Elise Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Elise nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Elise build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Ormanda geçirilen süreyi azaltın ve bunu baskınlara yansıtın.

Bu rehber Elise nasıl oynanır sorusuna, Elise build, Elise eşya ve Elise rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon kullanışlı kaçış ve takip becerileri ile ön plana çıkar. Haritadaki tüm görevleri kontrol edebilecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Elise Sezon 9 Build

Bu sezon Elise için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise rakiplere yeteri kadar hasar vermeni ve aynı zamanda ayakta kalmana sağlayacak tercihler yapmalısın.

Elise için eşya seçimleri konusunda güçlü dalışlar yapılmasını sağlayan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Elise – Benzer Şampiyonlar
Lee Sin Kled Rengar Wukong Warwick

Elise Rün (Rune)

Elise için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Elise için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Elise Eşyalar (Item)

Elise eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Elise Yetenekler

Bu kısımda en iyi Elise sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 1 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancının alması gereken ve yaratıkları kolayca öldürmeni sağlayabilen Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Elise nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Elise özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Örümcek Kraliçe

Orman temizleme konusunda işini kolaylaştıracak en doğru yetenektir. İnsan biçimdeyken vuruşların yavru örümcekler kazandırdığından daha sonra bunları tank olarak kullanabilirsin.

Yavru örümcekleri aynı zamanda can yenileme konusunda avantaj elde edebilirsin. Bu şampiyonu öğrenmek için pasif yetenekten olabildiğince verim almaya özen göstermen şarttır.

Q – Nörotoksin/Zehirli Isırık

Bu yeteneğin açıklamalarına iyi bakarsan neden insan biçimdeyken baskın yapman gerektiğini daha iyi anlayabilirsin. Bu yetenek karşıdaki hedefin mevcut canına göre hasar verdiğinden değerlendirirken bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir.

Her koşulda işe yarıyor olmasa bile baskınlarda fazlasıyla işine yarayacaktır. Ancak, hasar vermeyi sürdüreceksen mutlaka örümcek biçimine geri dönmelisin çünkü örümcek biçimindeyken bu yetenek canı az hedeflere daha fazla hasar vermektedir.

W – İntihar Örümceği/Eklembacaklı İstilası

Kullanımı oldukça kolaydır ve dahası bu şampiyonun tek alan hasarı veren yeteneğidir. İnsan biçimdeyken bu yeteneği kullanmak doğru olabilir çünkü orman kamplarını hızlı bir biçimde temizlemeye yardımcı olur.

Örümcek biçimdeyken ise bu yeteneği kullanırken epey dikkatli olmalısın. Maksimum verim alabilmek için zamanlamayı en iyi şekilde tutturman gerekir çünkü saldırı hızın artış gösterir ve aynı zamanda can yenileme hızını yükseltmiş olursun.

E – Koza/Örümcek İnişi

Standart bir yetenektir. İnsan biçimindeyken kullanman durumunda rakibi hareketsiz bırakabilme şansına sahip olursun. Fakat bir beceri atışı olduğunu unutmamalısın. Kullanırken rakibin gidebileceği yönü iyi tahmin etmen gerekebilir.

Örümcek biçimdeyken işler biraz daha kolaydır. Şampiyon havaya sıçrar, belirli bir süre ortadan kaybolur ve hedeflenen en yakın rakip birliğe iniş yapar. Rakibin büyülerden, özel yeteneklerden ve kalabalık kontrol etkisi sunan yeteneklerden kurtulmanın en kolay yoludur.

R – Örümcek Hali

Bu şampiyonun insan biçimi ve örümcek biçimi arasında geçiş yapmasını sağlar. Genelde haritada gezerken örümcek biçiminde olmak daha avantajlıdır çünkü hareket hızın artış gösterir. Fakat baskına gidersen insan biçiminde olman çok daha iyi olacaktır.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar yüksek dayanıklılığa ve sürdürülebilirlik şansına sahip şampiyonlardan oluşur. Bazıları ormanda gezinirken baskın yaparak seni gafil avlayabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok anlık hasar verebilen ve güçlü kitle kontrolü uygulayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Güçlü baskınlar düzenleyebilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Elise ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap