Dr. Mundo Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Dr. Mundo nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Dr. Mundo build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Hayatta kaldıkça rakipleri alevler içinde bırakın.

Bu rehber Dr. Mundo nasıl oynanır sorusuna, Dr. Mundo build, Dr. Mundo eşya ve Dr. Mundo rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu yüksek dayanıklılığı ve hayatta kalma becerisi ilen ön plana çıkar. Sürekli hayatta kalabilecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Dr. Mundo Sezon 9 Build

Bu sezon Dr. Mundo için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere melez hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise takım savaşlarında hayatta kalmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Dr. Mundo için eşya seçimleri konusunda dayanıklı düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Dr. Mundo – Benzer Şampiyonlar
Darius Garen Nasus Shyvana Yorick

Dr. Mundo Rün (Rune)

Dr. Mundo için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Dr. Mundo için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Hortlağın Pençesi seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İlham) Nitelik

Dr. Mundo Eşyalar (Item)

Dr. Mundo eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Dr. Mundo Yetenekler

Bu kısımda en iyi Dr. Mundo sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada dilediğin yere hızlıca geçiş yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Dr. Mundo nasıl oynanır?

Bu şampiyon tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Dr. Mundo özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Adrenalin Akışı

Bu şampiyon yetenekleri oldukça basit kullanımlara sahiptir. Pasif yeteneği onun iyi bir biçimde can yenilemesine yardımcı olur. Bu yüksek can yenileme niteliği onun hayatta kalmasını sağlar.

Bu sayede koridor aşamasında sürdürülebilirlik açısından çok büyük sıkıntılar yaşamadan aktif kalmayı başarabilir. Kısa süreliğine savaşlardan geri çekildiğinde hemen geri dönüş yapabilir.

Q – Mikroplu Satır

Bir beceri atışıdır. Rakibin sahip olduğu can miktarına göre hasar verebilir. Rakibi rahatsız etmek için son derece önemli yeteneklerden birisidir. Aynı zamanda rakibi kovalarken isabet ettirmen durumunda onun kaçışını kolayca engelleyebilirsin.

W – Alevli Istırap

Risk-ödül olarak ifade edilebilecek bir yetenektir. Başlangıçta bu yeteneği kullanmak çok iyi bir fikir değildir. Bunun en büyük sebebi ise yeteneği kullandıkça canının azalmasıdır.

Güvenli bir şekilde koridor aşamasını tamamlamaya çalışmalı ve oyunun orta evrelerine doğru bu yeteneği kullanmayı denemelisin.

E – Acısever

Temel hasar yeteneğindir. Yoğun miktarda hasar vermeni saldırır ve üstelik bunu basit saldırılarla gerçekleştirir. Harcadığın can miktarına çok fazla takılmak doğru değildir çünkü bu can miktarını geri kazanmak fazlasıyla kolaydır.

Rakibin işini bitirme konusunda kararlıysan bu yetenekten olabildiğince faydalanmayı denemelisin.

R – Sadizm

Bu şampiyonu neredeyse ölümsüz yapan yetenektir. Hareket hızı kazanırsın, can yenileme oranın büyük bir artış gösterir. Yapman gereken rakibin can yenilemeyi azaltan etkilerine maruz kalmamaktır.

Rakip onu durdurmayı başaramazsa bu şampiyon oyunu tek başına dahi kazandıracak şampiyon olmayı başarabilir.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar hızlı bir biçimde can azaltan ve zırh gibi nitelikleri yok sayarak hasar veren şampiyonlardan oluşur. Bazıları henüz ihtiyaç duyduğun dayanıklılığa ulaşamadan seni etkisiz bırakabilecek güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok agresif olan ve yüksek hasar verebilen şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Her koşulda hayatta kalan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Dr. Mundo ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap