Ezreal CT » Ezreal Counter [S10]

Ezreal counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Ezreal counter konusunda yardımcı olacaktır.

Ezreal CT (Ezreal Counter)

Minyon birliklerinin arkasında kalmak Ezreal’in erken evrede uygulayacağı rahatsız edici hasarlardan kaçınmanı sağlar. Bunu başararak aynı zamanda Arakçı sayesinde elde ettiği ekstra altın dolumlarına engel olmuş olursun. Bu nedenle koridordaki pozisyonuna hep dikkat etmelisin.

Ezreal son derece hareketli bir şampiyondur. E yeteneğini kullandığı sürece onu yakalaman çok kolay değildir. Onu kule altına sıkıştırmaya çalışırsan koridor aşamasındaki etkinliğini önemli ölçüde azaltmış olursun. Bunu yaparken olası baskınlara karşı dikkatli olmalısın.

Ezreal etkinliğini gösterebilmek için zamanın geçmesini beklemesi gereken şampiyonlardan biridir. Bu nedenle erken evrede ona baskınlar düzenleyip onu oyundan düşürebilmek mümkündür. Farm yapmasına engel olabildiğin sürece ona karşı üstünlük sağlayabilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ezreal karşısında avantajı ele geçirmenin en önemli yolu güçlü bir şekilde hücum hamleleri gerçekleştirmektir. Bunu özellikle koridor aşamasında yapmayı başarırsan bir anlamda onu oyundan silmiş olursun.

Rahatsız edici hasarlarına karşı son derece dikkatli olmalısın. Çünkü zayıf olan şampiyonlara karşı çok ciddi hasarlar verebilen bir şampiyondur. Savunma mekanizmasına sahip olmadığın sürece onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın.

Ezreal’in Q yeteneğini atlatmak demek W > Q > E kombinasyonuna engel olmak demektir. Bu konuda çok dikkatli olduğun sürece ona karşı kolayca üstünlük sağlayabilirsin. Aksi durumlarda Ezreal hasar takasında her zaman avantajlı çıkan taraf olacaktır.

Potansiyel

Ezreal, Pırıltı eşyasını tamamladığı zaman ilk güç artışını elde etmiş olur. Q yeteneğinin hasar potansiyeli son derece yüksek seviyelere ulaşır. Bu sayede sürekli olarak seni rahatsız edebilecek hasarlar vermeyi başarır. Ne olursa olsun Q yeteneğinden kaçmaya çalışmalısın.

Ezreal, Manamune eşyasını tamamladıktan sonra çok fazla manaya sahip olacağı için durmadan yeteneklerini kullanacaktır. Bu durumdan bir sıkılabilirsin ama ne olursa olsun yeteneklerini tutturmasına izin vermemelisin.

Ezreal genellikle yetenek gücüne dayalı seçimler yapar. Bu nedenle anlık hasar potansiyeli son derece yüksek olur. Onun hangi eşya yönünü tercih ettiğine iyi bakmalısın. Yetenek gücü yerine saldırı gücü tercihini yaparsa rahatsız edici hasar ve normal saldırı konusunda çok güçlü olacaktır.

Bu Ezreal counter rehberi sayesinde Ezreal karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Ezreal için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu