Camille CT S9 » Camille Counter rehberi

camille ct counter

Camille CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Camille karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Camille CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Camille için güncel build arıyorsan Camille build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Camille CT (Camille Counter)

Camille Counter / Camille CT
Shen
Mordekaiser Shen Yasuo Renekton Nasus

Camille koridor aşamasında sürdürülebilirlik sıkıntısı çeker. Canını yenileme konusunda yapabileceği iki şey vardır. Bunlardan ilki can iksiri kullanmak, ikincisi ise W yeteneğinden yararlanmaktır. Oyunun erken evresinde zayıf kalan bu yanından faydalanmaya çalışmalısın.

Camille genel olarak kısa süreli hasar takaslarından hoşlanır. E yeteneğini kullanarak mücadele başlatır. O olmadığı zaman oldukça güçsüz kalır ve en önemlisi mücadeleden kaçar. E yeteneğinden sıyrılmayı başararak onun gücünü azaltabilirsin.

Camille E yeteneğini kullandığı zaman baskınlara karşı açık hedef haline gelir. Çünkü bu yeteneğin bekleme süresi biraz fazladır. E yeteneğini boşa kullanmasını sağlarsan çok iyi bir iş başarmış olursun. Böylece ormancı takım arkadaşına daha fazla hareket alanı tanıyabilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Camille hedeflediği şampiyonu R yeteneğiyle abluka altına çalışacaktır. Genel olarak önce E yeteneğini kullanarak aradaki mesafeyi kapatacak ve daha sonra R yeteneğiyle hedefini hapsedecektir. E yeteneğinden kaçınman çok önemlidir.

Takım savaşı yaşanmadığı zaman Camille genellikle ayrık ittirme yaparak koridorlara baskı uygulamayı tercih edecektir. Bu nedenle yan koridorları yeterince ittirmeye çalışmalısın. Sonrasında ise takım arkadaşlarının yanına dönerek onlarla birlikte hareket etmelisin.

Camille hedeflediği şampiyonu özenle seçer. Genellikle kaçış mekanizması zayıf olan şampiyonları tercih eder. Haritada hareket ederken önceliği bu olacaktır. Bu nedenle takımından ayrı düşmemeye ve açık hedef olmamaya çalışmalısın.

Potansiyel

Camille 3. seviye olduğu zaman güçlü bir dalış hamlesi gerçekleştirecektir. Çünkü bu seviyede tüm temel yeteneklerine erişmiş olacaktır. Canın az ise onunla mücadeleye girişmeye çalışmamalısın. Çünkü sana karşı kolaylıkla üstünlük kurabilecektir.

Camille E yeteneğine veya R yeteneğine sahip değilse hiçbir kaçma şansı kalmaz. Bu durumu kullanmaya çalışmalısın. Camille Üçlü Kuvvet ve Haşmetli Hydra eşyalarını bitirdiği zaman çok fazla hasar verebilecektir. Ancak büyü direnci ve zırh olmadan zayıf kalacağını unutmamalısın.

Bu Camille counter rehberi sayesinde Camille karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Camille için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap