Draven Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Draven nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Draven rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Draven ipuçları.

Bu yazı Draven nasıl oynanır sorusuna, Draven build, Draven rün ve Draven counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Draven Sezon 9 Build

Draven‘ın alt koridorda maç kazanma oranı %51 seviyesinde, seçilme oranı %9 seviyesinde ve yasaklanma oranı %30 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir alt koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Draven için eşya seçimleri konusunda maksimum hasar imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Draven – Benzer Şampiyonlar

Kog’Maw Miss Fortune Jhin Jinx Lucian

Draven Rün (Rune)

Draven için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Draven için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Saldırıya Devam seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Draven Eşyalar (Item)

Draven eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Draven Yetenekler

Bu kısımda en iyi Draven sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih kendi canını ve yanındaki dost birliklerin canını hızlı bir biçimde iyileştiren Şifa büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Şifa

Draven nasıl oynanır?

Draven ile oynamak istiyorsan favori koridorunun alt koridor olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Draven özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini yitirir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Draven Ligi

Bu şampiyonun bir anlamda oyunun tüm evrelerinde etkin olmasını sağlayan yeteneğidir. Baltayı her yakaladığında veya şampiyon olmayan herhangi bir şey öldürdüğünde altın toplar ve bir şampiyon öldürünce bu altını kazanırsın. Ancak, altını elde etmeden önce ölürsen birikmişlerin yarısını kaybetmiş olursun.

Q – Dönen Balta

Bu şampiyonun şanına yakışır bir yetenektir. Bu yetenek bu şampiyonun kullanılmasını zorlaştıran en önemli etken durumundadır. Saldırı planında her zaman bu yetenek olmalıdır. Fırlatılan baltalar genellikle onun önüne veya yanına düşer. Bu yetenekten en iyi şekilde faydalanmak için mutlaka bol bol alıştırma yapmalısın.

W – Adrenalin Seli

Bu şampiyonun hızlı saldırı yapmasını ve hızlı hareket etmesini sağlayan yetenektir. Yeteneğin en önemli dezavantajı ise aktif kalma süresinin oldukça az olmasıdır. Havaya atılan bir baltayı yakalamak bu yeteneğin bekleme süresini sıfırlar. Kombinasyon yapmak istediğin zaman bunu değerlendirmelisin.

E – Geri Dur

Bu şampiyonun işlevsellik yeteneğidir. Ufak miktarda hasar verir ve rakipleri hafifçe geriye doğru iter. Çok fazla işe yaramadığı düşünülse bile rakipleri yerinden oynatması koridor aşamasında epey işe yarayan bir etkendir. Bu yeteneği asla hasar vermek için kullanmamalısın. Bunu yaparsan rakibine saldırı şansı tanımış olursun.

R – Ölüm Pervanesi

Bu şampiyonun kendine özgü yeteneğidir. İleriye doğru fırlattığı global yeteneğinin geri gelmesini bekler. Yerden giden baltalar hem gidişte hem dönüşte önüne çıkan her şeye hasar verirler. Biraz şans, biraz tahmin ve biraz doğru kullanım ile son derece işe yarayan bir yetenektir.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Draven rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap