Diana CT S9 » Diana Counter rehberi

diana ct counter

Diana CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Diana karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Diana CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Diana için güncel build arıyorsan Diana build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Diana CT (Diana Counter)

Diana Counter / Diana CT
Swain Ahri
Vladimir Annie Twisted Fate Swain Ahri

Diana diğer şampiyonlara göre çok daha özgün bir oyun stiline sahiptir. Farm ve hasar takası söz konusu olduğunda çok daha farklı davranır. W yeteneği oldukça güçlüdür. Bu yeteneği kullanarak koridoru ittirmeye çalışacaktır. W yeteneği yokken hasar takasına girmeyi düşünmelisin.

Diana özel yeteneğine bağlı bir şampiyondur. 6. seviye olana kadar büyük takaslardan kaçınacak ve genelde rahatsız edici hasar vermeye çalışacaktır. Yeteneklerini daha çok minyon temizlemek için harcıyorsa onu cezalandırmak için girişimlerde bulunabilirsin.

Diana yakın dövüş şampiyonu olduğu için menzilli şampiyonlara karşı çok büyük sıkıntı yaşar. Seçim şansın olduğu zaman mutlaka menzilli şampiyon seçmelisin. Ona rahatsız edici hasar vererek minyon birliklerini temizlemesine engel olmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Diana yetenekleriyle combo yaptığı zaman oldukça hızlı davranır. Ancak combo yapabilmek için Q yeteneğini tutturması gerekecektir. Q yeteneğinden kaçmayı başarırsan güvende kalmayı başarabilirsin.

Takım savaşları sırasında Diana daha çok anlık hasar veren şampiyon durumundadır. Genellikle canı az olan veya aşırı dayanıksız olan şampiyonlara doğru yönelecektir. Hamle yaptığı sırada ona odaklanmalı ve o taşıyıcıların işini bitirmeden sen onun işini bitirmelisin.

Diana özellikle dalış imkanlarıyla bilinen bir şampiyondur. Bu nedenle her nerede olursa olsun sağına ve soluna dikkat etmen gerekir. Çünkü bir anda Diana’nın çıkıp gelmesi gibi bir problemle karşılaşabilirsin. Takımını şaşırtacak her türlü hamleye karşı dikkatli olmalısın.

Potansiyel

Diana ilk eşyasını tamamladığı zaman koridor aşamasında gücünü gösterir. İlk eşyasından sonra agresif oynamaya başlar. Nashor’un Dişi eşyasını bitirmiş olan bir Diana’ya karşı çok dikkatli olmalısın. Hasar takaslarını gereksiz yere uzatmamaya çalışmalısın.

Diana’nın düello potansiyeli çok yüksektir. Oyun uzadıkça bu gücünü çok daha yüksek seviyelere taşımayı başarır. Ayrık ittirme yaparak her iki koridora da baskı uygulamaya çalışacaktır. Buna ek olarak tek yakaladığı bir şampiyona karşı hamle yapmaktan çekinmeyecektir.

Bu Diana counter rehberi sayesinde Diana karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Diana için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap