Blitzcrank Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Blitzcrank nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Blitzcrank build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Roket elle çek, güç yumruğu ile durdur.

Bu rehber Blitzcrank nasıl oynanır sorusuna, Blitzcrank build, Blitzcrank eşya ve Blitzcrank rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon çeşitli taktikler geliştirme ve haritada gezinme avantajına sahiptir. Skor katkısı yüksek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Blitzcrank Sezon 9 Build

Bu sezon Blitzcrank için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra rakipleri yakalama desteği sunacak tercihler yapmalısın.

Blitzcrank için eşya seçimleri konusunda işlevsel eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Blitzcrank – Benzer Şampiyonlar
Morgana Pyke Rakan Zyra Bard

Blitzcrank Rün (Rune)

Blitzcrank için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Blitzcrank için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İlham) Nitelik

Blitzcrank Eşyalar (Item)

Blitzcrank eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Blitzcrank Yetenekler

Bu kısımda en iyi Blitzcrank sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe hasar vermeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Blitzcrank nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma, anlık hamlelerden geri kaçma ve hızlı minyon temizleme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Blitzcrank özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Mana Bariyeri

Eşsiz bir yetenektir. Yaptığı tek şey canın azaldığı zaman sahip olduğun mana miktarına göre sana özel bir kalkan kazandırmasıdır. Bu kalkan sayesinde hayatta kalmayı başarabilecek olduğundan rakiplerini yanıltmayı başarabilirsin.

Bir destek şampiyonu için çok işlevsel gözükmese bile fazlasıyla işe yarar bir yetenektir. Özellikle hangi koşullarda hayatta kalacağını öğrendikten sonra işin çok daha kolay olur. Dikkat etmen gereken en önemli nokta budur.

Q – Roket El

Bu şampiyonun imzasını taşıyan önemli yetenektir. Oyunu kazandırır veya oyunu kaybettirir. Her şey senin alacağın karara ve yapacağın beceri atışına bağlıdır.

Oyunda yapılabilecek en ölümcül kombinasyonu Q-E-R şeklinde gerçekleştirmen durumunda rakibi bir anda ortadan kaldırabilirsin. Aynı zamanda bu yetenek sayesinde güçlendiriciler, ejder veya Baron çalmayı başarabilirsin.

W – Gazla

Seni bir anda hızlandıran yetenektir. Yapman gereken bu yeteneği kullanarak rakipleri kovalamak, rakibin beceri atışlarından kaçmak veya Q yeteneğini daha iyi kullanabilmek için uygun bir pozisyon almaktır.

Rakip seni kovalarken bu yeteneği kullanmak çok büyük bir iş yapmana yardımcı olmaz çünkü rakip seni yakalamak isterse büyük olasılıkla yakalar.

E – Güç Yumruğu

Bu yeteneği Q yeteneğiyle kombinasyon halinde kullanmalısın. Böylece en etkili destek şampiyonu kombinasyonlarından birisini gerçekleştirmiş olursun. Bazen takımını kurtarmak için dahi bu yeteneği kullanmayı düşünebilirsin.

Yeteneği ne zaman kullanman gerektiğini ancak oyun içerisinde kendini geliştirdikten sonra anlayabilirsin. Bunun dışında rastgele kullanımlardan kaçınmalısın. En önemlisi ihtiyaç olmadığı zaman bu yeteneği kullanıp taktiklerini tehlikeye atmamalısın.

R – Statik Alan

Yeteneklerinle kombinasyon halinde kullanman gereken bir özel yetenektir. Bu özel yetenek sayesinde rakipleri susturarak onların herhangi bir yetenek veya büyü kullanmasına engel olabilirsin.

Fazlasıyla taktiksel bir yetenektir ama işin en güzel yanı pasif niteliğinden faydalanmayı denemektir. Bu yeteneğin pasif niteliğinden faydalanmayı başaran oyunculardan çok şey öğrenebilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Skor katkısı yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Blitzcrank ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap