En iyi 10 ormancı şampiyonu – 8.21 yaması

8.21 yamasına göre en iyi ormancı şampiyonlarının kimler olduğunu merak ediyor musun? Verilere dayalı olarak oluşturulmuş bu listeyi inceleyebilirsin.

League of Legends’ta ormancı şampiyonlar kamp temizleme hızı, baskın potansiyeli ve makro becerileri gibi kendi içerisinde çeşitli rollere sahiptirler. Bu liste 8.21 yamasına göre oluşturulmuştur. Farklı koridorlar ve bölgeler için şampiyonları incelemek istersen aşağıdaki listelere göz atabilirsin.

10. Kayn

Kayn kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Kayn doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir.

Kayn eşleşme açısından Ivern, Shaco ve Fiddlesticks karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Sejuani, Olaf ve Skarner karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Fizz, Zyra veya Malzahar alırsa Kayn seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 10. sırayı uygun gördüm. Kayn için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Kayn rehberi kısmına göz atabilirsin.

9. Master Yi

Master Yi takıma katkı açısından hasar potansiyeli dışında herhangi bir niteliğe sahip değildir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Master Yi doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun son evresinde etkilidir.

Master Yi eşleşme açısından Shaco, Jax ve Udyr karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Skarner, Sejuani ve Zac karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Brand, Sion veya Viktor alırsa Master Yi seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 9. sırayı uygun gördüm. Master Yi için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Master Yi rehberi kısmına göz atabilirsin.

8. Nocturne

Nocturne kitle kontrol etkisi ve mücadele başlatma yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Nocturne doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde etkilidir.

Nocturne eşleşme açısından Shaco, Rammus ve Kha’Zix karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Sejuani, Gragas ve Lee Sin karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Lux, Malzahar veya Fizz alırsa Nocturne seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 8. sırayı uygun gördüm. Nocturne için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Nocturne rehberi kısmına göz atabilirsin.

7. Jax

Jax kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Jax doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Jax eşleşme açısından Taliyah, Rammus ve Pantheon karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Sejuani, Twitch ve Master Yi karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Lux, Malzahar veya Viktor alırsa Jax seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 7. sırayı uygun gördüm. Jax için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Jax rehberi kısmına göz atabilirsin.

6. Shaco

Shaco yetenekleri ile takımına ekstra katkı sağlayan bir şampiyon değildir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Shaco doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde etkilidir.

Shaco eşleşme açısından Ekko, Graves ve Pantheon karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Skarner, Twitch ve Zac karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Zyra, Malzahar veya Veigar alırsa Shaco seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 6. sırayı uygun gördüm. Shaco için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Shaco rehberi kısmına göz atabilirsin.

5. Taliyah

Taliyah anlık saldırılarda geri çekilme yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Taliyah doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Taliyah eşleşme açısından Shaco, Xin Zhao ve Udyr karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Gragas, Amumu ve Olaf karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Talon, Urgot veya Draven alırsa Taliyah seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 5. sırayı uygun gördüm. Taliyah için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Taliyah rehberi kısmına göz atabilirsin.

4. Xin Zhao

Xin Zhao kitle kontrol etkisi ve anlık saldırılarda geri çekilme yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Xin Zhao doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir.

Xin Zhao eşleşme açısından Shaco, Rek’Sai ve Pantheon karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Sejuani, Trundle ve Twitch karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Miss Fortune, Ekko veya Viktor alırsa Xin Zhao seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 4. sırayı uygun gördüm. Xin Zhao için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Xin Zhao rehberi kısmına göz atabilirsin.

3. Kha’Zix

Kha’Zix yetenekleri ile takımına ekstra katkı sağlayan bir şampiyon değildir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Kha’Zix doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Kha’Zix eşleşme açısından Shaco, Ekko ve Rammus karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Twitch, Nunu ve Gragas karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Brand, Miss Fortune veya Zyra alırsa Kha’Zix seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 3. sırayı uygun gördüm. Kha’Zix için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Kha’Zix rehberi kısmına göz atabilirsin.

2. Graves

Graves güçlü kitle kontrol etkisi yeteneğine sahip olmayan ormancı şampiyonlarından biridir. Minyon dalgalarını ve kampları hızlı bir biçimde temizleme bu şampiyonun önemli niteliğidir. Graves özellikle oyunun erken ve orta evresinde maksimum potansiyeline ulaşır.

Graves eşleşme açısından Nidalee, Udyr ve Taliyah karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Gragas, Shyvana ve Wukong karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Thresh, Lucian veya Leona alırsa Graves seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 2. sırayı uygun gördüm. Graves için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Graves rehberi kısmına göz atabilirsin.

1. Evelynn

Evelynn kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Evelynn doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Evelynn eşleşme açısından Udyr, Wukong ve Rek’Sai karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Skarner, Zac ve Twitch karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Sivir, Miss Fortune veya Talon alırsa Evelynn seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi orman şampiyonları listesinde ona 1. sırayı uygun gördüm. Evelynn için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Evelynn rehberi kısmına göz atabilirsin.

En iyi ormancı şampiyonları denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap