Blitzcrank Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Blitzcrank rehberi. Roket elini fırlatarak rakibi yakala, güç yumruğuyla hasar ver ve statik alanı harekete geçir.

Bu rehber Blitzcrank nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Blitzcrank hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Blitzcrank nasıl oynanır?

Blitzcrank için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Blitzcrank ile oynarken daha fazla rakibi yakalamanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde işlevsel eşyalara yönelmen gerekir. Blitzcrank oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Mana Bariyeri

Eşsiz bir yetenektir. Yaptığı tek şey canın azaldığı zaman sahip olduğun mana miktarına göre sana özel bir kalkan kazandırmasıdır. Bu kalkan sayesinde hayatta kalmayı başarabilecek olduğundan rakiplerini yanıltmayı başarabilirsin.

Bir destek şampiyonu için çok işlevsel gözükmese bile fazlasıyla işe yarar bir yetenektir. Özellikle hangi koşullarda hayatta kalacağını öğrendikten sonra işin çok daha kolay olur. Dikkat etmen gereken en önemli nokta budur.

Q – Roket El

Bu şampiyonun imzasını taşıyan önemli yetenektir. Oyunu kazandırır veya oyunu kaybettirir. Her şey senin alacağın karara ve yapacağın beceri atışına bağlıdır.

Oyunda yapılabilecek en ölümcül kombinasyonu Q-E-R şeklinde gerçekleştirmen durumunda rakibi bir anda ortadan kaldırabilirsin. Aynı zamanda bu yetenek sayesinde güçlendiriciler, ejder veya Baron çalmayı başarabilirsin.

W – Gazla

Seni bir anda hızlandıran yetenektir. Yapman gereken bu yeteneği kullanarak rakipleri kovalamak, rakibin beceri atışlarından kaçmak veya Q yeteneğini daha iyi kullanabilmek için uygun bir pozisyon almaktır.

Rakip seni kovalarken bu yeteneği kullanmak çok büyük bir iş yapmana yardımcı olmaz çünkü rakip seni yakalamak isterse büyük olasılıkla yakalar.

E – Güç Yumruğu

Bu yeteneği Q yeteneğiyle kombinasyon halinde kullanmalısın. Böylece en etkili destek şampiyonu kombinasyonlarından birisini gerçekleştirmiş olursun. Bazen takımını kurtarmak için dahi bu yeteneği kullanmayı düşünebilirsin.

Yeteneği ne zaman kullanman gerektiğini ancak oyun içerisinde kendini geliştirdikten sonra anlayabilirsin. Bunun dışında rastgele kullanımlardan kaçınmalısın. En önemlisi ihtiyaç olmadığı zaman bu yeteneği kullanıp taktiklerini tehlikeye atmamalısın.

R – Statik Alan

Yeteneklerinle kombinasyon halinde kullanman gereken bir özel yetenektir. Bu özel yetenek sayesinde rakipleri susturarak onların herhangi bir yetenek veya büyü kullanmasına engel olabilirsin.

Fazlasıyla taktiksel bir yetenektir ama işin en güzel yanı pasif niteliğinden faydalanmayı denemektir. Bu yeteneğin pasif niteliğinden faydalanmayı başaran oyunculardan çok şey öğrenebilirsin.

Skor katkısı yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Blitzcrank ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap