Caitlyn Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

caitlyn rehberi

Sezon 9 için en iyi Caitlyn rehberi. Kapan kur, silahını kullan, kalibrelik ağlarla yakala, tam kafadan bir son vuruşla rakibin işini bitir.

Bu rehber Caitlyn nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Caitlyn hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Caitlyn nasıl oynanır?

Caitlyn için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Caitlyn ile oynarken maksimum hasar potansiyeline ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Caitlyn oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Tam Kafadan

Çok karmaşık bir yetenek değildir. Belirtilen her saldırı miktarından sonra bu şampiyon bir sonraki otomatik saldırısı mutlaka kritik olur. Bu yeteneğin hasar miktarı oyuncunun sahip olacağı kritik şansına göre artış gösterir.

Bu nedenle seçilecek yapılandırmaların kritik şansına ve kritik hasara dayalı olması gerekir. Koridor aşamasında zamanı iyi kullanıp rakibi köşeye sıkıştırmaya çalışarak bu yetenekten olabildiğince faydalanmayı denemelisin.

Q – Piltover Silahı

Rakibi rahatsız etmenin en kolay yollarından birisidir ve koridor aşamasında işini kolaylaştırır. Genelde oyuncular sürekli bu yeteneği kullanarak rakip üzerinde hakimiyet kurmak isterler ama bu yanlış bir seçimdir.

Doğru seçim her zaman son vuruşa odaklanmak ve olabildiğince minyon öldürmektir. Koridor aşamasında ne kadar fazla minyon öldürmeyi başarırsan bir o kadar fazla avantaj elde edersin. Minyon birlikleriyle aynı anda rakibe hasar verebilirsen çok iyi bir iş çıkarmış olursun.

W – Yordle Kapanı

Oyunda karşına çıkabilecek en sinir bozucu yeteneklerden birisidir. Rakibi bu kapana yakalatmayı başardığın zaman vereceğin hasarın haddi hesabı yoktur. Genelde rakiplerin bu tuzağa yakalanması mucize gibi bir şeydir.

Koridor aşamasında bu tuzakları rakibin hareket alanına yerleştirebilirsin. Takım savaşlarında ise takımın stratejisine göre değişiklik gösterecek bir kullanımı vardır. Rakibin gideceği potansiyel yönleri tahmin ederek tuzakları buraya dizmek her zaman iyi bir fikirdir.

E – 90 Kalibrelik Ağ

Rakipten uzak kalmanı sağlayacak ve yeri geldiğinde onlardan kaçmana yardımcı olacak tek yeteneğin olduğunu unutmamalısın. Kullanımı biraz zor olabilir çünkü gitmek istediğin yerin tam tersine nişan alman gerekir. Bu ağ ile bir rakibe hasar verdiğinde onu yavaşlatmayı başarabilirsin.

Koridor aşamasında bunun sana getirisi ise hasar takası açısından avantaj sunmasıdır. Bu şampiyon ile oynarken E + Q + W kombinasyonunu gerçekleştirip pasif yeteneğinden maksimum verim almayı alışkanlık haline getirmelisin.

R – Son Koz

Kullanıp kullanmama konusunda her zaman kararsız kalacağın yeteneğindir. Yapman gereken iki şey vardır: Birincisi bu yetenek ile canı az rakipleri uzaktan imha edebilmek veya ikincisi takım savaşının fitilini ateşlemek için rakibin en zayıf şampiyonunu hedeflemektir.

Hangisini yaparsan yap takımın ile koordinasyon halinde hareket etmen gerektiğini unutmamalısın. Doğru zamanda doğru hedefi bulmak senin için bir zorunluluktur. Hayatta kalma konusunda sıkıntı çeken rakipleri hedef alman senin için en doğru seçim olacaktır.

Caitlyn Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Caitlyn için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Caitlyn Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ayağı Çabuk olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Caitlyn Rün

Oyuna kolayca uyum sağlayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Caitlyn ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap