Caitlyn Rün ve Eşya Dizilimi » ADC Build

Bu rehber Caitlyn rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Caitlyn hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Caitlyn için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Caitlyn Build S10

Caitlyn ile oynarken menzil avantajını en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısın. Alt koridorda bu sahip olduğun en önemli avantajlardan biri durumundadır. Oyunda yer alan en uzun menzilli şampiyonlardan biri olduğunu unutmamalısın. Basit saldırılar yaptıktan sonra çalılıklara girerek minyon birliklerinden kaçabilirsin.

Kule indirmeye çalışıyorsan tuzaklarını doğru bir biçimde rakibin geleceğin yöne doğru kurmaya çalışmalısın. Fakat ne olursa olsun E yeteneğini asla boşa kullanmamalısın. Bu yetenek koridor aşamasını güvenli bir şekilde geçirmeni sağlar. Bununla birlikte söz konusu yeteneğin oyundaki tek kaçış yeteneğin olduğunu aklından çıkarmamalısın.

Caitlyn Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Caitlyn için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Caitlyn Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ayağı Çabuk olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Caitlyn Rün

Caitlyn nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Caitlyn ile oynarken maksimum hasar potansiyeline ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Caitlyn oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır.

Caitlyn özellikle oyunun erken ve geç evresinde etkilidir. Fakat birçok şampiyonun aksine oyunun orta evresini sıkıntılı bir biçimde geçirir. Buna dikkat edecek şekilde bir oyun planı geliştirmeye çalışmalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Tam Kafadan

Çok karmaşık bir yetenek değildir. Belirtilen her saldırı miktarından sonra bu şampiyon bir sonraki otomatik saldırısı mutlaka kritik olur. Bu yeteneğin hasar miktarı oyuncunun sahip olacağı kritik şansına göre artış gösterir.

Bu nedenle seçilecek yapılandırmaların kritik şansına ve kritik hasara dayalı olması gerekir. Koridor aşamasında zamanı iyi kullanıp rakibi köşeye sıkıştırmaya çalışarak bu yetenekten olabildiğince faydalanmayı denemelisin.

Q – Piltover Silahı

Rakibi rahatsız etmenin en kolay yollarından birisidir ve koridor aşamasında işini kolaylaştırır. Genelde oyuncular sürekli bu yeteneği kullanarak rakip üzerinde hakimiyet kurmak isterler ama bu yanlış bir seçimdir.

Doğru seçim her zaman son vuruşa odaklanmak ve olabildiğince minyon öldürmektir. Koridor aşamasında ne kadar fazla minyon öldürmeyi başarırsan bir o kadar fazla avantaj elde edersin. Minyon birlikleriyle aynı anda rakibe hasar verebilirsen çok iyi bir iş çıkarmış olursun.

W – Yordle Kapanı

Oyunda karşına çıkabilecek en sinir bozucu yeteneklerden birisidir. Rakibi bu kapana yakalatmayı başardığın zaman vereceğin hasarın haddi hesabı yoktur. Genelde rakiplerin bu tuzağa yakalanması mucize gibi bir şeydir.

Koridor aşamasında bu tuzakları rakibin hareket alanına yerleştirebilirsin. Takım savaşlarında ise takımın stratejisine göre değişiklik gösterecek bir kullanımı vardır. Rakibin gideceği potansiyel yönleri tahmin ederek tuzakları buraya dizmek her zaman iyi bir fikirdir.

E – 90 Kalibrelik Ağ

Rakipten uzak kalmanı sağlayacak ve yeri geldiğinde onlardan kaçmana yardımcı olacak tek yeteneğin olduğunu unutmamalısın. Kullanımı biraz zor olabilir çünkü gitmek istediğin yerin tam tersine nişan alman gerekir. Bu ağ ile bir rakibe hasar verdiğinde onu yavaşlatmayı başarabilirsin.

Koridor aşamasında bunun sana getirisi ise hasar takası açısından avantaj sunmasıdır. Bu şampiyon ile oynarken E + Q + W kombinasyonunu gerçekleştirip pasif yeteneğinden maksimum verim almayı alışkanlık haline getirmelisin.

R – Son Koz

Kullanıp kullanmama konusunda her zaman kararsız kalacağın yeteneğindir. Yapman gereken iki şey vardır: Birincisi bu yetenek ile canı az rakipleri uzaktan imha edebilmek veya ikincisi takım savaşının fitilini ateşlemek için rakibin en zayıf şampiyonunu hedeflemektir.

Hangisini yaparsan yap takımın ile koordinasyon halinde hareket etmen gerektiğini unutmamalısın. Doğru zamanda doğru hedefi bulmak senin için bir zorunluluktur. Hayatta kalma konusunda sıkıntı çeken rakipleri hedef alman senin için en doğru seçim olacaktır.

Burada yer alan Caitlyn rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Caitlyn hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap