Braum Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

braum rehberi

Sezon 9 için en iyi Braum rehberi. Meydan dayağına hazırlan, buz yanığıyla can yak, kapı gibi engel ve rakibin hasarlarını karşıla.

Bu rehber Braum nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Braum hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Braum nasıl oynanır?

Braum için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Braum ile oynarken takım arkadaşlarını hasardan korumanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı destek eşyalarına yönelmen gerekir. Braum oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Meydan Dayağı

Bir pasif yetenek olmasına rağmen son derece kullanışlıdır. Hasar takasları veya ikiye iki kapışmalarda onun iyi işler yapabilmesini sağlayan yetenektir.

Rakibe eklediği bir durum etkisi sayesinde takım arkadaşının sersemletme etkisi uygulamasına yardımcı olur. Bu şampiyonu iyi kullanan oyuncular bu yetenekten nasıl maksimum verim alabileceğini iyi bilirler.

Q – Buz Yanığı

Sürekli olarak kullanılabilen bir yetenektir. Rakipleri dürtüp rahatsız etmek veya rakiple çarpışmayı başlatmak için iyi bir silahtır. Fakat rakibe isabet ettirme durumunda sorun yaşayan ellerde fazlasıyla sıkıntılı olabilen bir yetenektir.

Mesafe ne kadar uzunsa isabet etme oranı bir o kadar düşük olur. Bu aynı zamanda yeteneğin tekrar tekrar kullanılmasına neden olabileceğinden mana yönetimi konusunda sorun yaşayabilirsin.

W – Yettim Gari

Rakibe yaklaşmana yardımcı olabilen bir yetenek olsa bile asıl önemlisi sana ve takım arkadaşına zırh ve büyü direnci kazandırmasıdır. Bir tank gibi gelen hasarı karşılamak durumunda kaldığında bu yeteneği kendi üzerinde kullanabilirsin.

Hızlı hareket etmek için bu yetenekten faydalanmayı düşünebilirsin. Ayrıca takım savaşlarını başlatmak için en uygun yeteneklerden birisidir.

E – Kapı Gibi

Belirli bir süre aktif kalan ve gelen tüm hasarı engelleyebilen güçlü bir kalkan yeteneğidir. Özellikle alt koridorda hasar takası yaparken bu yetenek fazlasıyla işe yarar.

Kendi takım arkadaşın ile rakibin arasına girerek takım arkadaşını gelen hasarlara karşı korumayı başarabilirsin. En önemli kullanım biçimi bu şekildedir ve bu şampiyonla oynarken ilk iş bu yeteneği en iyi şekilde kullanmayı öğrenmektir.

R – Freljord Karşılaması

Alan etkisi verebilen bir yetenektir ve belirli bir alanda yer alan rakipleri yavaşlatıp aynı zamanda onların havaya sıçramalarını sağlar. Etki mesafesi çok fazla olsa bile rakibin bu yeteneği atlatması oldukça kolaydır.

Atlatması kolay bir yetenek olduğu için bu yeteneği kullanabilmek için Q-R kombinasyonunu gerçekleştirmek çok daha iyi bir fikirdir. En ideal kullanım alanı ise hiç kuşkusuz takım savaşlarıdır.

Braum Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Braum için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Braum Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Muhafız olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Braum Rün

Dayanıklılığı ile ön plana çıkan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Braum ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap