Caitlyn Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Caitlyn nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Caitlyn build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Yüksek saldırı mesafesini kullanıp rakipleri avlayın.

Bu rehber Caitlyn nasıl oynanır sorusuna, Caitlyn build, Caitlyn eşya ve Caitlyn rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek saldırı menziline ve sürekli rakibi rahatsız etme becerisine sahiptir. Oyuna kolayca uyum sağlayan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Caitlyn Sezon 9 Build

Bu sezon Caitlyn için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaracak tercihler yapmalısın.

Caitlyn için eşya seçimleri konusunda maksimum hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Caitlyn – Benzer Şampiyonlar
Kindred Jhin Miss Fortune Jinx Draven

Caitlyn Rün (Rune)

Caitlyn için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Caitlyn için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ayağı Çabuk seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (İlham) Nitelik

Caitlyn Eşyalar (Item)

Caitlyn eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Caitlyn Yetenekler

Bu kısımda en iyi Caitlyn sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih zor durumda kaldığında canını doldurmanı sağlayan Şifa büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Şifa

Caitlyn nasıl oynanır?

Bu şampiyon rakibi sürekli rahatsız etme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Caitlyn özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Tam Kafadan

Çok karmaşık bir yetenek değildir. Belirtilen her saldırı miktarından sonra bu şampiyon bir sonraki otomatik saldırısı mutlaka kritik olur. Bu yeteneğin hasar miktarı oyuncunun sahip olacağı kritik şansına göre artış gösterir.

Bu nedenle seçilecek yapılandırmaların kritik şansına ve kritik hasara dayalı olması gerekir. Koridor aşamasında zamanı iyi kullanıp rakibi köşeye sıkıştırmaya çalışarak bu yetenekten olabildiğince faydalanmayı denemelisin.

Q – Piltover Silahı

Rakibi rahatsız etmenin en kolay yollarından birisidir ve koridor aşamasında işini kolaylaştırır. Genelde oyuncular sürekli bu yeteneği kullanarak rakip üzerinde hakimiyet kurmak isterler ama bu yanlış bir seçimdir.

Doğru seçim her zaman son vuruşa odaklanmak ve olabildiğince minyon öldürmektir. Koridor aşamasında ne kadar fazla minyon öldürmeyi başarırsan bir o kadar fazla avantaj elde edersin. Minyon birlikleriyle aynı anda rakibe hasar verebilirsen çok iyi bir iş çıkarmış olursun.

W – Yordle Kapanı

Oyunda karşına çıkabilecek en sinir bozucu yeteneklerden birisidir. Rakibi bu kapana yakalatmayı başardığın zaman vereceğin hasarın haddi hesabı yoktur. Genelde rakiplerin bu tuzağa yakalanması mucize gibi bir şeydir.

Koridor aşamasında bu tuzakları rakibin hareket alanına yerleştirebilirsin. Takım savaşlarında ise takımın stratejisine göre değişiklik gösterecek bir kullanımı vardır. Rakibin gideceği potansiyel yönleri tahmin ederek tuzakları buraya dizmek her zaman iyi bir fikirdir.

E – 90 Kalibrelik Ağ

Rakipten uzak kalmanı sağlayacak ve yeri geldiğinde onlardan kaçmana yardımcı olacak tek yeteneğin olduğunu unutmamalısın. Kullanımı biraz zor olabilir çünkü gitmek istediğin yerin tam tersine nişan alman gerekir. Bu ağ ile bir rakibe hasar verdiğinde onu yavaşlatmayı başarabilirsin.

Koridor aşamasında bunun sana getirisi ise hasar takası açısından avantaj sunmasıdır. Bu şampiyon ile oynarken E + Q + W kombinasyonunu gerçekleştirip pasif yeteneğinden maksimum verim almayı alışkanlık haline getirmelisin.

R – Son Koz

Kullanıp kullanmama konusunda her zaman kararsız kalacağın yeteneğindir. Yapman gereken iki şey vardır: Birincisi bu yetenek ile canı az rakipleri uzaktan imha edebilmek veya ikincisi takım savaşının fitilini ateşlemek için rakibin en zayıf şampiyonunu hedeflemektir.

Hangisini yaparsan yap takımın ile koordinasyon halinde hareket etmen gerektiğini unutmamalısın. Doğru zamanda doğru hedefi bulmak senin için bir zorunluluktur. Hayatta kalma konusunda sıkıntı çeken rakipleri hedef alman senin için en doğru seçim olacaktır.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar koridor aşamasında ona kitle kontrol desteği sunan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Oyuna kolayca uyum sağlayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Caitlyn ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap