Darius CT S9 » Darius Counter rehberi

darius counter

Darius CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Darius karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Darius CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Darius için güncel build arıyorsan Darius build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Darius CT (Darius Counter)

Darius Counter / Darius CT
Cho'Gath Vayne Kennen
Illaoi Dr. Mundo Cho’Gath Vayne Kennen

Darius’un oyun stili daha çok karşı tarafla etkileşim kurmaya dayalıdır. Bu nedenle hasar takası yapmak için çok fazla ileri gitmeyi düşünmemelisin. Darius şu anda oyunda yer alan en iyi düellocu şampiyonlardan biridir. Bunun bilincinde olarak oynaman gerekir.

Darius koridor aşamasında sürekli olarak pozisyon değiştirmeye çalışacaktır. Bunun sebebi Q yeteneğiyle doğru noktalara hasar verebilmektir. Onun etki alanından kaçabildiğin sürece çok fazla hasar almazsın.

Darius son derece hareketsiz bir şampiyondur. Birden fazla şampiyonla mücadele ederken fazlasıyla güçsüz kalır. Koridoru ittirmesine izin vermeli ve ormancı takım arkadaşından destek alarak ona tuzak kurmalısın. Onun etkinliğini kırabilmenin en kolay yolu budur.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Darius bir şekilde geri planda kalan taşıyıcı şampiyonlara ulaşmak isteyecektir. Ona engel olabilmek için çeşitli hamleler yapmalısın. Yeterli olmazsa takım savaşında kaçabilmek için tüm yeteneklerinden faydalanmayı denemelisin.

Darius karşısında durabilmenin temel şartı onun süreklilik arz eden can yenileme mekanizmasını sekteye uğratmaktır. Buna uygun şekilde eşyalar alarak etkinliğini kırmayı başarabilirsin. Takım savaşlarında çok fazla ortalarda dolaşmak doğru değildir. Özel yeteneği her skorda sıfırlanır.

Potansiyel

Darius, pasif yeteneğinin dolumlarını ardı ardına ekleyebildiği sürece her zaman güçlüdür. Bunu yapmasına izin vermemek için hasar takasında dahi mesafeyi korumaya özen göstermelisin. Takaslarda çok fazla süre kaybedersen bu senin aleyhine olacaktır.

Darius, 6. seviye olduktan sonra önemli oranda güç artışı yaşamış olur. Özel yeteneğine erişebilmesi demek tek hamlede işini bitirebilmesi anlamına gelir. Bunun dışında 2. seviye olduğunda W yeteneğini açar ve pasif, Q ve W yeteneklerinin kombinasyonu ile oldukça agresif olabilir.

Bu Darius counter rehberi sayesinde Darius karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Darius için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap