Cassiopeia S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

cassiopeia rehberi

Sezon 9 için en iyi Cassiopeia rehberi. Zehirli patlamayla etrafa zehir saç, ikiz dişle zehir püskürt ve taşlaştıran bakışla rakibi hapset.

Bu rehber Cassiopeia nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Cassiopeia hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Cassiopeia nasıl oynanır?

Cassiopeia için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Cassiopeia ile oynarken bir savaş büyücüsü olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Cassiopeia oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Yılanın Lütfu

Bu yetenek sayesinde çizme almaktan kurtulursun ve böylece altıncı eşya alanı için büyük bir avantaj elde edersin. Oyunun erken evresinde bu yeteneğin gücü çok fazla olmadığından oyun öncesi hazırlık konusunda doğru adımlar atılmalıdır.

Q – Zehirli Patlama

Bu yeteneği çalılıkları kontrol etmek için kullanabilirsin. Belirli bir fırlatma süresi olduğundan rakibin gidiş yönünü iyi bilmen gerekir. Kaçarken bu yeteneği kullanarak hareket hızını yükseltip rakipten uzaklaşmayı başarabilirsin.

Yeteneği daha farklı biçimlerde de kullanabilirsin ama başlangıç için bunları bilmek fazlasıyla yeterli olacaktır.

W – Zehir

Yeteneğin artık kullanılabilen bir minimum mesafesi olduğundan yakınına gelmiş şampiyonları çok fazla etkilemez. Bu yeteneği rakibe zehir bulaştırmak için kullanmaya çalışabilirsin.

Q-W-E kombinasyonunu gerçekleştirerek minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizleyebilirsin. Yeteneğin hasar miktarı çok iyi değildir ama yavaşlatma etkisi oldukça iyidir. Yeteneği genel olarak bu etkiyi rakiplere uygulamak için değerlendirmeye çalışmalısın.

E – İkiz Diş

Zehirlenmiş olan rakiplere karşı muazzam etkilere sahiptir çünkü onlara ekstra hasar verir ve bu şampiyonun canını iyileştirir. Can iyileştirme nitelikleriyle bu yetenekten kazanılan can miktarının yükseltilmesi mümkündür.

Koridor aşamasında zehirlenmemiş rakip şampiyonlara karşı bu yeteneği kullanmamalısın. Son vuruş yapmak için bu yeteneği kullanmayı düşünebilirsin.

R – Taşlaştıran Bakış

Bu yeteneğin sunduğu sersemletme etkisini uygulayabilmek için mutlaka ama mutlaka rakibin hareket tarzını iyi öğrenmiş olmalısın. Yüzü sana dönük olmayan şampiyonlara karşı bu yeteneği kullanmak her zaman iyi fikir değildir.

Ancak rakibi olabildiğince yavaşlatmak için bunu belirli koşullarda değerlendirebilirsin. Takım savaşlarında bu yeteneği kullanmak için çok fazla acele etmemelisin.

Cassiopeia Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Cassiopeia için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Cassiopeia Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sürat Coşkusu olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin.

Cassiopeia Rün

Her hamlede ödül alan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Cassiopeia ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap