Camille Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Camille nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Camille build, yetenek, rün ve eşya rehberi. İmha protokolünü aktif et, kanca at ve işi bitir.

Bu rehber Camille nasıl oynanır sorusuna, Camille build, Camille eşya ve Camille rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon düello becerisi ve takım savaşına katkısı ile ön plana çıkar. Hedefleri kolayca ortadan kaldırabilecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Camille Sezon 9 Build

Bu sezon Camille için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra rakip için ciddi bir tehdit olmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Camille için eşya seçimleri konusunda güçlü dalış eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Camille – Benzer Şampiyonlar
Lee Sin Kled Rengar Wukong Warwick

Camille Rün (Rune)

Camille için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Camille için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Azim şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Saldırıya Devam seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Azim) Nitelik

Camille Eşyalar (Item)

Camille eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Camille Yetenekler

Bu kısımda en iyi Camille sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada istediğin yere ışınlanarak geçiş yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Camille nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Camille özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Değişken Savunma

Bir şampiyon ile etkileşimde bulunduğunda otomatik olarak ortaya çıkan bir kalkandır. Bu kalkan aynı anda hem fiziksel hem büyü hasarı engelleyemez. Kalkanın hangi türde olacağı saldırdığın şampiyona göre değişiklik gösterir.

Q – İmha Protokolü

Basit saldırılarını güçlendiren bir yetenektir ama zamanlamayı iyi tutturmak gerekir. Bu yeteneğin en büyük getirisi ekstra olarak verilecek hasarın gerçek hasar niteliğinde olmasıdır.

Herhangi bir şekilde büyü hasarı veya fiziksel hasar olmadığından rakibin canını çok daha fazla acıtmaktadır. Basit Saldırı – Q-Basit Saldırı – Q şeklinde yapılacak kombinasyon bu yetenekten maksimum verim ağlamanı sağlayabilir.

W – Keskin Çelme

Yavaşlatma etkisine sahip olan yetenektir. Baskın düzenlerken bu yeteneğe fazlasıyla ihtiyacın olacaktır. Rakip ile arandaki mesafeyi kapatabilmek için bu yetenekten faydalanmayı düşünebilirsin.

Özellikle orman kamplarını temizlerken canın tam ise bu yetenek ile başlamak iyi bir fikirdir. Böylece yetenekten aldığın verimi yükseltmeyi başarabilirsin.

E – Kanca Atışı

İki farklı kullanımı olan yeteneklerin arasında yer alır. İlk kullanımda seni duvara doğru çeker ama ikinci kullanımda ileriye doğru atılmana yardımcı olur.

Baskın yaparken fazlasıyla işe yarar çünkü rakiple arandaki mesafeyi hızlı bir biçimde kapatabilirsin. Birinci kullanımı gerçekleştirdikten sonra yeteneği tekrar aktif etmeye gerek yoktur çünkü kısa süreli bir gecikmenin ardından yetenek otomatik olarak uygulanır.

R – Hextech Ültimatomu

Bu şampiyon tarafından oluşturulan infaz alanıdır. Bir rakibi bu kutunun içerisine hapsettiğinde onu öldürmeye fazlasıyla yakın olursun çünkü rakip senden kaçmayı başaramaz.

Ekstra büyü hasarı verirsin ve eğer Q yeteneğini kullanabilecek yeterli manaya sahipsen rakibi bir anda öldürmeyi başarabilirsin. Yeteneği kullanıldıktan sonra bir süreliğine hedeflenemez hale dönüşeceğin için bunu da avantaja çevirebilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Her koşulda skor alabilecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Camille ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap