Draven CT S9 » Draven Counter rehberi

draven ct counter

Draven CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Draven karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak alt koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Draven CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Draven için güncel build arıyorsan Draven build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Draven CT (Draven Counter)

Draven Counter / Draven CT
Caitlyn Sivir Neeko Twitch Miss Fortune

Draven için en büyük düşman kitle kontrol etkileridir. Özellikle sersemletme, çakılı bırakma ve havaya fırlatma gibi etkiler ölümcüldür. Kitle kontrol yeteneği olan bir şampiyonla oynuyorsan Q yeteneğinden gelen baltalar olmadığı zaman hasar takasında bulunmalısın.

Menzil avantajını en iyi şekilde kullanmalısın. Ne zaman Q yeteneğinden gelen baltanın üzerinde durmaya çalışsa ona hasar vermelisin. Özellikle balta minyon birliklerinden uzağa düştüğünde onu rahatsız etmelisin. Böylece çok daha kolay bir biçimde hasar takasında bulunursun.

2’ye 2 şeklinde geçen mücadeleleri kazanamıyorsan ormancı şampiyonundan destek almaya çalışmalısın. Ormancı arkadaşının yardımıyla pasif yeteneğini sıfırlayarak onun etkinliğini kırmayı başarabilirsin. Aksi durumda Draven çok güçlü olacaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Her ne kadar çeşitli farklı oyunlar ve hamleler gerçekleştirme şansı olmasa bile Draven birkaç skor aldıktan sonra epey güçlenir. Bunun sebebi pasifinden gelen ekstra altındır. Kaç eşya aldığına dikkat etmeli ve onun hasar potansiyeline saygı duymalısın.

Draven takım savaşlarında biraz zayıf kalan bir şampiyondur. Bunun en büyük sebebi baltaları yakalama konusunda elverişsiz bir ortamın oluşmasıdır. Takım savaşlarında kitle kontrol yeteneklerini kullanarak onu etkisiz bırakabilirsin.

Pasif yeteneğinde çok fazla dolum birikmiş olan Draven çok ama çok güçlüdür. Mutlaka onu bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Yoksa altın kazanımına engel olamadığın için doğal olarak öne geçecektir. Draven geride kaldığında etkinliğini yitiren bir şampiyondur.

Potansiyel

Draven özellikle oyunun erken evresinde çok güçlüdür. Oyunun erken evresinde ona skor vermemeye çalışmalısın. Çünkü bu tür skorlardan ekstra altın kazanacaktır. Bu altın sayesinde oyunu taşımayı başaracaktır. Ancak buna engel olabileceğini bilmelisin.

Draven ilk kez geri gittiğinde genellikle pahalı bir eşya alıp koridora dönecektir. O eşyadan daha iyi bir eşya almayı başaramazsan basit bir biçimde geriye düşmüş olursun. İlk aldığı eşyaya dikkat etmeli ve buna uygun olarak hamleler yapmalısın.

Bu Draven counter rehberi sayesinde Draven karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Draven için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap