En iyi 10 destek şampiyonu – 8.21 yaması

8.21 yamasına göre en iyi destek şampiyonlarının kimler olduğunu merak ediyor musun? Verilere dayalı olarak oluşturulmuş bu listeyi inceleyebilirsin.

League of Legends’ta destek şampiyonları can yenileyen, kalkan kazandıran, rakip yakalayan ve rakip dürten gibi farklı niteliklerde olabilirler. Bu liste 8.21 yamasına göre oluşturulmuştur. Farklı koridorlar ve bölgeler için şampiyonları incelemek istersen aşağıdaki listelere göz atabilirsin.

10. Soraka

Soraka kitle kontrol etkisi yeteneği olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Soraka doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Soraka eşleşme açısından Taric, Blitzcrank ve Nami karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Tahm Kench, Shen ve Morgana karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Fizz, Jax veya Zoe alırsa Soraka seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 10. sırayı uygun gördüm. Soraka için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Soraka rehberi kısmına göz atabilirsin.

9. Alistar

Alistar kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve tank olabilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Alistar doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta evresinde etkilidir.

Alistar eşleşme açısından Janna, Bard ve Nami karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Shen, Tahm Kench ve Poppy karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Taliyah, Miss Fortune veya Fizz alırsa Alistar seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 9. sırayı uygun gördüm. Alistar için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Alistar rehberi kısmına göz atabilirsin.

8. Janna

Janna kitle kontrol etkisi yeteneği ve anlık saldırılarda geri çekilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Ashe doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir.

Janna eşleşme açısından Sona, Zyra ve Brand karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Tahm Kench, Shen ve Gragas karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Draven, Sivir veya Miss Fortune alırsa Janna seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 8. sırayı uygun gördüm. Janna için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Janna rehberi kısmına göz atabilirsin.

7. Pyke

Pyke kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını fiziksel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Pyke doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Pyke eşleşme açısından Thresh, Nami ve Zilean karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Tahm Kench, Xerath ve Vel’Koz karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Viktor, Taliyah veya Miss Fortune alırsa Pyke seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 7. sırayı uygun gördüm. Pyke için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Pyke rehberi kısmına göz atabilirsin.

6. Zyra

Zyra kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve sürekli rakibi rahatsız etme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Zyra doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde etkilidir.

Zyra eşleşme açısından Xerath, Blitzcrank ve Fiddlesticks karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Morgana, Shen ve Tahm Kench karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Shaco, Fizz veya Malzahar alırsa Zyra seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 6. sırayı uygun gördüm. Zyra için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Zyra rehberi kısmına göz atabilirsin.

5. Blitzcrank

Blitzcrank kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve tank olabilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Blitzcrank doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Blitzcrank eşleşme açısından Taric, Nautilus ve Leona karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Karma, Veigar ve Lulu karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Taliyah, Lux veya Miss Fortune alırsa Blitzcrank seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 5. sırayı uygun gördüm. Blitzcrank için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Blitzcrank rehberi kısmına göz atabilirsin.

4. Leona

Leona kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma, anlık saldırılarda geri çekilme ve tank olabilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Leona doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Leona eşleşme açısından Gragas, Taric ve Janna karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Xerath, Tahm Kench ve Shen karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Kindred, Taliyah veya Lux alırsa Leona seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 4. sırayı uygun gördüm. Leona için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Leona rehberi kısmına göz atabilirsin.

3. Nami

Nami kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve anlık saldırılarda geri çekilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımının işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Nami doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken evresinde etkilidir.

Nami eşleşme açısından Zyra, Leona ve Thresh karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen eşleşme açısından Tahm Kench, Lulu ve Morgana karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Draven, Shaco veya Ahri alırsa Nami seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 3. sırayı uygun gördüm. Nami için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Nami rehberi kısmına göz atabilirsin.

2. Brand

Brand kitle kontrol etkisi yeteneği ve hızlı minyon dalgası temizleme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Brand doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Brand eşleşme açısından Blitzcrank, Zyra ve Xerath karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kench, Rakan ve Lulu karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Ashe, Zed veya Master Yi alırsa Brand seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 2. sırayı uygun gördüm. Brand için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Brand rehberi kısmına göz atabilirsin.

1. Thresh

Thresh kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma, anlık saldırılarda geri çekilme ve tank olabilme becerisi olan şampiyonlardan biridir. Hasar potansiyeli açısından takımını işlevsel hasar ihtiyacını karşılayabilir. Buna ek olarak Thresh doğru kullanıldığı zaman özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir.

Thresh eşleşme açısından Zyra, Brand ve Taric karşısında güçsüz bir şampiyondur. Buna rağmen yine eşleşme açısından Tahm Kench, Shen ve Lulu karşısında son derece güçlüdür. Sinerji yakalamak istiyorsan takım arkadaşın Draven, Miss Fortune veya Sion alırsa Thresh seçebilirsin.

8.21 yamasına göre oluşturduğum en iyi destek şampiyonları listesinde ona 1. sırayı uygun gördüm. Thresh için en güncel rehbere ihtiyacın varsa Thresh rehberi kısmına göz atabilirsin.

En iyi destek şampiyonu denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap