Evelynn Rün ve Eşya Dizilimi » Jungle Build

Bu rehber Evelynn rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Evelynn hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Evelynn için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Evelynn Build S10

Evelynn yetenek gücü odaklı bir suikastçı şampiyondur. Temel hedefi takımından ayrı düşmüş olan rakipleri ortadan kaldırmaktır. Hasar potansiyeli açısından hem tekil hem de alan hasarına sahip bir şampiyondur. Bu durum ona çok iyi orman temizleme fırsatı sunmaktadır.

Evelynn erken evrede güçsüz kalması nedeniyle pek sevilmez. Ayrıca esnek bir şampiyon değildir. Kitle kontrol yeteneğini saymazsak takımına pek bir şey kazandırmaz. Savunma odaklı bir build tercih etmek diğer ormancılar karşısında güçsüz kalmasına neden olur.

Evelynn Build Başlangıç
Başlangıç  
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Evelynn için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Evelynn Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Evelynn Rün

Evelynn nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Evelynn ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Evelynn oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır.

Evelynn ile oynarken 6. seviyeden önce karşı takımın ormancı şampiyonu ile mücadeleye girişmeye çalışmamalısın. 6. seviye olduktan sonra sabırlı bir biçimde hareket etmelisin ama nehirden olabildiğince uzak durmalısın. Bununla birlikte R yeteneğin kullanılabilir olmadığında mücadeleye girişmeye çalışmamalısın.

Pasif – Gölge Yolu

Bu şampiyonu farklı yapan yetenektir. Diğer tüm görünmezlik yeteneklerinin aksine mekaniği biraz daha farklıdır. Bununla birlikte oyuncusuna mana yönetimi açısından ekstra avantaj sunar. Bu avantajı kullanarak yeteneklerinden daha fazla verim almayı başarabilirsin.

Q – Nefretin Çivileri

Bu şampiyonun hasar potansiyelinin sürdürülebilir olmasını sağlayan yegane yetenektir. Bu yeteneği sürekli olarak kullanabilmek orman kamplarını hızlı bir biçimde temizlemeyi mümkün kılar.

Şampiyonlara karşı aşırı kullanışlı olduğunu söylemek mümkün olmasa bile belirli koşullarda fazlasıyla işe yarayan bir yetenektir.

W – Karanlık Cinnet

Bir orman şampiyonu için en iyi niteliklerden birisi hareket hızıdır. Bu yetenek sana olağanüstü hareket hızı kazandırarak ormanda daha rahat dolaşmana yardımcı olur.

Aynı zamanda rakibin karşı orman taktiğini uygulaması durumunda ondan hızlıca uzaklaşmanı sağlar. Fazlasıyla işlevseldir ama kullanırken bekleme süresini iyi kontrol etmek gerekir.

E – Tarumar

Bu şampiyon için açılış yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde saldırı hızını olabildiğince yükseltip hızlı saldırılardan avantajlı bir biçimde yararlanabilirsin.

Her ne kadar aşırı karmaşık olmasa bile bazen yakında saldıracak birlik olmadığında saldırı hızını yükseltmek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle bir kuşatma taktiği kullanırken özellikle minyon birliklerinden destek alıp hareket hızını yükseltmek fazlasıyla iyi bir fikirdir.

R – Azabın Kucağı

Eşsiz bir yetenek olsa bile maalesef yeteri kadar yetenek gücü olmadığında pek işe yaramamaktadır. Kaçma veya skorları koruma konusunda sana yardımcı olabilir. Bekleme süresi çok yüksek olduğundan her seferinde bu yeteneği kullanabilmek çok kolay değildir.

Özellikle mücadelelerin başlangıcında hemen bu yeteneği kullanmayı düşünmek çok akıllıca bir seçim olmayacaktır. Yeteri kadar yetenek gücüne sahip olduktan sonra bu yetenek maksimum potansiyeline ulaşmana yardımcı olacaktır.

Burada yer alan Evelynn rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Evelynn hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap