarken veya skoru korumak amacıyla bu yeteneğin getirdikleri işine yarayabilir. Fakat yetenekten faydalanmak için kullanılması gereken yeteneklerin zorluğu düşünüldüğünde neden çok eleştirildiği ortaya çıkmaktadır.

Q – Dehşet Sal

Bu şampiyonun en sevilen yeteneklerinden birisidir. Bunun temel nedeni ise hiç kuşkusuz bir beceri atışı olmaması ve hedeflenen birliği belirli süreliğine hiçbir şey yapamaz hale getirmesidir.

En kötü ihtimalle senin rakipten kaçmana veya takımının geri çekilmesine destek olabilecek bir yetenektir. Fakat takım savaşlarında bu yeteneği doğru hedefte kullanmak son derece kritiktir.

W – Sömürü

Sürekliliği olan bir şampiyon olman bu yeteneğin işidir. Kullanılması çok kolay bir yetenek değildir ama doğru hamlelerle bunu başarmak mümkündür. Eğer diğer yeteneklerin bekleme süresinde yer alıyorsa kendini çok fazla risk altına almak istemeyebilirsin.

Bu durumda bulunduğun konumu değiştirmeli ve iyi pozisyon alarak rakibin hata yapmasını beklemelisin. Yeteneğin en kötü yanı ise pek çok kalabalık kontrol etkisiyle etkisiz hale getirilebilmesidir.

E – Kara Yel

Bu şampiyonun aşırı derecede korkutucu bir şampiyon olmasını sağlar. İyi miktarda hasar verir ve etkilediği rakipleri belirli süreliğine susturarak onları yeteneklerini kullanamaz hale getirir.

Bu yeteneğin en kötü yanı ise potansiyel olarak maksimum seviyeye ulaşabilmesi için birden fazla sıçramanın gerekli olmasıdır. Bu nedenle doğru kullanmaya ve pek çok hedefi etkilemeye özen göstermelisin.

R – Karga Sürüsü

Bir oyuncunun bu şampiyonu seçmesini sağlayan asıl neden bu yetenektir. Aşırı derecede fazla hasar verir ve dikkatsiz olan bir takımı tamamen ortadan kaldırma konusunda iyidir.

Tek eksi yanı elbette kalabalık kontrolü etkilerine karşı hassas olmasıdır. Doğru zamanla ile kullanıldığında bu yetenekten ekstra verim almayı başarabilirsin ama bunun için bol bol pratik yapman gerekebilir.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar onun dayanıksız yapısından faydalanmaya çalışan şampiyonlardan oluşur. Bazıları koridor aşamasında sana kök söktürecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok onun kitle kontrol becerisinden yararlanabilen şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Fiddlesticks ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap