Darius Counter (CT) rehberi

darius taktik savaşları

Darius counter rehberi sayesinde Darius karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Baltadan kaçış zamanı.

Darius karşısında oynamak çok kolay değildir. Onun karşısında oynuyorsan her an oyunu kaybetmek gibi bir problemle karşı karşıya kalabilirsin. Bu nedenle doğru şampiyonu seçmek ve koridor aşamasında ona baskı kurmak son derece önemlidir.

Not: Darius için güncel build arıyorsan Darius build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Darius Counter (Karşı Seçim)

Darius için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

 • Wukong
 • Teemo
 • Yorick
 • Riven

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin Darius karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Kayle

Darius karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonlardan biridir. İhtiyacın olan hemen hemen her şeyi sana sunar. Koridor aşamasında oyun ilerledikçe hakimiyetini yükseltmeye başlar. Özel yeteneği sayesinde her zaman hayatta kalmayı başarabildiği için çok kullanışlıdır.

Kayle için güncel bir build arıyorsan Kayle nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Vayne

Darius karşısında güçlü bir şampiyon olmasının sebebi onunla arasına mesafe koyabilmesidir. Koridor hakimiyeti konusunda zorluk yaşamazsın. Yanına yaklaşmaya çalıştığı zaman yeteneklerinle ondan uzaklaşabilirsin. Tanklara karşı çok etkili olabilmeyi avantaja çevirebilirsin.

Vayne için güncel bir build arıyorsan Vayne nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Quinn

Darius karşısında garanti seçim konumda olduğunu söylemek mümkün değildir. Çok popüler olmasa bile yakından savaşan şampiyonlara karşı etkili bir karşı seçimdir. Oyunun erken evresinden itibaren avantaj elde edebilir ve daha sonra bunu koridor hakimiyetine çevirebilirsin.

Quinn için güncel bir build arıyorsan Quinn nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Darius Karşısında Ufak İpuçları

Darius karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

 • Darius’un yara açması ve kanama etkisi çok can yakıcıdır. Kanama yüklerinin birikmesine izin verirsen ölümün kaçınılmazdır.
 • Hasar takası konusunda acele etmemelisin. Çünkü Darius sürdürülebilirlik açısından doğal becerilere sahiptir.
 • Alan etkisi yetenekleri sayesinde minyon öldürürken seni uzak tutabilir. Bu nedenle menzilli şampiyonları kullanmak daha iyidir.
 • Bir anda anlık olarak hasar uygulayabildiği için dikkatli olmak şarttır.
 • Mesafe kapandığı zaman can yenileme olasılığı oldukça düşüktür.
 • Mesafe kapatma konusunda tek yeteneği vardır. Başarısız olduğunda açık hedef haline gelir.
 • Yeteneklerinin menzili oldukça düşük olduğundan her zaman kolay hamle yapamaz.
 • Koridor aşamasında saldırı menzilinden olabildiğince uzak durman gerekir.
 • Hasar takasına gireceksen anlık hasar konusunda ondan üstün olman gerekir.
 • Hareketli şampiyonlar kullanarak yavaş hareket etmesinden yararlanmaya çalışabilirsin.

Bu Darius counter rehberi sayesinde Darius karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Darius için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap