Diana Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

diana rehberi

Sezon 9 için en iyi Diana rehberi. Hilal saldırısı yap, ay düşüşüyle yakala ve ay koşusu ile rakibine gerçek gücünü göster.

Bu rehber Diana nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Diana hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Diana nasıl oynanır?

Diana için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Diana ile oynarken rakip için ciddi bir tehdit olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Diana oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Gümüşay Bıçağı

Bu şampiyonun pasif yeteneği ona ekstra saldırı hızı kazandıran bir yetenektir. Fazlasıyla kullanışlıdır çünkü bu şampiyonun ihtiyaç duyduğu bir şeydir.

Saldırıları iyi ayarlaman durumunda bu pasif yetenekten maksimum verim alabilmeyi başarırsın. Ormanda kamplarda yer alan tüm canavarları bu pasif yetenek ile etkilemeye çalışmak iyi bir fikirdir.

Q – Hilal Saldırısı

Bu şampiyon için mücadelelere giriş yeteneğidir. Bu yeteneğin sunduğu durum etkisi olmadan herhangi bir savaşa dahil olman söz konusu değildir.

Bu yeteneği kullandıktan sonra özgürce özel yeteneğini kullanabilirsin çünkü durum etkisi varken özel yetenek bekleme durumuna düşmez.

W – Solgun Kamer

Oldukça basit bir yetenek olmasına rağmen oyundaki en iyi kalkan yeteneklerinden birisidir. Bu şampiyon bu yetenek sayesinde yakınında bulunan hedeflere aynı zamanda hasar verebilmektedir.

Q-R kombinasyonunu yaptıktan sonra bu yeteneği kullanmak çok iyi bir fikir olur.

E – Ay Düşüşü

Bu şampiyonun sahip olduğu tek kalabalık kontrol etkisi yeteneğidir. Bu yeteneği kaçmaya çalışan rakipleri durdurmak için kullanabilirsiniz. Fakat aynı zamanda bozulabilir yetenekler kullanan şampiyonların yeteneklerini bozmak için bu yetenekten faydalanabilirsin.

Her ne olursa olsun stratejik davranmanı sağlayacak neredeyse en önemli yeteneğindir.

R – Ay Koşusu

Kullanımı en basit özel yeteneklerden birisidir. Basit bir biçimde bu şampiyon hedeflediği birliğe doğru atılır ve hedefe ulaştığında ona bir miktar hasar verebilir.

Eğer rakibe Q yeteneğinden gelen durum etkisini eklemeyi başarabilirsen bu yeteneği bekleme durumuna geçmeden hızlı bir biçimde kullanabilirsin. Fakat Q yeteneğinin etki mesafesinin bu yeteneğin kullanım mesafesinden fazla olduğunu unutmaman gerekir.

Diana Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Diana için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Diana Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Diana Rün

Güçlü anlık hasara sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Diana ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap