Elise Rün ve Eşya Dizilimi » Jungle Build

Bu rehber Elise rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Elise hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Elise için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Elise Build S10

Elise oldukça farklı bir şampiyondur. Oyunun erken evresinde hasar potansiyeli çok güçlüdür. Sürdürülebilirlik açısından çeşitli avantajları vardır. Baskın düzenleme konusunda oldukça ustadır. Yetenek gücüyle normal saldırılarını güçlendirmeyi başarır.

Elise’in yetenek kitinde çeşitli durumlarda kaçmasını sağlayacak beceriler vardır. Bu beceriler aynı zamanda kitle kontrolünden sıyrılmasına yardımcı olur. Ormanda kampları temizleme hızı oldukça iyidir. Aynı zamanda boşta kaldığında koridorları ittirme konusunda çok iyi bir şampiyondur.

Elise Build Başlangıç
Başlangıç  
Temel Eşyalar   
Sihirdar Büyüleri

Elise için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Elise Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Elise Rün

Elise nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Elise ile oynarken rakip için ciddi bir tehdit olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Elise oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır.

Elise ile oynarken her zaman bir şeyleri araklama potansiyelinin olduğunu unutmamalısın. Takım savaşları başlamadan önce E yeteneğini kullanıp herhangi bir hedefi etkisiz hale getirmeyi düşünebilirsin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Örümcek Kraliçe

Orman temizleme konusunda işini kolaylaştıracak en doğru yetenektir. İnsan biçimdeyken vuruşların yavru örümcekler kazandırdığından daha sonra bunları tank olarak kullanabilirsin.

Yavru örümcekleri aynı zamanda can yenileme konusunda avantaj elde edebilirsin. Bu şampiyonu öğrenmek için pasif yetenekten olabildiğince verim almaya özen göstermen şarttır.

Q – Nörotoksin / Zehirli Isırık

Bu yeteneğin açıklamalarına iyi bakarsan neden insan biçimdeyken baskın yapman gerektiğini daha iyi anlayabilirsin. Bu yetenek karşıdaki hedefin mevcut canına göre hasar verdiğinden değerlendirirken bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir.

Her koşulda işe yarıyor olmasa bile baskınlarda fazlasıyla işine yarayacaktır. Ancak, hasar vermeyi sürdüreceksen mutlaka örümcek biçimine geri dönmelisin çünkü örümcek biçimindeyken bu yetenek canı az hedeflere daha fazla hasar vermektedir.

W – İntihar Örümceği / Eklembacaklı İstilası

Kullanımı oldukça kolaydır ve dahası bu şampiyonun tek alan hasarı veren yeteneğidir. İnsan biçimdeyken bu yeteneği kullanmak doğru olabilir çünkü orman kamplarını hızlı bir biçimde temizlemeye yardımcı olur.

Örümcek biçimdeyken ise bu yeteneği kullanırken epey dikkatli olmalısın. Maksimum verim alabilmek için zamanlamayı en iyi şekilde tutturman gerekir çünkü saldırı hızın artış gösterir ve aynı zamanda can yenileme hızını yükseltmiş olursun.

E – Koza/Örümcek İnişi

Standart bir yetenektir. İnsan biçimindeyken kullanman durumunda rakibi hareketsiz bırakabilme şansına sahip olursun. Fakat bir beceri atışı olduğunu unutmamalısın. Kullanırken rakibin gidebileceği yönü iyi tahmin etmen gerekebilir.

Örümcek biçimdeyken işler biraz daha kolaydır. Şampiyon havaya sıçrar, belirli bir süre ortadan kaybolur ve hedeflenen en yakın rakip birliğe iniş yapar. Rakibin büyülerden, özel yeteneklerden ve kalabalık kontrol etkisi sunan yeteneklerden kurtulmanın en kolay yoludur.

R – Örümcek Hali

Bu şampiyonun insan biçimi ve örümcek biçimi arasında geçiş yapmasını sağlar. Genelde haritada gezerken örümcek biçiminde olmak daha avantajlıdır çünkü hareket hızın artış gösterir. Fakat baskına gidersen insan biçiminde olman çok daha iyi olacaktır.

Burada yer alan Elise rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Zac hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap