Ezreal Counter (CT) rehberi

ezreal rehberi

Ezreal counter rehberi sayesinde Ezreal karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Böylece koridor aşamasında avantaj elde edebilirsin.

Ezreal tüm eşyaları tamamladığı zaman karşı konulması zor bir güç haline dönüşür. Problem çok fazla hasar vermesinden ziyade hiç zorluk çekmeden hasar verebilmesidir. Üstelik böyle bir beceriye sahip olmasına rağmen saldırı gücü çok iyi noktalara getirilebilen bir şampiyondur.

Not: Ezreal için güncel build arıyorsan Ezreal build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Ezreal Counter (Karşı Seçim)

Ezreal için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

 • Kog’Maw
 • Quinn
 • Twitch
 • Jinx

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin Ezreal karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Sivir

Ezreal karşısında avantajlı olmasının sebebi çok hızlı minyon temizleme becerisine sahip olmasıdır. Karşıdan gelebilecek rahatsız edici hasarlardan kendini korumayı başarır. Koridor aşamasında elde etmiş olduğu beslenme avantajını oyun sonunda mücadele gücüne dönüştürür.

Sivir için güncel bir build arıyorsan Sivir nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Vayne

Ezreal karşısında avantajlı olmasının sebebi hareketlilik konusunda üstün olmasıdır. Karşıdan gelebilecek beceri atışlarından kaçınmak çok zor değildir. Saldırıları zırhları yok saydığı için hasar takasında avantaj elde etmek ve bunu koridor genelinde gerçekleştirmek oldukça kolaydır.

Vayne için güncel bir build arıyorsan Vayne nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Yasuo

Oyunun erken evresinde Ezreal’den çok daha iyi durumdadır. Karşıdan gelen hasarı engelleyebilmesi en büyük avantajıdır. Doğru kullanılması durumunda tüm yetenekleri ile üstünlük kurması kaçınılmazdır. Buna rağmen menzil dezavantajına dikkat edilmelidir.

Yasuo için güncel bir build arıyorsan Yasuo nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Ezreal Karşısında Ufak İpuçları

Ezreal karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

 • Mükemmel sayılabilecek rahatsız edici hasar verme potansiyelini boşa çıkarmaya çalışmalısın.
 • Sürdürülebilir hasar konusunda ne kadar dikkatli olursan o kadar avantajlı çıkarsın.
 • Anlık hasarı çok yüksek olmasa bile ortalamanın üzerinde olduğundan dikkatli oynamalısın.
 • Kendi saldırılarının menzili çok yüksek olmasa dahi yetenekleri ile epey uzağa nişan alabileceğini aklından çıkarmamalısın.
 • Yeteneklerinin bekleme süresi oldukça azdır ve bu nedenle hamle yaparken dikkatli olunmalıdır.
 • İlk 3 seviye içerisinde çok güçlü olduğundan hasar takasından kaçınılmalıdır.
 • Oyuna çok yavaş başlangıç yaptığından iyi pozisyon almak her zaman avantajdır.
 • Hareket kabiliyetini kaybettiği zaman etkisizdir.
 • Tamamen beceri atışlarına bağlı olduğundan bunu avantaj olarak kullanabilirsin.

Bu Ezreal counter rehberi sayesinde Ezreal karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Ezreal için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap