Braum CT S9 » Braum Counter rehberi

braum ct counter

Braum CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Braum karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak destek rolünde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Braum CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Braum için güncel build arıyorsan Braum build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Braum CT (Braum Counter)

Braum Counter / Braum CT
Vel'Koz Yuumi Sona Karma Nautilus
Vel’Koz Yuumi Sona Karma Nautilus

Braum koridor aşaması boyunca takım arkadaşına gelen hasarı engellemeye çalışacaktır. Bunun için W ve E yeteneğini kullanıp uyguladığın hasarın büyük bir kısmını boşa göndermek için çaba gösterecektir. Bu yetenekler yokken hasar takası yapmaya çalışmalısın.

Braum rakipleri çakılı bırakma konusunda pek çok farklı beceriye sahiptir. Özellikle Q yeteneğini kullandığında ve bunu yakından yaptığında skor almaya çok yakın olacaktır. Bu nedenle minyon dalgalarının arkasında durmak son derece önemlidir.

Braum koridor aşamasında pasif oynuyorsa kesinlikle bir şeylerden şüphelenmeye başlamalısın. Bu onun bir baskın hazırlığında olduğunu gösterir. W yeteneğini kullanarak takım arkadaşına ulaşıp sana yavaşlatma etkisini uygulayabilecektir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Braum sürdürülebilirlik konusunda eksiği olan şampiyonlardan biridir. Ona rahatsız edici hasarlar vermek önemlidir. Aynı zamanda altın kazanmasına engel olman gerekir. Böylece onu riskli hamleler yapmak zorunda bırakabilirsin.

Braum’un pasif yeteneğini harekete geçirmek için yapabileceği tek şey Q yeteneğini kullanmaktır. Bu yetenekten olabildiğince kaçınmalı ve bunun için minyon birliklerinin arkasında durmalısın. Bunu yapmazsan kendini tehlikeye atmış olursun.

Braum’un E yeteneğine özellikle dikkat etmelisin. Bu yetenek senden gelecek hasarı epey bir engelleyecektir. Son hamleyi yapmadan önce dikkatli olmalısın. Genel olarak E yeteneğinin etrafında küçük bir oyun çevirmek ideal fikir olacaktır.

Potansiyel

Braum 2. seviye ve 3. seviye olduğunda ormancı takım arkadaşı için baskınlar düzenleyebilecektir. Özellikle sana daha öncesinde rahatsız edici hasarlar vermişse planını başarılı bir şekilde uygular. Karşı tarafın ormancı oyuncusu üst taraftan başladıysa bu 3. seviyede baskın anlamına gelecektir.

Braum 6. seviye olduğu zaman hamleler yapma konusunda çeşitli avantajlar elde etmiş olacaktır. Pasif yeteneği ve beraberinde Q yeteneği sayesinde çeşitli hamleler yaparak seni zor durumda bırakmaya çalışacaktır. Bunun için dikkatli olmalısın.

Braum özellikle kullanılabilir aktif eşyalar aldığı zaman tehlikeli olmaya başlar. Bu tür eşyalar Braum’u çok güçlü bir tank haline getirirler. Bu durum onun takımına da yansır. Çünkü güçlenmiş bir Braum takım savaşlarında fazlasıyla fark yaratacaktır.

Bu Braum counter rehberi sayesinde Braum karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Braum için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap