Diana Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Diana nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Diana build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Anlık hasarlar ve yüksek hareketlilik ile rakipleri şaşırtın.

Bu rehber Diana nasıl oynanır sorusuna, Diana build, Diana eşya ve Diana rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon güçlü anlık hasara sahip şampiyonlardan biridir. Sürekli hareket halinde olup iş bitirecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Diana Sezon 9 Build

Bu sezon Diana için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise takım savaşlarında hayatta kalmanı sağalyacak tercihler yapmalısın.

Diana için eşya seçimleri konusunda güçlü dalışlar yapmanı sağlayan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Diana – Benzer Şampiyonlar
Lee Sin Kled Rengar Wukong Warwick

Diana Rün (Rune)

Diana için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Diana için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Diana Eşyalar (Item)

Diana eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Diana Yetenekler

Bu kısımda en iyi Diana sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibin iyileştirme becerilerini zayıflatan ve onlara zaman içerisinde hasar veren Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Diana nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve sürekli rakibi dürtme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Diana özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Gümüşay Bıçağı

Bu şampiyonun pasif yeteneği ona ekstra saldırı hızı kazandıran bir yetenektir. Fazlasıyla kullanışlıdır çünkü bu şampiyonun ihtiyaç duyduğu bir şeydir.

Saldırıları iyi ayarlaman durumunda bu pasif yetenekten maksimum verim alabilmeyi başarırsın. Ormanda kamplarda yer alan tüm canavarları bu pasif yetenek ile etkilemeye çalışmak iyi bir fikirdir.

Q – Hilal Saldırısı

Bu şampiyon için mücadelelere giriş yeteneğidir. Bu yeteneğin sunduğu durum etkisi olmadan herhangi bir savaşa dahil olman söz konusu değildir.

Bu yeteneği kullandıktan sonra özgürce özel yeteneğini kullanabilirsin çünkü durum etkisi varken özel yetenek bekleme durumuna düşmez.

W – Solgun Kamer

Oldukça basit bir yetenek olmasına rağmen oyundaki en iyi kalkan yeteneklerinden birisidir. Bu şampiyon bu yetenek sayesinde yakınında bulunan hedeflere aynı zamanda hasar verebilmektedir.

Q-R kombinasyonunu yaptıktan sonra bu yeteneği kullanmak çok iyi bir fikir olur.

E – Ay Düşüşü

Bu şampiyonun sahip olduğu tek kalabalık kontrol etkisi yeteneğidir. Bu yeteneği kaçmaya çalışan rakipleri durdurmak için kullanabilirsiniz. Fakat aynı zamanda bozulabilir yetenekler kullanan şampiyonların yeteneklerini bozmak için bu yetenekten faydalanabilirsin.

Her ne olursa olsun stratejik davranmanı sağlayacak neredeyse en önemli yeteneğindir.

R – Ay Koşusu

Kullanımı en basit özel yeteneklerden birisidir. Basit bir biçimde bu şampiyon hedeflediği birliğe doğru atılır ve hedefe ulaştığında ona bir miktar hasar verebilir.

Eğer rakibe Q yeteneğinden gelen durum etkisini eklemeyi başarabilirsen bu yeteneği bekleme durumuna geçmeden hızlı bir biçimde kullanabilirsin. Fakat Q yeteneğinin etki mesafesinin bu yeteneğin kullanım mesafesinden fazla olduğunu unutmaman gerekir.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar onu hazırlıksız yakalayıp dayanıksız halinden faydalanabilen şampiyonlardan oluşur. Bazıları koridor aşaması dahil olmak üzere oyun genelinde etkin olabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok orman bölgesinde yoğun kontrole sahip olan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Güçlü anlık hasara sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Diana ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap