Cho’Gath Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Cho’Gath nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Cho’Gath build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Kolayca beslenin ve gerçek hasarlarla rakipleri yutun.

Bu rehber Cho’Gath nasıl oynanır sorusuna, Cho’Gath build, Cho’Gath eşya ve Cho’Gath rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon gerçek hasar potansiyeli ile ön plana çıkar. Koridor aşamasında çok sorun yaşamayacak bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Cho’Gath Sezon 9 Build

Bu sezon Cho’Gath için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise yeteneklerinden maksimum verim alabileceğin tercihler yapmalısın.

Cho’Gath için eşya seçimleri konusunda kendine özgü eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Cho’Gath – Benzer Şampiyonlar
Graves Gangplank Fiddlesticks Teemo Nidalee

Cho’Gath Rün (Rune)

Cho’Gath için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Cho’Gath için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Hortlağın Pençesi seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İsabet) Nitelik

Cho’Gath Eşyalar (Item)

Cho’Gath eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Cho’Gath Yetenekler

Bu kısımda en iyi Cho’Gath sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve Q yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 1 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada istediğin yere hızlı bir şekilde geçiş yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Cho’Gath nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Cho’Gath özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Etobur

Bu yetenek sayesinde bu şampiyon uzun süre koridorda kalmayı başarır. Her öldürülen birlik ona bir miktar can kazandırdığından sürdürülebilirlik açısından ideal bir durum ortaya çıkar. Fakat oyun geneline yansıtıldığında oyun uzadıkça etkisini yitiren bir yetenektir.

Q – Kazıklı Zemin

Bu şampiyon için akla ilk gelen yetenek olmasa bile onun tek beceri atışı yeteneğidir. Oyunun kaderi bu yeteneğin doğru bir biçimde kullanılmasına bakacağı için özellikle bu konuda kendini geliştirmeyi denemelisin.

Rakip hareket etmiyorken bu yeteneği tutturmak kolaydır ama rakip hareket ediyorsa onun gidiş yönünü iyi hesaplayıp bu yetenek öyle kullanılmalıdır.

W – Yabani Çığlık

Tek kelimeyle rakibin çileden çıkmasına yardımcı olabilecek bir yetenektir. Koridor aşamasında bu yeteneği çok sık kullanman gerekmeyebilir.

Fakat kullanıldığın zaman rakibe olabildiğince hasar verebilir ve ona susturma etkisi uygulayabilirsin. Bir anda bu etkinin altında kalan rakip hiçbir yetenek kullanamayacağı için onun üzerinde psikolojik baskı kurabilirsin.

E – Cani Dikenler

Oyun başında baskın yapma gibi bir hedef yoksa ilk açılması gereken yetenektir. Bu yetenek sayesinde minyon birliklerine son vuruşları daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsin. Özellikle Q yeteneği isabet ettirildikten sonra gerçekleştirilen saldırılarda fazlasıyla işe yarayabilir.

R – Ziyafet

Bu yetenek ile dünyaları yiyebilirsin. Evet, tam olarak böyle söylenebilir. Dolum yaparak gücünü değil ama canını yükseltebilir ve doğal bir tank haline dönüşebilirsin.

Dikkat etmen gereken tek nokta bu yeteneği olur olmadık zamanlarda kullanmamaktır. Maksimum seviyeye ulaştığı zaman bu yeteneği rakipleri rahatsız etmek için değerlendirmeyi düşünebilirsin.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar onun düşük hareket kabiliyetinden faydalanabilen şampiyonlardan oluşur. Bazıları koridor aşamasında vadiyi sana dar edebilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok baskın düzenlemede etkili olan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Kolay beslenip etkili olabilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Cho’Gath ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap