Dr. Mundo CT S9 » Dr. Mundo Counter rehberi

dr. mundo ct counter

Dr. Mundo CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Dr. Mundo karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Dr. Mundo CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Dr. Mundo için güncel build arıyorsan Dr. Mundo build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Dr. Mundo CT (Dr. Mundo Counter)

Dr. Mundo Counter / Dr. Mundo CT
Aatrox Fiora Kennen
Aatrox Fiora Kennen Nasus Mordekaiser

Eğer Dr. Mundo geri düştüyse Q yeteneğiyle farm yapmaya başlayacaktır. Fırlattığı satırların önünde çok fazla vakit harcamamalısın. Aksi durumda canın epey yanacaktır. Genellikle topçu olan minyon birliklerini öldürmeye çalışırken satırların önünde durmalısın.

Dr. Mundo hareketsiz bir şampiyondur. Bu nedenle kitle kontrol etkisine maruz kaldığında kolayca ölür. Bunun için ormancı takım arkadaşından destek isteyebilirsin. Canı az olduğunda onu hemen cezalandırmaya çalışmalısın.

Dr. Mundo kule altına hapsolduğunda bile kolayca farm yapabilir. Koridoru ittirmek bir çözüm değildir çünkü o bunun olmasını isteyen bir oyun stiline sahiptir. Bunun yerine minyon birliklerini dondurmaya ve baskınlarla onu bezdirmeye çalışmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Dr. Mundo yetenek kiti sayesinde koridorda uzun süre kalabilen bir şampiyondur. Bunu satın aldığı eşyalarla destekler. Can yenileme becerilerini azaltacak eşyalara yatırım yapmayı düşünmelisin.

Takım savaşı başladığı zaman hemen Dr. Mundo üzerinde bir Tutuştur kullanmalısın. Bu sayede onun etkinliğini önemli ölçüde azaltmayı başarabilirsin. Can yenileme niteliğinden eksik olan bir Dr. Mundo arka plandaki taşıyıcılara erişme şansı bulamayacaktır.

Dr. Mundo doğrudan arka plandaki şampiyonlara odaklanacaktır. Onu durdurmak için çaba gösterecek olsan bile doğru hamleleri yapmadığın sürece başarısız olabilirsin. Taşıyıcı şampiyonlarının aşırı dikkatli olması gerekir. Bir satır ile çok şeyin değişebileceğini unutmamalısın.

Potansiyel

Dr. Mundo 6. seviye olduktan sonra çok daha güçlü olur. R yeteneği hızlı bir biçimde can yenilemesini sağlar. Bu sayede daha kolay ve daha etkili bir biçimde hasar takasında bulunabilir. Canını hemen yenileyebilecek olması nedeniyle sürekli hasar takaslarını deneyecektir.

Dr. Mundo hemen oyunun başlangıcında çok güçlü durumdadır. Q yeteneğiyle sürekli seni rahatsız edebilecektir. Satırlardan kaçmaya çalışmalısın. Çünkü 2. seviye olduğunda tekrar bir hamle yaparak işini bitirmeye çalışacaktır.

Bu Dr. Mundo counter rehberi sayesinde Dr. Mundo karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Dr. Mundo için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap