Ekko Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Ekko nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Ekko build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Muazzam hareketlilik ile güvenli suikastlar gerçekleştirin.

Bu rehber Ekko nasıl oynanır sorusuna, Ekko build, Ekko eşya ve Ekko rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon oldukça güçlü hasar potansiyeli ve hareketliliği ile ön plana çıkar. Sürekli rakipleri şaşırtacak hamleler yapan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Ekko Sezon 9 Build

Bu sezon Ekko için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise hasar potansiyelini maksimum noktaya çıkaracak tercihler yapmalısın.

Ekko için eşya seçimleri konusunda anlık hasar sunan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Ekko – Benzer Şampiyonlar
Eveylnn Zed Nocturne Kha’Zix Shaco

Ekko Rün (Rune)

Ekko için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Ekko için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Ekko Eşyalar (Item)

Ekko eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Ekko Yetenekler

Bu kısımda en iyi Ekko sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibin iyileştirme becerilerini zayıflatan ve onlara zaman içerisinde hasar veren Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Ekko nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma, anlık hamlelerden kaçınma ve hızlı minyon dalgası temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Ekko özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Z-Kapsülü Rezonansı

Ardı ardına gerçekleştirilecek başarılı saldırıların ardından bu şampiyon epey yüksek miktarlarda hasar verir. Saldırıların aynı hedefe karşı gerçekleştirilmesi gerekir.

Bu nedenle genelde bu şampiyon bir suikastçı olarak oynanır ve dayanıksız şampiyonları ortadan kaldırmaya bakar. Bu yeteneği diğer yeteneklerle kombinasyon halinde kullanabilen oyuncular fazlasıyla can yakabilir.

Q – Kurmalı Kapan

Bu şampiyon ileriye doğru bir disk fırlatır ve bu disk önüne çıkan her rakip birliğe hasar verir. Dahası bu disk geri dönüp aynı hedeflere daha fazla hasar vermeyi de başarır.

Yeteneğin kullanımı çok zor değildir ama akıldan çıkarılmaması gereken tek önemli durum vardır; fırlatılan disk fırlatma anında değil geri dönüş anında daha fazla hasar verir.

W – Paralel Yakınsama

Kullanımı oldukça zor olan ama fazlasıyla güçlü bir yetenektir. Belirli bir alanı hedefleyen yapısıyla dikkat çeken yetenek tek başına bu şampiyonu etkilerse şampiyon kalkan kazanır.

Tek başına rakibi etkilerse rakibe yavaşlatma etkisi uygulanır. Aynı anda hem bu şampiyon hem rakip etkilenirse rakibe sersemletme etkisi uygulanır. Kullanımı çok zor bir yetenektir ama isabet ettiğinde fazlasıyla kullanışlıdır.

E – Zaman Sıçraması

Bu şampiyon ileriye doğru sıçrar ve bir sonraki basit saldırısı ekstra hasar vermesine yardımcı olur. Yeteneğin kullanımı gayet basittir. Bu yeteneği öğrenirken çok fazla zorlanmazsın ama önemli olan kısım doğru zamanda kullanmayı başarmaktır.

Bunu başarırsan kendini çok fazla riske atmadan istediğin ödülü yani hasar takasını gerçekleştirebilirsin.

R – Kronokırılma

Eşsiz bir yetenektir. Açılır açılmaz bu şampiyon bir hayalete sahip olur. Bu hayalet sürekli onu takip eder ve bir önceki adımını tekrar eder. Bunu bir tür klon olarak düşünebilirsin.

Yetenek aktif edildiğinde şampiyon hızlı bir biçimde hayaletin yerine geçer, etrafındakilere hasar verir ve verdiği hasar miktarına göre canını iyileştirir. Hayat kurtarıcı olan bu yeteneği kullanabilmek için pratik yapmak fazlasıyla önemlidir.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar onun dayanıksız halinden yararlanabilecek güce sahip olan şampiyonlardan oluşur. Bazıları hamlelerini boşa çıkarmak için kitle kontrolü kullanabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok baskın yaparak ona ekstra hareket alanı tanıyabilen şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Yüksek hareketliliğe sahip bir suikastçı şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ekko ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap