Bard CT » Bard Counter

Bard karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak destek rolünde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Bard CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Bard için güncel build arıyorsan Bard build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Bard CT konusunda bilgiler yer alır.

Bard counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Bard counter konusunda yardımcı olacaktır.

Bard CT (Bard Counter)

Bard Counter / Bard CT
Nautilus Vel'Koz Morgana Pyke
Blitzcrank Nautilus Vel’Koz Morgana Pyke

Bard koridor aşamasındayken büyük olasılıkla Q yeteneğini bir minyon birliğinde kullanmaya ve onun ardındaki şampiyona vurmaya çalışacaktır. Bu nedenle minyon dalgasına çok yakın durmamalısın. Bunu yapabilirsen bedavadan sersemletme etkisine maruz kalmaktan kurtulursun.

Bard her ne zaman güvenli olduğuna inanırsa haritada dolaşıp ihtiyaç duyduğu dolumları toplamaya çalışacaktır. Bu tür durumlarda mutlaka karşıdaki taşıyıcı şampiyona baskı kurmayı düşünmelisin. Koridoru cezalandırmak için en iyi yöntem budur.

Bard güçlendirilmiş otomatik saldırılara sahiptir. Bu saldırılar özellikle kısa süreli hasar takası söz konusu olduğunda çok can yakar. Onunla hasar takasına girmeye çalışırken otomatik saldırılarının güçlendirilmemiş olduğundan emin olmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bard özellikle oyunun orta evresinde etkinliğini gösteren bir şampiyondur. Bu nedenle takım arkadaşlarınla bir arada durmaktan olabildiğince kaçınmalısın. Çünkü bu tür durumlarda Bard R yeteneğini kullanacak ve hepinizi etkileyecektir.

Bard’ın Q yeteneği duvara yakın olan rakiplere sersemletme etkisi uygular. Bu nedenle Ejder veya Baron gibi görevlere giderken alternatif yolları kullanmayı düşünmelisin. Önemli görevlerden önce sersemletme etkisine maruz kalmak oyunun kaderini değiştirebilecektir.

Canın azken kulenin altında çok fazla vakit geçirmeye çalışmamalısın. Bunun en büyük sebebi Bard’ın R yeteneğini kullanarak kuleyi durdurabilecek olmasıdır. Kısacası canın az olduğunda kulene çok fazla güvenmemelisin.

Potansiyel

Bard oyuna başlar başlamak son derece güçlüdür çünkü otomatik saldırıları güçlendirilmiş durumda olur. Onun otomatik saldırılarına çok fazla maruz kalmamalısın. 2. seviye olduğunda üzerine doğru hamle yapıp tüm gücünü göstermek isteyecektir. Bu konuda dikkatli olmalısın.

Bard ilk geri gittiğinde Buzdiş eşyasını tamamlayacaktır. Bu eşya onun hasar potansiyelini epey yükseltecek olduğundan hasar takasları için dikkatli olmalısın. Genel olarak Q yeteneğini boşa kullanınca veya güçlendirilmiş otomatik saldırılardan yoksun olunca hamle yapmalısın.

Bu Bard counter rehberi sayesinde Bard karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Bard için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap