En iyi 10 üst koridor şampiyonu – 8.21 yaması

8.21 yamasına göre en iyi üst koridor şampiyonlarının kimler olduğunu merak ediyor musun? Verilere dayalı olarak oluşturulmuş bu listeyi inceleyebilirsin.

League of Legends’ta üst koridor şampiyonları taşıyıcı, tank ve destek gibi kendi içerisinde çeşitli rollere sahiptirler. Bu liste 8.21 yamasına göre oluşturulmuştur. Farklı koridorlar ve bölgeler için şampiyonları incelemek istersen aşağıdaki listelere göz atabilirsin.

10. Singed

Singed kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Singed doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Singed eşleşme açısından Heimerdinger, Kennen ve Teemo karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Cho’Gath, Ornn ve Kled karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Talon, Fizz veya Draven alırsa Singed seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 10. sırayı uygun gördüm. Singed için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Singed rehberi kısmına göz atabilirsin.

9. Irelia

Irelia kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Irelia doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Irelia eşleşme açısından Tryndamere, Jax ve Poppy karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Ryze, Dr. Mundo ve Lissandra karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Malzahar, Fizz veya Janna alırsa Irelia seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 9. sırayı uygun gördüm. Irelia için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Irelia rehberi kısmına göz atabilirsin.

8. Kled

Kled kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Kled doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Kled eşleşme açısından Singed, Kennen ve Lissandra karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Nasus, Dr. Mundo ve Yorick karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Lissandra, Miss Fortune veya Jax alırsa Kled seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 8. sırayı uygun gördüm. Kled için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Kled rehberi kısmına göz atabilirsin.

7. Riven

Riven kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Riven doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun son evresinde etkilidir.

Riven eşleşme açısından Lissandra, Rengar ve Quinn karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Ornn, Dr. Mundo ve Shen karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Fizz, Taliyah veya Ahri alırsa Riven seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 7. sırayı uygun gördüm. Riven için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Riven rehberi kısmına göz atabilirsin.

6. Garen

Garen kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Garen doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Garen eşleşme açısından Yorick, Teemo ve Singed karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Swain, Jayce ve Dr. Mundo karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Lux, Zyra veya Twitch alırsa Garen seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 6. sırayı uygun gördüm. Garen için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Garen rehberi kısmına göz atabilirsin.

5. Sion

Sion kitle kontrol etkisi ve mücadele başlatma yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Sion doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Sion eşleşme açısından Rengar, Wukong ve Viktor karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ryze, Nasus ve Jayce karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Fizz, Ahri veya Jax alırsa Sion seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 5. sırayı uygun gördüm. Sion için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Sion rehberi kısmına göz atabilirsin.

4. Jax

Jax kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Jax doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Jax eşleşme açısından Pantheon, Poppy ve Teemo karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Yasuo, Irelia ve Ornn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Soraka, Lissandra veya Fizz alırsa Jax seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 4. sırayı uygun gördüm. Jax için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Jax rehberi kısmına göz atabilirsin.

3. Darius

Darius kitle kontrol etkisi ve tank olabilme yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Darius doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Darius eşleşme açısından Teemo, Quinn ve Kled karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Dr. Mundo, Nasus ve Ornn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Malzahar, Miss Fortune veya Taliyah alırsa Darius seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 3. sırayı uygun gördüm. Darius için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Darius rehberi kısmına göz atabilirsin.

2. Viktor

Viktor kitle kontrol etkisi yeteneği ve hızlı minyon dalgası temizleme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Viktor doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Viktor eşleşme açısından Irelia, Rengar ve Kassadin karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Illaoi, Ornn ve Poppy karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Talon, Zed veya Draven alırsa Viktor seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 2. sırayı uygun gördüm. Viktor için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Viktor rehberi kısmına göz atabilirsin.

1. Urgot

Urgot kitle kontrol etkisi ve mücadele başlatma yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Urgot doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir.

Urgot eşleşme açısından Sion, Lissandra ve Viktor karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Gnar, Ryze ve Jayce karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Taliyah, Draven veya Miss Fortune alırsa Urgot seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 1. sırayı uygun gördüm. Urgot için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Urgot rehberi kısmına göz atabilirsin.

En iyi üst koridor şampiyonu denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap