En iyi 10 üst koridor şampiyonu – 8.20 yaması

8.20 yamasına göre en iyi üst koridor şampiyonlarının kimler olduğunu merak ediyor musun? Verilere dayalı olarak oluşturulmuş bu listeyi inceleyebilirsin.

League of Legends’ta üst koridor şampiyonları taşıyıcı, tank ve destek gibi kendi içerisinde çeşitli rollere sahiptirler. Bu liste 8.20 yamasına göre oluşturulmuştur. Farklı koridorlar ve bölgeler için şampiyonları incelemek istersen aşağıdaki listelere göz atabilirsin.

10. Pantheon

Pantheon kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Pantheon doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde ve son evresinde etkilidir.

Pantheon eşleşme açısından Kayle, Heimerdinger ve Viktor karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Yasuo, Fiora ve Dr. Mundo karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Nidalee, Kayn veya Jinx alırsa Pantheon seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 10. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Pantheon rehberi kısmına göz atabilirsin.

9. Riven

Riven kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Riven doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun son evresinde etkilidir.

Riven eşleşme açısından Maokai, Quinn ve Poppy karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Kayle, Gnar ve Ornn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Veigar, Lux veya Ahri alırsa Riven seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 9. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Riven rehberi kısmına göz atabilirsin.

8. Akali

Akali kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Akali doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde etkilidir.

Akali eşleşme açısından Illaoi, Kayle ve Singed karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Kassadin, Gnar ve Viktor karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Kindred, Draven veya Nami alırsa Akali seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 8. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Akali rehberi kısmına göz atabilirsin.

7. Camille

Camille kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Camille doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Camille eşleşme açısından Maokai, Nasus ve Jax karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Gnar, Aatrox ve Dr. Mundo karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Fizz, Malzahar veya Kindred alırsa Camille seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 7. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Camille rehberi kısmına göz atabilirsin.

6. Garen

Garen kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Garen doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Garen eşleşme açısından Quinn, Teemo ve Singed karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ryze, Jarvan IV ve Rengar karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Miss Fortune, Brand veya Jarvan IV alırsa Garen seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 6. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Garen rehberi kısmına göz atabilirsin.

5. Sion

Sion kitle kontrol etkisi ve mücadele başlatma yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Sion doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Sion eşleşme açısından Riven, Singed ve Illaoi karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ryze, Ornn ve Jayce karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Nocturne, Lucian veya Fizz alırsa Sion seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 5. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Sion rehberi kısmına göz atabilirsin.

4. Jax

Jax kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Jax doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Jax eşleşme açısından Pantheon, Teemo ve Malphite karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Yorck, Irelia ve Ornn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Taliyah, Veigar veya Brand alırsa Jax seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 4. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Jax rehberi kısmına göz atabilirsin.

3. Irelia

Irelia kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Irelia doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Irelia eşleşme açısından Tryndamere, Jax ve Renekton karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Ryze, Heimerdinger ve Ornn karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Malzahar, Draven veya Twisted Fate alırsa Irelia seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 3. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Irelia rehberi kısmına göz atabilirsin.

2. Urgot

Urgot kitle kontrol etkisi ve mücadele başlatma yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Urgot doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir.

Jax eşleşme açısından Tahm Kench, Wukong ve Rumble karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Quinn, Ryze ve Gnar karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Malzahar, Ahri veya Miss Fortune alırsa Urgot seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 2. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Urgot rehberi kısmına göz atabilirsin.

1. Darius

Darius kitle kontrol etkisi ve tank olabilme yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Darius doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Darius eşleşme açısından Heimerdinger, Gangplank ve Kennen karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Ornn, Rengar ve Kayle karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Blitzcrank, Xin Zhao veya Jax alırsa Darius seçebilirsin.

8.20 yamasına göre oluşturduğum en iyi üst koridor şampiyonları listesinde ona 1. sırayı uygun gördüm. Pantheon için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Darius rehberi kısmına göz atabilirsin.

En iyi üst koridor şampiyonu denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap