Evelynn Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

evelynn rehberi

Sezon 9 için en iyi Evelynn rehberi. Gölge yolunu seç, nefretin çivilerini batır, tarumar et ve rakibi azapla kucaklayarak işini bitir.

Bu rehber Evelynn nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Evelynn hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Evelynn nasıl oynanır?

Evelynn için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Evelynn ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Evelynn oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Gölge Yolu

Bu şampiyonu farklı yapan yetenektir. Diğer tüm görünmezlik yeteneklerinin aksine mekaniği biraz daha farklıdır. Bununla birlikte oyuncusuna mana yönetimi açısından ekstra avantaj sunar. Bu avantajı kullanarak yeteneklerinden daha fazla verim almayı başarabilirsin.

Q – Nefretin Çivileri

Bu şampiyonun hasar potansiyelinin sürdürülebilir olmasını sağlayan yegane yetenektir. Bu yeteneği sürekli olarak kullanabilmek orman kamplarını hızlı bir biçimde temizlemeyi mümkün kılar.

Şampiyonlara karşı aşırı kullanışlı olduğunu söylemek mümkün olmasa bile belirli koşullarda fazlasıyla işe yarayan bir yetenektir.

W – Karanlık Cinnet

Bir orman şampiyonu için en iyi niteliklerden birisi hareket hızıdır. Bu yetenek sana olağanüstü hareket hızı kazandırarak ormanda daha rahat dolaşmana yardımcı olur.

Aynı zamanda rakibin karşı orman taktiğini uygulaması durumunda ondan hızlıca uzaklaşmanı sağlar. Fazlasıyla işlevseldir ama kullanırken bekleme süresini iyi kontrol etmek gerekir.

E – Tarumar

Bu şampiyon için açılış yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde saldırı hızını olabildiğince yükseltip hızlı saldırılardan avantajlı bir biçimde yararlanabilirsin.

Her ne kadar aşırı karmaşık olmasa bile bazen yakında saldıracak birlik olmadığında saldırı hızını yükseltmek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle bir kuşatma taktiği kullanırken özellikle minyon birliklerinden destek alıp hareket hızını yükseltmek fazlasıyla iyi bir fikirdir.

R – Azabın Kucağı

Eşsiz bir yetenek olsa bile maalesef yeteri kadar yetenek gücü olmadığında pek işe yaramamaktadır. Kaçma veya skorları koruma konusunda sana yardımcı olabilir. Bekleme süresi çok yüksek olduğundan her seferinde bu yeteneği kullanabilmek çok kolay değildir.

Özellikle mücadelelerin başlangıcında hemen bu yeteneği kullanmayı düşünmek çok akıllıca bir seçim olmayacaktır. Yeteri kadar yetenek gücüne sahip olduktan sonra bu yetenek maksimum potansiyeline ulaşmana yardımcı olacaktır.

Evelynn Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Evelynn için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Evelynn Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Evelynn Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Evelynn rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap