Evelynn Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Evelynn nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Evelynn rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Evelynn ipuçları.

Bu yazı Evelynn nasıl oynanır sorusuna, Evelynn build, Evelynn rün ve Evelynn counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Evelynn Sezon 9 Build

Evelynn‘nın orman bölgesinde maç kazanma oranı %51 seviyesinde, seçilme oranı %5 seviyesinde ve yasaklanma oranı %11 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orman şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Evelynn için eşya seçimleri konusunda anlık hasar imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Evelynn – Benzer Şampiyonlar
Zed Nocturne Kha’Zix Shaco Ekko

Evelynn Rün (Rune)

Evelynn için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Evelynn için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Evelynn Eşyalar (Item)

Evelynn eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Evelynn Yetenekler

Bu kısımda en iyi Evelynn sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ormancı şampiyonların vazgeçilmezi olan Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Evelynn nasıl oynanır?

Evelynn ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orman bölgesi olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Evelynn özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Gölge Yolu

Bu şampiyonu farklı yapan yetenektir. Diğer tüm görünmezlik yeteneklerinin aksine mekaniği biraz daha farklıdır. Bununla birlikte oyuncusuna mana yönetimi açısından ekstra avantaj sunar. Bu avantajı kullanarak yeteneklerinden daha fazla verim almayı başarabilirsin.

Q – Nefretin Çivileri

Bu şampiyonun hasar potansiyelinin sürdürülebilir olmasını sağlayan yegane yetenektir. Bu yeteneği sürekli olarak kullanabilmek orman kamplarını hızlı bir biçimde temizlemeyi mümkün kılar.

Şampiyonlara karşı aşırı kullanışlı olduğunu söylemek mümkün olmasa bile belirli koşullarda fazlasıyla işe yarayan bir yetenektir.

W – Karanlık Cinnet

Bir orman şampiyonu için en iyi niteliklerden birisi hareket hızıdır. Bu yetenek sana olağanüstü hareket hızı kazandırarak ormanda daha rahat dolaşmana yardımcı olur.

Aynı zamanda rakibin karşı orman taktiğini uygulaması durumunda ondan hızlıca uzaklaşmanı sağlar. Fazlasıyla işlevseldir ama kullanırken bekleme süresini iyi kontrol etmek gerekir.

E – Tarumar

Bu şampiyon için açılış yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde saldırı hızını olabildiğince yükseltip hızlı saldırılardan avantajlı bir biçimde yararlanabilirsin.

Her ne kadar aşırı karmaşık olmasa bile bazen yakında saldıracak birlik olmadığında saldırı hızını yükseltmek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle bir kuşatma taktiği kullanırken özellikle minyon birliklerinden destek alıp hareket hızını yükseltmek fazlasıyla iyi bir fikirdir.

R – Azabın Kucağı

Eşsiz bir yetenek olsa bile maalesef yeteri kadar yetenek gücü olmadığında pek işe yaramamaktadır. Kaçma veya skorları koruma konusunda sana yardımcı olabilir. Bekleme süresi çok yüksek olduğundan her seferinde bu yeteneği kullanabilmek çok kolay değildir.

Özellikle mücadelelerin başlangıcında hemen bu yeteneği kullanmayı düşünmek çok akıllıca bir seçim olmayacaktır. Yeteri kadar yetenek gücüne sahip olduktan sonra bu yetenek maksimum potansiyeline ulaşmana yardımcı olacaktır.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Evelynn rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap