Evelynn CT » Evelynn Counter

Evelynn karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Evelynn CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Evelynn için güncel build arıyorsan Evelynn build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Evelynn CT konusunda bilgiler yer alır.

Evelynn counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Evelynn counter konusunda yardımcı olacaktır.

Evelynn CT (Evelynn Counter)

Evelynn oyunun erken evresinde problemler yaşayan bir şampiyondur. Bu nedenle onun ormanına baskınlar düzenleyerek avantaj elde etmeye çalışmalısın. Oyun ilerledikçe hakimiyet kuracağı için en başlarda yapacağın hamleler çok önemlidir.

Evelynn kamp temizleme konusunda epey hızlıdır. Bu nedenle hızlı bir şekilde 6. seviye olacaktır. Güvenli oynamak ve beraberinde ona skor vermemeye çalışmak önemlidir. Oyunun erken evresinde skor alırsa bunu oyunun sonuna kadar taşımayı başaracak bir şampiyondur.

Evelynn genelde arkadan saldıran bir şampiyondur. Bu nedenle olabildiğince totem kullanıp harita kontrol elde etmek çok önemlidir. Totemleri doğru şekilde kullanmazsan ona hareket alanı bırakmış olursun. Bu durumda tüm avantaj ona geçecektir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Evelynn’i etkisiz bırakmak istiyorsan özellikle R yeteneği bekleme süresinde olmasını fırsat bilmelisin. Bu yetenek bekleme süresinde olunca hareketlilik konusunda sıkıntılar yaşamaya başlar ve hamlelerden kaçma şansını önemli ölçüde yitirir.

Totem koymayı asla unutmamalısın. Kamp temizlerken Evelynn görünmez olmayı tercih etmeyecektir. Bu nedenle yakın bölgelere totem koyarak onun hareketlerini izlemeyi düşünebilirsin. Buna ek olarak bir görevi kuşattığın zaman görünmezliği ortaya çıkaran totem kullanmayı unutmamalısın.

Potansiyel

Evelynn 3. seviye olduğu zaman ilk güç artışını yaşamış olur. Bu durumda tüm yeteneklerine ulaşmış olacaktır. Kampları temizleme ve gerektiğinde skor alabilmek için her şeye sahip durumdadır. Dikkatli olmalı ve gereksiz yere ona skor vermemelisin.

6. seviye olduğunda ikinci kez güç artışı yaşamış olur. R yeteneği bekleme süresinde olmadığı her ana güçlü olacaktır. Skor alma ve özellikle şampiyonları katletme konusunda artık çok daha avantajlıdır. Kendini zor duruma sokacak hamleler yapmamaya çalışmalısın.

Bu Evelynn counter rehberi sayesinde Evelynn karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Evelynn için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap