Cassiopeia CT S9 » Cassiopeia Counter rehberi

cassiopeia ct counter

Cassiopeia CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Cassiopeia karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Cassiopeia CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Cassiopeia için güncel build arıyorsan Cassiopeia build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Cassiopeia CT (Cassiopeia Counter)

Cassiopeia Counter / Cassiopeia CT
Vel'Koz Kassadin
Neeko Vel’Koz Xerath Kassadin Diana

Cassiopeia 2. seviye olunca koridor aşamasındaki gücüne kavuşur. Q ve E yeteneğiyle sürekli olarak hamle yapmaya çalışacaktır. Önemli olan Q yeteneğinden olabildiğince kaçınmaktır. Aynı zamanda ondan önce 2. seviye olmaya çalışmalısın.

Cassiopeia’nın en büyük problemi mana tüketimidir. Oyunun erken safhasında çok ciddi mana problemi yaşar. Bu nedenle hızlı hasar takaslarına girmeye çalışmalısın. Özellikle canı az olduğunda bu fırsatı değerlendirmen önemlidir.

Cassiopeia’nın en zayıf yanı kısa saldırı mesafesidir. Onu bir şekilde belirli mesafede tutmayı başarırsan ve ona rahatsız edici hasar verirsen koridor aşamasındaki üstünlüğünü sağlamış olursun. Ancak bunu yaparken dikkatli olmalısın çünkü aşırı ittirme yaparsan cezasını çekersin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Cassiopeia sahip olduğu özel yetenek ile oyunun kaderini değiştirebilme şansına sahiptir. Özel yeteneğiyle birden fazla şampiyonu etkilerse başarılı bir iş çıkartmış olur. Bu nedenle takımınla sürekli grup halinde kalmamaya çalışmalısın.

Genel olarak dar alanlarda savaşmamaya çalışmalısın. Çünkü bu alanlar Cassiopeia’nın seveceği alanlardır. Bir alan ne kadar darsa özel yeteneğini ve zehir yeteneklerini tutturma olasılığı bir o kadar yüksek olacaktır. Buna izin vermemelisin.

Cassiopeia genellikle nehirde tek başına dolaşan şampiyonları avlamak gibi bir kabiliyete sahiptir. Cassiopeia’nın nerede olduğunu bilmiyorsan kısıtlı görüşe sahip olduğun alanlarda çok fazla gezinmeden yoluna devam etmelisin. Aksi halde Cassiopeia işini bitirecektir.

Potansiyel

Cassiopeia çok ciddi mana problemlerine sahiptir. Oyunun erken safhasında bu konuda yapabileceği çok fazla bir şey yoktur. Ancak Tanrıçanın Gözyaşı eşyasını bitirdiği zaman bu problemi çözmüş olur. Bu eşyayı aldıktan sonra agresif oyun stiline dönüş yapacaktır.

Mücadele başlatmadan önce bir şekilde R yeteneğini kötüye kullanmasını sağlaman gerekir. Bunu başardığın zaman onun etkinliğini kısıtlamış olursun. R yeteneği kullanılabilir durumdaysa onunla mücadelenin seyrini değiştirebileceğini aklından çıkarmamalısın.

Bu Cassiopeia counter rehberi sayesinde Cassiopeia karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Cassiopeia için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap