Corki Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

corki rehberi

Sezon 9 için en iyi Corki rehberi. Mühimmatları hazırla, fosfor bombası yağdır, makineli tüfekle tara ve yetmezse füze salvosu yap.

Bu rehber Corki nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Corki hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Corki nasıl oynanır?

Corki için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Corki ile oynarken hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaracak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Corki oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Hextech Mühimmatı

Bu şampiyon iki farklı pasif yeteneğine sahiptir. Birinci pasif yetenek onun basit saldırılarının büyü hasarına dönüşmesini sağlar. İkinci pasif yetenek ise bu şampiyona inanılmaz güç katabilen bir özel paketi içerir.

Bu özel paket sayesinde bu şampiyonun çatışmalar dışında hareket hızı artar ve bu özel paket kullanıldıktan sonra tekrar yenilenir.

Q – Fosfor Bombası

Bu şampiyonun anlık hasar potansiyeli yüksek olan yeteneğidir. Bu yeteneği rakiplere hasar vermek ve onlarla hasar takasında bulunmak için kullanabilirsin.

Genelde isabet ettirmesi zor bir yetenektir. Rakibi son vuruş yapmaya yakın bir noktada yakalarsan bu yeteneği kolaylıkla isabet ettirebilirsin.

W – Valkyrie

Bu şampiyonun kaçış ve müdahale yeteneğidir. Aynı zamanda özel paket ile daha güçlü hale dönüştürülebilir. Bu yeteneği boş yere kullanmak istemeyeceğinden emin olabilirsin.

Bunu yaparsan eğer rakibin seni hazırlıksız yakalamasına neden olursun ve yok yere onların skor almasını sağlarsın.

E – Makineli Tüfek

Gerçekten çok güçlüdür ama koridor aşamasında tüm süre boyunca yapılan atışları isabet ettirmek oldukça zordur. Bu yeteneği minyon dalgalarını temizlemek için kullanabileceğin gibi rakibin kısa süreliğine rahatsızlık duymasını sağlayabilecek hasarlar verebilirsin.

Bu yeteneği kullanırken kontrolü kaybetmemeye özen göstermeli ve hasar takaslarını minimum seviyede tutmayı denemelisin.

R – Füze Salvosu

Bu şampiyonu mükemmel bir kuşatma şampiyonuna dönüştürür. Belirli aralıklarla gönderilecek büyük füzelerin verdiği hasarlar rakipleri fazlasıyla huzursuz edecektir. Takım savaşları öncesinde bu yeteneği rakibi dürtüp rahatsız etmek için kullanabilirsin.

Bunun dışında genelde kule kuşatması sırasında minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizlemek için yararlanılan bir yetenektir.

Corki Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Corki için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Corki Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ayağı Çabuk olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Corki Rün

Sürekli rakibi rahatsız edebilecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Corki ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap