En iyi 10 destek şampiyonu – 8.16 yaması

Destek rolünde tercih edilebilecek çok şampiyon vardır. 8.16 yamasına göre en iyi Destek (Support) şampiyonun hangisi olduğunu merak ediyor musun?

League of Legends bazı şampiyonların diğerlerinden daha güçlü olduğu bir oyundur. Destek şampiyonları can yenileyen, kalkan kazandıran, rakip yakalayan ve rakip dürten gibi farklı niteliklerde olabilir. Her yama en iyi şampiyonu değiştirir ve en iyi için analizlere bakmak gerekir.

10. Braum

Braum kitle kontrol etkisine sahip bir şampiyondur. Bu şampiyonu özel kılan güçlü hamlelerle mücadele başlatma, anlık saldırılar karşısında geri çekilme ve tank olabilme kabiliyetidir. Braum özellikle orta ve son evrede güçlüdür.

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 10. sırayı uygun gördüm.

9. Rakan

Rakan kitle kontrol etkisine sahip bir şampiyondur. Yetenekleri onun güçlü hamlelerle mücadele başlatmasına imkan tanır ama bunun dışında öne çıkan bir özelliği yoktur. Rakan özellikle son evrede güçlüdür.

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 9. sırayı uygun gördüm.

8. Morgana

Morgana kitle kontrol etkisine sahip bir şampiyondur. Yetenekleri onun güçlü hamlelerle mücadele başlatmasına destek olur ama bunun dışında çok önemli bir niteliği yoktur. Morgana özellikle erken evrede güçlüdür.

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 8. sırayı uygun gördüm.

7. Soraka

Soraka kitle kontrol etkisine sahip bir şampiyondur. Diğer yeteneklerinin ona ekstra özellik kazandıran nitelikte olmadığını bilmeli ve oyununu buna uygun olacak şekilde oynamalısın. Soraka özellikle erken ve orta evrede güçlüdür.

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 7. sırayı uygun gördüm.

6. Thresh

Thresh kitle kontrol etkisine sahip şampiyonlardan biridir. Buna ek olarak güçlü bir şekilde mücadele başlatma, anlık saldırılarda geri çekilme ve tank olma niteliklerine sahiptir. Thresh özellikle erken ve orta evrede güçlüdür.

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 6. sırayı uygun gördüm.

5. Pyke

Pyke kitle kontrol etkisine sahip olan şampiyonlardan biridir. Buna ek olarak güçlü saldırılarla mücadele başlatma yeteneği vardır ve bunu iyi değerlendirmek gerekir. Pyke özellikle erken ve orta evrede güçlüdür.

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 5. sırayı uygun gördüm.

4. Nami

Nami kitle kontrol etkisine sahip şampiyonlardan biridir. Yetenekleriyle anlık saldırılarda geri çekilme ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma potansiyeli vardır. Nami özellikle erken evrede güçlüdür.

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 4. sırayı uygun gördüm.

3. Blitzcrank

Blitzcrank kitle kontrol etkisine sahip bir şampiyondur. Bununla birlikte tank özelliğinin bulunması ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma kabiliyetinin olması onun diğer önemli özellikleridir. Blitzcrank özellikle erken ve orta evrede güçlüdür

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 3. sırayı uygun gördüm.

2. Leona

Leona kitle kontrol etkisine sahip şampiyonlardan biridir. Tank olabilme şansına sahip olan bu şampiyonun güçlü saldırılarla mücadele başlatma ve anlık saldırılarda geri çekilme kabiliyetlerinin olduğu unutulmamalıdır. Leona erken ve orta evrede güçlüdür

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 2. sırayı uygun gördüm.

1. Alistar

Alistar kitle kontrol etkisine sahip şampiyonlardan biridir. Yetenekleri sayesinde tank olabilme ve güçlü saldırılarla mücadele başlatma niteliklerine sahip olduğu bilinmelidir. Alistar orta evrede güçlüdür.

8.16 yamasına göre oluşturduğum en iyi Destek şampiyonları listesinde ona 1. sırayı uygun gördüm.

En iyi Destek (Support) şampiyon denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Bu listeyi sürekli güncel tutacağım. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap