Brand Rün ve Eşya Dizilimi » Support Build

Bu rehber Brand rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Brand hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Brand için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Brand Build S10

Brand kitle kontrol etkisi açısından avantajlı bir şampiyondur. Aynı zamanda alan hasarı açısından elde ettiği avantajı temel eşyalarıyla güçlendirme potansiyeline sahiptir. Sadece birkaç combo yaparak dahi karşı takımın taşıyıcı oyuncusunu ortadan kaldırabilme şansı vardır.

Brand hareketsiz bir şampiyondur. Ayrıca tüm yeteneği beceri atışlarını tutturma becerisine göre değişiklik gösterir. Koridorda doğru konum almak çok önemlidir. Doğru konum almazsan genelde ölen taraf olacağın için tepki toplayabilirsin. Bu şampiyon ile oynarken buna dikkat etmeni öneririm.

Brand Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Brand için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Brand Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Kara Hasat olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Brand Rün

Brand nasıl oynanır?

Brand ile oynamak istiyorsan onun kitle kontrol etkisi yeteneği ve hızlı minyon temizleme becerisi olan bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir. Brand özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir.

Brand ile oynarken sürekli rakibe rahatsız edici hasar vermelisin. Hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkarmak için R yeteneğin etrafında oyun planı çizebilirsin. Takım savaşlarında R yeteneğini kullanarak olabildiğince fazla hedefe sekmesini sağlarsan çok iyi bir iş başarmış olursun.

Pasif – Alev

Bir rakip birliği büyülerinle etkilemeyi başarman durumunda yeteneklerin ekstra özellikler kazanır ve onlara zaman içerisinde hasar verebilirsin. Oyundaki diğer zaman içerisinde hasar veren yetenekler veya eşyalarla uyumlu bir biçimde kullanılması büyük bir avantajdır.

Bu yetenek nedeniyle bu şampiyonun elinden kurtulabilmek oldukça zordur. Pasif yeteneğin ormandaki canavarları etkilediğini unutmamalısın. Bunu avantajlı bir biçimde kullanarak ejder gibi hedefleri daha kolay bir biçimde yerine getirmeyi deneyebilirsin.

Q – Ateş Topu

Yeteri miktarda bekleme süresi azaltma değerine sahip olduğunda bu yeteneği 4-5 saniye içerisinde 2 kez kullanabilirsin. Bu sayede rakibi ne olduğunu anlamadan sersemletmeyi başarabilirsin. Bu özellikle rakibin dikkatsiz olduğu zamanlarda fazlasıyla işe yarayan bir durumdur.

Mana yönetimi konusunda sorun yaşamak istemiyorsan rakibe Q atıp ardından hemen bir basit saldırı gerçekleştirerek pasif yeteneğinle onları tutuşturabilirsin. Ayrıca bu yeteneği minyon dalgalarını temizlemek için kullanabilirsin. Buna çoğu zaman ihtiyacın olmaz ama ihtiyaç duyduğunda bu yeteneğe başvurmalısın.

W – Alev Sütunu

Koridor aşamasında son vuruş yapmak isteyen rakibi engellemek için kullanabilen bir yetenektir. Rakip oyuncu yakın dövüş şampiyonu kullanıyorsa W yeteneğini onun biraz arkasına doğru kullanıp ardından E-Q kombinasyonuyla ona olabildiğince hasar vermeyi başarabilirsin.

Benzer şekilde W + Q + E kombinasyonu gerçekleştirerek ciddi miktarda hasar verebilirsin. Bu kombinasyonu sık sık kullanman gerekecektir. Dolayısıyla buna alışmaya çalışmalısın. Özellikle rakip minyon biçmeye çalışırken bu yeteneği kullanarak isabet şansını yükseltebilirsin.

E – Yangın

Bu şampiyona karşı oynamayı bilmeyen rakiplerin korkulu rüyasıdır. Rakibin son vuruş yapmak için yanan minyon birliklerin yakınlarında dolanıyorsa bu yeteneği kullanıp alevlerin ona sıçramasını sağlayabilirsin. Ayrıca bu yeteneği sersemletme etkisini tetiklemek için bir araç olarak kullanabilirsin.

Koridor aşamasında en etkili kombinasyon W yeteneğin ile arkadaki büyücü minyon birliklerini etkilemek ve ardından bir tanesinde bu yeteneği kullanmaktır. Böylece koridorda istediğin etkiyi daha rahat bir biçimde uygulamış olursun. Bunu yaparken takım arkadaşının durumunu gözden geçirmeyi ihmal etmemelisin.

R – Volkan

Bu yeteneğin ardından başka bir yetenek kullanabileceğin durumlarda takım savaşını başlatmak senin için çocuk oyuncağı olacaktır. Bu yeteneğin birebir mücadelelerde çok etkili olmadığını bilmelisin çünkü gönderdiğin alev topunun bir yerlerden sekmesi gerekir.

Koridorda takım savaşı gerçekleştirirse rakip minyon birliklerinin nerede olduklarını bilmek iyi bir fikirdir. Böylece hiçbir problem yaşamadan bu yeteneği kullanıp rakibin kaçma şansını düşürebilirsin. Bu yetenek sahip olduğun hasar potansiyelinin yarısından fazlasını karşılayan yetenektir.

Burada yer alan Brand rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Brand hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap