Bard CT » Bard Counter [S10]

Bard karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, takımına kazandırdığı işlevsellik değerine ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Bard CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Bard CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Bard CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Bard hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Bard counter taktikleri

Bard koridor aşamasındayken büyük olasılıkla Q yeteneğini bir minyon birliğinde kullanmaya ve onun ardındaki şampiyona vurmaya çalışacaktır. Bu nedenle minyon dalgasına çok yakın durmamalısın. Bunu yapabilirsen bedavadan sersemletme etkisine maruz kalmaktan kurtulursun.

Bard her ne zaman güvenli olduğuna inanırsa haritada dolaşıp ihtiyaç duyduğu dolumları toplamaya çalışacaktır. Bu tür durumlarda mutlaka karşıdaki taşıyıcı şampiyona baskı kurmayı düşünmelisin. Koridoru cezalandırmak için en iyi yöntem budur.

Bard güçlendirilmiş otomatik saldırılara sahiptir. Bu saldırılar özellikle kısa süreli hasar takası söz konusu olduğunda çok can yakar. Onunla hasar takasına girmeye çalışırken otomatik saldırılarının güçlendirilmemiş olduğundan emin olmalısın.

Bard karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bard özellikle oyunun orta evresinde etkinliğini gösteren bir şampiyondur. Bu nedenle takım arkadaşlarınla bir arada durmaktan olabildiğince kaçınmalısın. Çünkü bu tür durumlarda Bard R yeteneğini kullanacak ve hepinizi etkileyecektir.

Bard’ın Q yeteneği duvara yakın olan rakiplere sersemletme etkisi uygular. Bu nedenle Ejder veya Baron gibi görevlere giderken alternatif yolları kullanmayı düşünmelisin. Önemli görevlerden önce sersemletme etkisine maruz kalmak oyunun kaderini değiştirebilecektir.

Canın azken kulenin altında çok fazla vakit geçirmeye çalışmamalısın. Bunun en büyük sebebi Bard’ın R yeteneğini kullanarak kuleyi durdurabilecek olmasıdır. Kısacası canın az olduğunda kulene çok fazla güvenmemelisin.

Bard’ın potansiyeli

Bard oyuna başlar başlamak son derece güçlüdür çünkü otomatik saldırıları güçlendirilmiş durumda olur. Onun otomatik saldırılarına çok fazla maruz kalmamalısın. 2. seviye olduğunda üzerine doğru hamle yapıp tüm gücünü göstermek isteyecektir. Bu konuda dikkatli olmalısın.

Bard ilk geri gittiğinde Buzdiş eşyasını tamamlayacaktır. Bu eşya onun hasar potansiyelini epey yükseltecek olduğundan hasar takasları için dikkatli olmalısın. Genel olarak Q yeteneğini boşa kullanınca veya güçlendirilmiş otomatik saldırılardan yoksun olunca hamle yapmalısın.

Bu Bard counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Bard’ın karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu