Brand Rün, Counter (CT), Build Rehberi (8.23)

Brand nasıl oynanır? Sezon 9 için Brand rün, counter ve build rehberi. Bu rehber verilere ve analizlere dayalı olarak her zaman güncel tutulur.

Bu yazı Brand nasıl oynanır sorusuna cevap bulmak için hazırlanmıştır. Yeni bir oyuncuysan veya Brand’a alışmayı düşünen bir oyuncuysan bu yazıdan faydalanabilirsin. Brand’ın oyunun erken ve orta evrelerinde iş yapan bir şampiyon olduğunu unutmamalısın.

Aşağıdaki başlıkları kullanarak istediğin kısma geçiş yapabilirsin.
Rün Yetenekler Büyüler Eşyalar Karşı Seçim

Brand nasıl oynanır?

Brand ile oynamak istiyorsan favori koridorunun alt koridor ve rolünün ise destek olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve hızlı minyon temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Brand özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda, oyunun orta evresini iyi geçirmeyen bu şampiyon etkinliğini yitirerek oyundan düşer. Aşağıdan bu şampiyonun yeteneklerine yönelik çeşitli bilgileri ve ipuçlarını edinebilirsin.

Pasif – Alev

Bir rakip birliği büyülerinle etkilemeyi başarman durumunda yeteneklerin ekstra özellikler kazanır ve onlara zaman içerisinde hasar verebilirsin. Oyundaki diğer zaman içerisinde hasar veren yetenekler veya eşyalarla uyumlu bir biçimde kullanılması büyük bir avantajdır. Bu yetenek nedeniyle bu şampiyonun elinden kurtulabilmek fazlasıyla güçtür.

Q – Ateş Topu

Yeteri miktarda bekleme süresi azaltma değerine sahip olduğunda bu yeteneği 4-5 saniye içerisinde 2 kez kullanabilirsin. Bu sayede rakibi ne olduğunu anlamadan sersemletmeyi başarabilirsin. Bu özellikle rakibin dikkatsiz olduğu zamanlarda fazlasıyla işe yarayan bir durumdur. Mana yönetimi konusunda sorun yaşamak istemiyorsan rakibe Q atıp ardından hemen bir basit saldırı gerçekleştirerek pasif yeteneğinle onları tutuşturabilirsin.

W – Alev Sütunu

Koridor aşamasında son vuruş yapmak isteyen rakibi engellemek için kullanabilen bir yetenektir. Rakip oyuncu yakın dövüş şampiyonu kullanıyorsa W yeteneğini onun biraz arkasına doğru kullanıp ardından E-Q kombinasyonuyla ona olabildiğince hasar vermeyi başarabilirsin. Benzer şekilde E-Q-W kombinasyonu gerçekleştirerek ciddi miktarda hasar verebilirsin.

E – Yangın

Bu şampiyona karşı oynamayı bilmeyen rakiplerin korkulu rüyasıdır. Rakibin son vuruş yapmak için yanan minyon birliklerin yakınlarında dolanıyorsa bu yeteneği kullanıp alevlerin ona sıçramasını sağlayabilirsin. Koridor aşamasında en etkili kombinasyon W yeteneğin ile arkadaki büyücü minyon birliklerini etkilemek ve ardından bir tanesinde bu yeteneği kullanmaktır.

R – Volkan

Bu yeteneğin ardından başka bir yetenek kullanabileceğin durumlarda takım savaşını başlatmak senin için çocuk oyuncağı olacaktır. Bu yeteneğin birebir mücadelelerde çok etkili olmadığını bilmelisin çünkü gönderdiğin alev topunun bir yerlerden sekmesi gerekir. Koridorda takım savaşı gerçekleştirirse rakip minyon birliklerinin nerede olduklarını bilmek iyi bir fikirdir. Böylece hiçbir problem yaşamadan bu yeteneği kullanıp rakibin kaçma şansını düşürebilirsin.

Brand Sezon 9 Build

Tekrar hatırlamak gerekirse, Brand ile oynayacaksan eğer alt koridorda oynamayı tercih etmelisin. Rol bakımından bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve minyon temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Hasar bakımından ise takımın büyü hasarı ihtiyacını karşılar.

Brand’nin kazanma oranı %52 seviyesinde, seçilme oranı %4 seviyesinde ve yasaklanma oranı %1 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerimi göz önünde bulundurman çok daha doğru olacaktır. Bu şampiyonun en yüksek hasar veren, en fazla şampiyon katleden ve en fazla yasaklanan şampiyonlar arasında olduğunu unutmamalısın.

Rün (Rune)

Brand rün için 8.23 yaması kapsamında hangi tercihler yapılmalı? Alt koridorda oynanan Brand için birinci rün yolu olarak Hakimiyet, ikincil rün yolu olarak Büyücülük seçilmelidir. Devamında anahtar rün olarak ise Kara Hasat en doğru tercihtir.

Brand – Birinci Rün Yolu

Brand için birinci rün yolu Hakimiyet olmalıdır. Anlık hasar ve hedefe ulaşma konusunda işini kolaylaştıracak bu rün yolu maksimum potansiyele ulaşmana yardımcı olacaktır.

Brand için tercih edilmesi gereken anahtar ründür. Yırtıcı, Elektrik Ver ve Keskin Sağanak gibi diğer anahtar rün çeşitlerinin aksine Kara Hasat çok daha kullanışlıdır. Kara Hasat aynı zamanda diğer seçeceğin rünler konusunda sana yeni imkanlar tanıyacaktır.

Brand için tercih edilmesi gereken büyük ründür. Belden Aşağı ve Ani Darbe büyük rünlerinin yanında Kan Tadı çok daha işe yaramaktadır. Bu büyük rün seçilecek diğer rünler için daha doğru seçimler yapmana yardımcı olur.

Brand için seçmen gereken ilk normal ründür. Zombi Totem ve Hayalet Poro gibi normal rün çeşitlerinin aksine Gözyuvarı Koleksiyonu çok daha kullanışlıdır. Bu normal rün bu şampiyon için en doğru tercihtir.

Brand için tercih etmen gereken ikinci normal ründür. Açgözlü Avcı normal rünü İnsafsız Avcı, Usta Avcı ve Mükemmel Avcı normal rünlerine nazaran çok daha işe yarar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Brand – İkinci Rün Yolu

Brand için tercih edilmesi gereken ikinci rün yoludur. Büyücülük rün yolu bu şampiyona güçlendirilmiş yetenekler kazandırır ve ona kaynak yönetimi avantajı sağlar. Bu nedenle Azim, İsabet ve İlham yollarından çok daha iyi bir tercihtir.

Brand için ikinci rün yolunda birinci rün için Mana Akışı Yüzüğü seçilmelidir. Soğuran Küre ve Bulut Pelerini sembollerine göre çok daha doğru bir tercihtir. Bu tercihi seçeceğin ikinci sembolle desteklemen gerekir.

Brand için ikinci rün yolunda ikinci rün için Kızart seçilmelidir. Bu rün tercihi Suda Yürüyen ve Yaklaşan Fırtına tercihlerinin çok daha kullanışlıdır. Kızart rününü seçerek üçüncü kısma yani nitelik seçimine geçiş yapmalısın.

Brand – Nitelikler

Brand için tercih edilmesi gereken ilk nitelik seçeneğidir. Diğer niteliklere nazaran en doğru seçimlerden birisidir. Bunun sebebi ise ilgili şampiyona güç potansiyeli açısından daha fazla katkı sunmasıdır.

Brand için tercih edilmesi gereken ikinci nitelik seçeneğidir. Tıpkı birinci nitelik seçiminde olduğu gibi temel hedefin bu şampiyonun gücünü yükseltmek olmalıdır. Dolayısıyla en doğru tercih budur.

Brand için üçüncü nitelik seçeneğidir. Bu seçimi yaparak onu biraz daha dayanıklı hale getirmiş olursun. Oyunun genelinde çok daha fazla işe yarayacağı için tercihin bu yönde olmalıdır.

Brand Yetenekler

Brand ile oynarken yeteneklerini doğru şekilde seviye atlatman gerekir. Bunun için elbette en ideal yetenek yolunu keşfetmelisin. Bu tür bir öneriye ihtiyacın varsa yeteneklerini W – Q – E sıralamasına göre yükseltmeye çalışman çok daha doğrudur.

Brand oynarken ilk olarak yükseltilmesi gereken yetenektir. Yetenek puanlarını seviye olarak 1 > 4 > 5 > 7 > 9 olduğunda Alev Sütunu yeteneğine vererek yükseltme yapmalısın.

Brand oynarken ikincil olarak yükseltilmesi gereken yetenektir. Yetenek puanlarını seviye olarak 2 > 8 > 10 > 12 > 13 olduğunda Ateş Topu yeteneğine vererek yükseltme yapmalısın.

Brand oynarken son olarak yükseltilmesi gereken yetenektir. Yetenek puanlarını seviye olarak 3 > 14 > 15 > 17 > 18 olduğunda Yangın yeteneğine vererek yükseltme yapmalısın.

Yetenekler oyunu kazanmanı veya kaybetmeni belirleyecek etkenler arasında yer almazlar. Ancak, koridor aşamasındaki üstünlüğünü belirleme şansına sahiptirler. Bu nedenle buradaki yetenek sıralamasına bağlı kalacak şekilde yükseltme yapman senin için çok daha doğru olacaktır.

Sihirdar Büyüleri

Brand oynarken tercih etmen gereken ilk büyüdür. Koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. Bu büyünün imleç doğrultusunda kullanılabileceğini unutmamalısın.

Brand oynarken tercih etmen gereken ikinci büyüdür. Hedef rakip birimi tutuşturarak zaman içerisinde ona belirli bir miktar hasar verebilir ve onların iyileştirme etkilerini azaltabilirsin. Tutuştur alt koridorda oynanan bu şampiyon için ideal seçeneklerden biridir.

Eşyalar (Item)

Brand eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya net olarak bellidir. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Bunun için aşağıdaki eşyalardan yararlanarak Brand için en uygun build tercihini yapmış olursun.

Başlangıç

Büyü Hırsızının Marifeti, Brand için tercih etmen gereken oyuna başlangıç eşyasıdır. Bu eşya olmadan koridor aşamasında etkili olman maalesef mümkün değildir. Buna ek olarak para kalırsa Can İksiri/Doldurulabilir İksir ve Totem Uğuru almayı unutmamalısın.

Temel Eşyalar

Liandry’nin Eziyeti, Brand için alman gereken ilk temel eşyadır. Liandry’nin Eziyeti diğer eşyalara göre çok daha kullanışlıdır. İlk olarak Liandry’nin Eziyeti eşyasını tamamlamalı ve daha sonra diğer temel eşyaları tamamlama yoluna gitmelisin.

Sihirbaz Pabuçları, Brand için tercih etmen gereken çizmedir. Sihirbaz Pabuçları diğer çizmelerin aksine bu şampiyon için daha iyidir. Farklı tercihler yapman söz konusu olabilir ama genel olarak Sihirbaz Pabuçları çok daha doğru bir tercihtir.

Rylai’nin Kristal Asası, Brand için temel eşyalar kapsamında tercih etmen gereken üçüncü eşyadır. Rylai’nin Kristal Asası sahip olduğu özelliklerle bu şampiyona ekstra katkı sağlarlar. İşini şansa bırakmamalısın.

Dördüncü Eşya

Zhonya’nın Kumsaati, Brand için tercih edilmesi gereken dördüncü eşyalardan biridir. Zhonya’nın Kumsaati isteğe bağlı olarak alınan eşyalardan biridir. Zhonya’nın Kumsaati eşyasının sahip olduğu özellikler bu şampiyon için oldukça faydalıdır.

Gözcülerin Mirası, Brand için tercih edilmesi gereken dördüncü eşyalardan biridir. Gözcülerin Mirası isteğe bağlı olarak alınan eşyalardan biridir. Bu şampiyonun gücünü yükseltmek için Gözcülerin Mirası eşyasını alabilirsin.

Beşinci Eşya

Zhonya’nın Kumsaati, Brand için tercih edilmesi gereken beşinci eşyalardan biridir. Dördüncü eşya tercihinde Zhonya’nın Kumsaati almışsan bir sonraki alternatifi göz önünde bulundurman gerekir. Bu eşyanın faydalı olduğunu unutmamalısın.

Hiçlik Değneği, Brand için tercih edilmesi gereken beşinci eşyalardan biridir. Hiçlik Değneği eşyasını satın almak isteğe bağlıdır. Dördüncü eşya tercihinde bu eşyayı almışsan bir önceki veya bir sonraki alternatifi göz önünde bulundurman gerekir.

Gözcülerin Mirası, Brand için tercih edilebilecek beşinci eşyalardan biridir. Ölümün Dansı eşyasını satın almak isteğe bağlıdır. Dördüncü eşya tercihinde hangi tercihi yaparsan yap beşinci eşya olarak Gözcülerin Mirası eşyasını alabilirsin.

Altıncı Eşya

Gözcülerin Mirası, Brand için tercih edilebilecek altıncı eşyalardan biridir. Bu eşyayı satın almak isteğe bağlıdır. Dördüncü veya beşinci eşyalarda Gözcülerin Mirası eşyasını almamış durumdaysan altıncı eşya olarak bu eşyaya şans vermeni öneririm.

Rabadon’un Şapkası, Brand için tercih edilmesi gereken altıncı eşyalardan biridir. Ruh Gömleği eşyasını almak isteğe bağlıdır. Dördüncü veya beşinci eşya tercihlerinde hangi tercihleri yaparsan yap altıncı eşya olarak Rabadon’un Şapkası alabilirsin.

Hiçlik Değneği, Brand için tercih edilmesi gereken altıncı eşyalardan biridir. Hiçlik Değneği eşyasını satın almak isteğe bağlıdır. Oyunun gidişatına göre tercih edilmesi gerekir. Beşinci eşya tercihinde Hiçlik Değneği eşyasını almışsan bir önceki alternatifleri göz önünde bulundurman gerekir.

Brand Karşı Seçim – CT (Counter)

Bu oyunda takım savaşları kadar olmasa bile koridor aşaması fazlasıyla önemlidir. Brand ile orta koridorda oynayacaksan ve eğer yeteneklerine tam anlamıyla güvenmiyorsan rakip aşağıdaki şampiyonları seçtiğinde bu şampiyondan olabildiğince uzak durmaya çalışmalısın. Benzer şekilde Brand CT seçimi yapmak istiyorsan aşağıdaki şampiyonları kullanmalısın.

Brand Karşısında Güçlü

Brand karşında kazanma oranı %58 seviyesindedir. Zyra en güvenli tercih durumundadır. Takımında herhangi bir oyuncu Zyra almadıysa veya Zyra yasaklanmamış durumdaysa karşı seçim olarak ilk bu şampiyonu tercih etmelisin.

Brand karşında kazanma oranı %57 seviyesindedir. Vel’Koz güvenli tercih durumundadır. Takımında herhangi bir oyuncu Vel’Koz almadıysa, Vel’Koz yasaklanmamış durumdaysa veya bir önceki şampiyon yasaklanmışsa karşı seçim olarak ikinci tercihin bu şampiyon olmalıdır.

Brand karşında kazanma oranı %56 seviyesindedir. Sona güvenli tercih durumundadır. Takımında herhangi bir oyuncu Sona almadıysa, Sona yasaklanmamış durumdaysa veya bir önceki iki seçenek yasaklanmışsa karşı seçim olarak üçüncü tercihin bu şampiyon olmalıdır.

Brand Karşısında Güçsüz

Rakibin önce davranıp bir şampiyon seçmişse ona uygun olarak bir şampiyon seçimi gerçekleştirebilirsin. Rakip aşağıdaki şampiyonlardan birisini aldığında bu şampiyonu seçip koridor aşamasında üstünlük sağlayabilirsin. Benzer şekilde aşağıdaki şampiyonlardan biri ile oynayacaksan rakibinin Brand almasına engel olmalısın.

Brand karşısında kazanma oranı %46 seviyesindedir. Tahm Kench en kötü tercih durumundadır. Bir oyuncu Brand aldığı zaman onun karşısında oynamak için Tahm Kench seçmekten olabildiğince uzak durmalısın. Karşı seçim olarak tercih etmen gereken en son şampiyondur.

Brand karşısında kazanma oranı %46 seviyesindedir. Nautilus en kötü tercih olmasa bile en kötü tercihlerden biridir. Bir oyuncu Brand aldığı zaman onun karşısında oynamak için Nautilus seçmekten olabildiğince uzak durmalısın. Karşı seçim olarak tercih etmen gereken en son şampiyonlardan ikincisidir.

Brand karşısında kazanma oranı %49 seviyesindedir. Veigar en kötü tercih olmasa bile en kötü tercihlerden biridir. Bir oyuncu Brand aldığı zaman onun karşısında oynamak için Veigar seçmekten olabildiğince uzak durmalısın. Karşı seçim olarak tercih etmen gereken en son şampiyonlardan üçüncüsüdür.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Brand rehberini beğendiysen aşağıdaki butonlardan faydalanarak onu arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap