Darius Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Darius nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Darius build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Kudretli ve kanlı balta ile rakiplerin celladı olun.

Bu rehber Darius nasıl oynanır sorusuna, Darius build, Darius eşya ve Darius rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon güçlü hasarı ve hayatta kalma becerisi olan bir şampiyondur. Sürekli rakiplerin hatasından faydalanacak bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Darius Sezon 9 Build

Bu sezon Darius için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise takım savaşlarında doğru yerde olmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Darius için eşya seçimleri konusunda dayanıklı düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Darius – Benzer Şampiyonlar
Garen Dr. Mundo Nasus Shyvana Yorick

Darius Rün (Rune)

Darius için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Darius için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Azim şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Yenilmez seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Azim) Nitelik

Darius Eşyalar (Item)

Darius eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Darius Yetenekler

Bu kısımda en iyi Darius sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih bir anda hız kazanmanı sağlayan ve birim çarpışmalarını yok sayan Hayalet büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Hayalet

Darius nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve tank olma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Darius özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kanama

Bu yetenek sayesinde sana saygı göstermeyen her türlü rakibi cezalandırabilirsin. Takım savaşlarında uzun süre aktif kalabilmenin temel nedeni bu pasif yetenektir. Hangi şampiyonu ne kadar etkilediğini iyi takip etmen gerektiğinden dikkatli olmalısın.

Q – Biçen Balta

Basit saldırı mesafesinden uzakta kalan rakiplere hasar vermek için kullanılır. Genel olarak hasar takasında değerlendirilen bir yetenektir. Bu yeteneği boş yere kullanmamanın tek yolu salladığın beceri atışlarının rakip şampiyona ulaşmasıdır.

W – Kemik Kıran

Basit saldırılarından maksimum verim almanı sağlar. Bununla birlikte koridor aşamasında rahat bir biçimde minyon öldürüp beslenmene yardımcı olur. Basit saldırıları sıfırlayan bir yetenek olduğundan alıştıkça onu daha iyi bir biçimde kullanmanı sağlayacak bir silahtır.

E – Tut Çek

Bu yetenek ile ilgili bilinmesi gereken en önemli durum hasar takası sırasında kullanılmayacak olmasıdır. Bu şampiyon ile hasar takasını devam ettirirken akıllıca hareket edip en uygun zamanı beklemelisin.

Rakibin kaçmaya yeltenecek olduğunu düşündüğün an bu yeteneği kullanabilirsin. Aynı zamanda ek zırh delme niteliği kazandırdığını unutmamalısın.

R – Noxus Giyotini

Bu şampiyonun imzasını taşıyan özel yetenektir. Bu yeteneği kullanmak için doğru zamanı bulman gerekir. Bir rakibin öleceğinden eminsen bu yeteneği kullanabilirsin ama emin değilsen boş yere harcamamalısın. Yeteneğin gerçek hasar verdiğini aklından çıkarmamalısın.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar hareketsizlik dezavantajını en iyi şekilde değerlendirebilen şampiyonlardan oluşur. Bazısı özellikle koridor aşamasını tam bir çileye dönüştürecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok orman kontrolünü en iyi şekilde yapabilen şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Hayatta kalma becerisi olan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Darius ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap