Aurelion Sol Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Aurelion Sol rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Aurelion Sol hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Aurelion Sol için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Aurelion Sol Build S10

Aurelion Sol oldukça yüksek hareket hızına sahip bir şampiyondur. Takım savaşlarında sürekli olarak hasar vermeye başlar. Bunun dışında haritada dolaşma becerisi en yüksek şampiyonlardan biridir. Ayrıca yeteneklerini en iyi şekilde kullanarak kitle kontrol etkisi uygulamayı başarabilirsin.

Aurelion Sol kitle kontrolü karşısında gerçek anlamda dayanıksız bir şampiyondur. Ayrıca diğer birçok şampiyona göre öğrenme süreci çok daha zorludur. W yeteneğini nasıl kontrol etmen gerektiğini bilmiyorsan bu şampiyonla oynarken çok büyük sıkıntı yaşayabilirsin. Bu yüzden oyununu geliştirmeye çalışmalısın.

Aurelion Sol Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Aurelion Sol için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Aurelion Sol Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Aurelion Sol Rün

Aurelion Sol nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Aurelion Sol ile oynarken bir savaş büyücüsü olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Aurelion Sol oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır.

Aurelion Sol oynarken W yeteneğini en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısın. W yeteneğinden gelen yıldızlarla rakibe hasar vermeyi denemelisin. Bu rahatsız edici hasar senin karşında oynayan oyuncunun moralini epey bir bozacaktır. Ayrıca, pasif yeteneğini kullanarak takım savaşlarına ekstra katkı yapmayı denemelisin.

Pasif – Kainatın Merkezi

Sürekli etrafında dönen yıldızlar bir şeye isabet ettiğinde hasar verirler. Yeteneğin en basit bir biçimde açıklanmış hali bu şekildedir. Kontrol etmesi oldukça güçtür ve bir koridoru ittirmek istemesen dahi ittirmek zorunda kalabilirsin.

Bu yeteneğin yapabileceklerini asla küçümsemeyi düşünmemelisin. Rakibin büyüleri yıldızların ortadan kaybolmasına neden olabileceği için aşırı dikkatli olmalısın. Yıldızlar ölmediğin sürece ortadan kaybolmazlar. Bu durum çalılıklar gibi yerlere gizlenme şansını olabildiğince düşürür.

Q – Felaket Yıldızı

Bu yeteneği uçarken dahi kullanabilirsin. Baskın yapmak için en ideal yeteneklerinden birisidir çünkü hızlı hareket etmene katkı sağlar. Oldukça kolay atlatılabilen bir yetenek olduğu için boşa kullanmamak için ekstra dikkatli olmalısın. Bununla birlikte, bu yetenek ile anlık hasar verebileceğini unutmamalısın.

Yetenek sahip olduğun en önemli kitle kontrol yeteneğidir. Ayrıca şampiyon hızlandıkça yıldızın hızlanacağını unutmamalısın. Bu yetenek her anlamda sana ekstra katkı sağlayacaktır. Tek dikkat etmen gereken rakipleri doğru zamanda etkilemek ve istediğin şekilde onları etki altında bırakmaya devam etmektir.

W – Dönence

Takım savaşlarında olabildiğince açık tutulması gereken bir yetenektir. Çünkü basit saldırı mesafesini yükselttiği gibi etrafında dönen yıldızların daha uzak mesafelere ulaşabilmesine yardımcı olur. Fakat aşırı mana tüketimine neden olabilecek olduğundan fazlasıyla dikkatli olmalısın.

Bu şampiyon için olmazsa olmaz yeteneklerden biridir. Bu yetenek nedeniyle ilgili şampiyon ile oynamak oldukça zordur. Sürekli hareket etmek zorunda kalırsın ve yıldızların hedefi bulması için sürekli yön değiştirirsin. Yıldız rotasyonunun saat yönünün tersinde olduğunu unutmamalısın.

E – Uzay Seyyahı

Bu şampiyonun yüksek hareketlilik kabiliyetinin sırrıdır. Bu yetenek ile belirli mesafede uçuş gerçekleştirebilecek olduğundan hızlı bir biçimde yer değiştirebilirsin. Bu şampiyon sadece düz bir doğrultuda ilerleyebilir. Buna dikkat ederek stratejik hamleni yaparsan senin için çok daha iyi olur.

Kuleden veya rakip şampiyondan hasar alman durumunda zorunlu iniş gerçekleştirir ve pasif özellikten gelen hareket hızını kaybedersin. Bu yeteneğin aktif özelliğini kullanmak için iyi düşünmelisin. Çünkü aktif özelliğinin bekleme süresi çok ama çok yüksektir. Yeteneği kullanmadan önce iki kez düşünmen gerekir.

R – Işığın Sesi

Bu yeteneğin inanılmaz etkileri vardır. Basit bir özel yetenek değildir çünkü bu şampiyonun maksimum verimlilik seviyesine çıkmasını sağlar. R-Q-W kombinasyonu yapıldığında her şey muazzam bir biçimde uygulanmış olur. Tek dikkat etmen gereken doğru noktayı bulabilmektir.

Eğer yapabilirsen yüksek mesafenin getirdiği avantaj ile güçlendirici, ejder veya Baron çalmayı başarabilirsin. Belirli hedefleri etki altında tutmak isterken yeteneğin bir hareket zamanının olduğunu unutmamalısın. Etki mesafesi çok yüksek olduğu için canı az olan hedeflerin işini bitirmek için bu yetenekten faydalanabilirsin.

Burada yer alan Aurelion Sol rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Aurelion Sol hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap