Cho’Gath Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

cho'gath rehberi

Sezon 9 için en iyi Cho’Gath rehberi. Kazıklı zeminle rahatsız et, yabani çığlıkla sustur, cani dikenlerle can sık ve ziyafet çek.

Bu rehber Cho’Gath nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Cho’Gath hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Cho’Gath nasıl oynanır?

Cho’Gath için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Cho’Gath ile oynarken yetenek kitinden ekstra verim almanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde kendine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Cho’Gath oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Etobur

Bu yetenek sayesinde bu şampiyon uzun süre koridorda kalmayı başarır. Her öldürülen birlik ona bir miktar can kazandırdığından sürdürülebilirlik açısından ideal bir durum ortaya çıkar. Fakat oyun geneline yansıtıldığında oyun uzadıkça etkisini yitiren bir yetenektir.

Q – Kazıklı Zemin

Bu şampiyon için akla ilk gelen yetenek olmasa bile onun tek beceri atışı yeteneğidir. Oyunun kaderi bu yeteneğin doğru bir biçimde kullanılmasına bakacağı için özellikle bu konuda kendini geliştirmeyi denemelisin.

Rakip hareket etmiyorken bu yeteneği tutturmak kolaydır ama rakip hareket ediyorsa onun gidiş yönünü iyi hesaplayıp bu yetenek öyle kullanılmalıdır.

W – Yabani Çığlık

Tek kelimeyle rakibin çileden çıkmasına yardımcı olabilecek bir yetenektir. Koridor aşamasında bu yeteneği çok sık kullanman gerekmeyebilir.

Fakat kullanıldığın zaman rakibe olabildiğince hasar verebilir ve ona susturma etkisi uygulayabilirsin. Bir anda bu etkinin altında kalan rakip hiçbir yetenek kullanamayacağı için onun üzerinde psikolojik baskı kurabilirsin.

E – Cani Dikenler

Oyun başında baskın yapma gibi bir hedef yoksa ilk açılması gereken yetenektir. Bu yetenek sayesinde minyon birliklerine son vuruşları daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsin. Özellikle Q yeteneği isabet ettirildikten sonra gerçekleştirilen saldırılarda fazlasıyla işe yarayabilir.

R – Ziyafet

Bu yetenek ile dünyaları yiyebilirsin. Evet, tam olarak böyle söylenebilir. Dolum yaparak gücünü değil ama canını yükseltebilir ve doğal bir tank haline dönüşebilirsin.

Dikkat etmen gereken tek nokta bu yeteneği olur olmadık zamanlarda kullanmamaktır. Maksimum seviyeye ulaştığı zaman bu yeteneği rakipleri rahatsız etmek için değerlendirmeyi düşünebilirsin.

Cho’Gath Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Cho’Gath için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Cho’Gath Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İlham, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Buzul Takviyesi olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin.

Cho’Gath Rün

Kolay beslenip etkili olabilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Cho’Gath ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap