Ezreal Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

ezreal rehberi

Sezon 9 için en iyi Ezreal rehberi. Büyü gücü yükselişi senin işin, gizemli ile özüt atışlarla hedefle ve isabet dalgasıyla sil süpür.

Bu rehber Ezreal nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Ezreal hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Ezreal nasıl oynanır?

Ezreal için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Ezreal ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Ezreal oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Büyü Gücü Yükselişi

Oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Beceri atışların isabet ettiği sürece saldırı hızı kazanırsın. Yeteneklerin isabet etmediği zaman ise sahip olduğun saldırı hızı dolumlarını kaybedersin. Yönetimi çok zor olan bir yetenek değildir ama yine de dikkatli olmak gerekir.

Q – Gizemli Atış

Bu şampiyonun temel saldırı yeteneğidir. Bu yeteneği kullanarak düzenli olarak rakip birlikleri rahatsız edebilirsin. Belki sürekli isabet ettirmesi çok sıkıntı olabilir ama alıştıktan sonra her şey çok daha kolay olacaktır.

Takım savaşlarına girmeden önce rakibi rahatsız edecek hasarlar vererek takım savaşlarından önce avantaj elde etmeyi başarabilirsin.

W – Özüt Atışı

Birkaç sezon öncesine gidecek olursak bu yeteneğin eski gücünde olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Şu an değer kattığı tek şey basit saldırıları yenilemek ve sana saldırı hızı kazandırmaktır.

Bunun dışında çok bir etkisi yokmuş gibi gözükebilir ama bu yetenek aynı zamanda etkilediği dost birliklerin saldırı hızını yükseltir. Dolayısıyla bunu avantaja çevirecek alanları düşünüp stratejik hareket etmek mümkündür.

E – Sihir Geçişi

Bu şampiyonun hareketli bir nişancı şampiyon olmasını sağlayan yetenektir. Bu yetenek sayesinde koridorda baskın yemen durumunda kaçmayı başarabilirsin. Tam tersi senden kaçmaya çalışan rakipleri de yakalayabilirsin.

Her ne olursa olsun bu yeteneği hep savunma yönünde kullanmaya özen göstermen iyi bir fikir olacaktır. Kullanıldıktan sonra en yakın şampiyona vereceği hasarı çok fazla düşünmek doğru değildir çünkü bu hasara karşı koyabilmek oldukça kolaydır.

R – İsabet Dalgası

Oyunda yer alan global etkiye sahip yeteneklerden birisidir. Ejder çalma, Baron çalma ve hatta kaçan skoru koruma gibi çeşitli işlevleri olan bir yetenektir. Bazı oyuncular bu yeteneği minyon dalgası temizlemek için dahi kullanır.

Birçok farklı kullanım yönü varken elbette en iyisini seçmek oyun içerisindeki koşullara göre değişiklik gösterecektir.

Ezreal Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Ezreal için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Ezreal Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İlham, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Arakçı olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Ezreal Rün

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ezreal ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap