Corki CT » Corki Counter

Corki karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Corki CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Corki için güncel build arıyorsan Corki build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Corki CT konusunda bilgiler yer alır.

Corki counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Corki counter konusunda yardımcı olacaktır.

Corki CT (Corki Counter)

Corki koridor aşamasında zayıf olan şampiyonlardan biridir. Ancak verdiği hasar miktarı klasik bir saldırı gücü taşıyıcısından biraz yüksektir. Genel olarak şampiyonların zırh değerleri yüksek olsa bile büyü direnci konusunda bir adım atmak gerekir. Büyü direnci almayı unutmamalısın.

Corki ile hasar takasına gireceksen E yeteneğine dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneğin büyü direnci ve zırh delme niteliği çok güçlüdür. Saniyeler içerisinde tüm canının eriyip gittiğini görebilirsin. Onunla hasar takasına gireceksen bu yeteneğin bekleme süresinde olmasına dikkat etmelisin.

Corki’nin yetenekleri güçlü olsa bile mana kullanım bedelleri oldukça yüksektir. Sürekli olarak Q ve E yeteneğini kullanırsa zaman içerisinde mana problemi yaşamaya başlayacaktır. Mana çubuğuna dikkat etmeli ve manası az ise yetenekleriyle kombinasyon yapamayacağını bilmelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Corki paketlerini taşıyabildiği sürece çok güçlüdür. Oyunun hangi aşaması olursa olsun paketlerine dikkat etmelisin. Pasif yeteneği kullanılabilir olmadığı zaman haritada dolanma potansiyeli önemli ölçüde azalacaktır.

Onunla mücadele ederken bir şekilde yeteneklerinden kaçmaya çalışmalısın. Özellikle Corki’nin özel yeteneğinden elde ettiğim üçüncü roketten kesinlikle kaçman gerekir. Bu roket iki katı hasar verir ve Corki, Ebedi Kılıç eşyasını bitirdiği zaman çok yoğun hasar verir.

Corki’nin hareketlerini takip edersen onu gafil avlamayı başarabilirsin. Corki’nin tek kaçma yeteneği W yeteneğidir. Bu yeteneği yanlış kullandığında veya bu yetenek bekleme süresinde olduğunda onu etkisiz bırakmaya çalışabilirsin.

Potansiyel

Corki 6. seviye olduğu zaman özel yeteneğine erişebilir ve bu onun hasar potansiyelini önemli ölçüde yüksektir. Can kısmına göz attığın zaman onun roketlerini görebilirsin. Üçüncü roketin çok fazla hasar vereceğini unutmamalısın.

Corki hemen hemen her eşya bitirdiğinde önemli güç artışı yaşar. Üçlü Kuvvet bitince hasarını yükseltmiş olur. Bir sonraki güç artışı ise Ebedi Kılıç eşyasını tamamladığında gerçekleşir. Aldığı eşyalara dikkat etmelisin ve buna uygun olarak onunla hasar takasına girişmelisin.

Bu Corki counter rehberi sayesinde Corki karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Corki için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap