Ekko Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

ekko rehberi

Sezon 9 için en iyi Ekko rehberi. Kurmalı kapan kur, paralel yakınsamayla durdur ve zaman sıçramasıyla rakibi şaşırtacak işi bitir.

Bu rehber Ekko nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Ekko hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Ekko nasıl oynanır?

Ekko için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Ekko ile oynarken anlık hasar potansiyelini yükseltmeni sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Ekko oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Z-Kapsülü Rezonansı

Ardı ardına gerçekleştirilecek başarılı saldırıların ardından bu şampiyon epey yüksek miktarlarda hasar verir. Saldırıların aynı hedefe karşı gerçekleştirilmesi gerekir.

Bu nedenle genelde bu şampiyon bir suikastçı olarak oynanır ve dayanıksız şampiyonları ortadan kaldırmaya bakar. Bu yeteneği diğer yeteneklerle kombinasyon halinde kullanabilen oyuncular fazlasıyla can yakabilir.

Q – Kurmalı Kapan

Bu şampiyon ileriye doğru bir disk fırlatır ve bu disk önüne çıkan her rakip birliğe hasar verir. Dahası bu disk geri dönüp aynı hedeflere daha fazla hasar vermeyi de başarır.

Yeteneğin kullanımı çok zor değildir ama akıldan çıkarılmaması gereken tek önemli durum vardır; fırlatılan disk fırlatma anında değil geri dönüş anında daha fazla hasar verir.

W – Paralel Yakınsama

Kullanımı oldukça zor olan ama fazlasıyla güçlü bir yetenektir. Belirli bir alanı hedefleyen yapısıyla dikkat çeken yetenek tek başına bu şampiyonu etkilerse şampiyon kalkan kazanır.

Tek başına rakibi etkilerse rakibe yavaşlatma etkisi uygulanır. Aynı anda hem bu şampiyon hem rakip etkilenirse rakibe sersemletme etkisi uygulanır. Kullanımı çok zor bir yetenektir ama isabet ettiğinde fazlasıyla kullanışlıdır.

E – Zaman Sıçraması

Bu şampiyon ileriye doğru sıçrar ve bir sonraki basit saldırısı ekstra hasar vermesine yardımcı olur. Yeteneğin kullanımı gayet basittir. Bu yeteneği öğrenirken çok fazla zorlanmazsın ama önemli olan kısım doğru zamanda kullanmayı başarmaktır.

Bunu başarırsan kendini çok fazla riske atmadan istediğin ödülü yani hasar takasını gerçekleştirebilirsin.

R – Kronokırılma

Eşsiz bir yetenektir. Açılır açılmaz bu şampiyon bir hayalete sahip olur. Bu hayalet sürekli onu takip eder ve bir önceki adımını tekrar eder. Bunu bir tür klon olarak düşünebilirsin.

Yetenek aktif edildiğinde şampiyon hızlı bir biçimde hayaletin yerine geçer, etrafındakilere hasar verir ve verdiği hasar miktarına göre canını iyileştirir. Hayat kurtarıcı olan bu yeteneği kullanabilmek için pratik yapmak fazlasıyla önemlidir.

Ekko Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Ekko için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Ekko Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Ekko Rün

Yüksek hareketliliğe sahip bir suikastçı şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ekko ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap