Ezreal Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Ezreal nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Ezreal build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Beceri atışları ile rakipleri ustaca avlamayı başarın.

Bu rehber Ezreal nasıl oynanır sorusuna, Ezreal build, Ezreal eşya ve Ezreal rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek hareket kabiliyeti ve beceri atışlarına bağlı hasar potansiyeli ile bilinir. Sürekli rakibi dürten hasar veren bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Ezreal Sezon 9 Build

Bu sezon Ezreal için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere melez hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise maksimum hasara ulaşmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Ezreal için eşya seçimleri konusunda maksimum hasar imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Ezreal – Benzer Şampiyonlar
Kindred Jhin Miss Fortune Jinx Draven

Ezreal Rün (Rune)

Ezreal için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Ezreal için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İlham ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Arakçı seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İlham) Rün (Büyücülük) Nitelik

Ezreal Eşyalar (Item)

Ezreal eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Ezreal Yetenekler

Bu kısımda en iyi Ezreal sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih senin ve yakınındaki takım arkadaşlarının canını iyileştirmeni sağlayan Şifa büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Şifa

Ezreal nasıl oynanır?

Bu şampiyon sürekli rahatsız edici hasar verme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Ezreal özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Büyü Gücü Yükselişi

Oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Beceri atışların isabet ettiği sürece saldırı hızı kazanırsın. Yeteneklerin isabet etmediği zaman ise sahip olduğun saldırı hızı dolumlarını kaybedersin. Yönetimi çok zor olan bir yetenek değildir ama yine de dikkatli olmak gerekir.

Q – Gizemli Atış

Bu şampiyonun temel saldırı yeteneğidir. Bu yeteneği kullanarak düzenli olarak rakip birlikleri rahatsız edebilirsin. Belki sürekli isabet ettirmesi çok sıkıntı olabilir ama alıştıktan sonra her şey çok daha kolay olacaktır.

Takım savaşlarına girmeden önce rakibi rahatsız edecek hasarlar vererek takım savaşlarından önce avantaj elde etmeyi başarabilirsin.

W – Özüt Atışı

Birkaç sezon öncesine gidecek olursak bu yeteneğin eski gücünde olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Şu an değer kattığı tek şey basit saldırıları yenilemek ve sana saldırı hızı kazandırmaktır.

Bunun dışında çok bir etkisi yokmuş gibi gözükebilir ama bu yetenek aynı zamanda etkilediği dost birliklerin saldırı hızını yükseltir. Dolayısıyla bunu avantaja çevirecek alanları düşünüp stratejik hareket etmek mümkündür.

E – Sihir Geçişi

Bu şampiyonun hareketli bir nişancı şampiyon olmasını sağlayan yetenektir. Bu yetenek sayesinde koridorda baskın yemen durumunda kaçmayı başarabilirsin. Tam tersi senden kaçmaya çalışan rakipleri de yakalayabilirsin.

Her ne olursa olsun bu yeteneği hep savunma yönünde kullanmaya özen göstermen iyi bir fikir olacaktır. Kullanıldıktan sonra en yakın şampiyona vereceği hasarı çok fazla düşünmek doğru değildir çünkü bu hasara karşı koyabilmek oldukça kolaydır.

R – İsabet Dalgası

Oyunda yer alan global etkiye sahip yeteneklerden birisidir. Ejder çalma, Baron çalma ve hatta kaçan skoru koruma gibi çeşitli işlevleri olan bir yetenektir. Bazı oyuncular bu yeteneği minyon dalgası temizlemek için dahi kullanır.

Birçok farklı kullanım yönü varken elbette en iyisini seçmek oyun içerisindeki koşullara göre değişiklik gösterecektir.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar beceri atışı konusunda maksimum baskı yapabilen şampiyonlardan oluşur. Bazıları seni yemleyip etkisiz bırakabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok ona koridor aşamasında ekstra sürdürülebilirlik sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ezreal ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap