Aurelion Sol Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Aurelion Sol nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Aurelion Sol build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Diğer koridorlara baskı uygulaya ve hakimiyet kur.

Bu rehber Aurelion Sol nasıl oynanır sorusuna, Aurelion Sol build, Aurelion Sol eşya ve Aurelion Sol rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu yüksek hareket hızı becerisiyle öne çıkar. Hasar açısından sorun yaşamayan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Aurelion Sol Sezon 9 Build

Bu sezon Aurelion Sol için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra savaş büyücüsüne dönüşebileceğin tercihler yapmalısın.

Aurelion Sol için eşya seçimleri konusunda yetenek gücüne dayalı düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Aurelion Sol – Benzer Şampiyonlar
Vladimir Malzahar Taliyah Karthus Anivia

Aurelion Sol Rün (Rune)

Aurelion Sol için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Aurelion Sol için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Sürat Coşkusu seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Aurelion Sol Eşyalar (Item)

Aurelion Sol eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Aurelion Sol Yetenekler

Bu kısımda en iyi Aurelion Sol sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 10 > 12 > 13 > 14

(W) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 3 > 8 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibin iyileştirme becerilerini kısıtlayıp ona hasar vermeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Aurelion Sol nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol yeteneği ve mücadele başlatma ile anlık hamlelerden kaçma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Aurelion Sol özellikle oyunun ilk ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kainatın Merkezi

Sürekli etrafında dönen yıldızlar bir şeye isabet ettiğinde hasar verirler. Yeteneğin en basit bir biçimde açıklanmış hali bu şekildedir. Kontrol etmesi oldukça güçtür ve bir koridoru ittirmek istemesen dahi ittirmek zorunda kalabilirsin.

Bu yeteneğin yapabileceklerini asla küçümsemeyi düşünmemelisin. Rakibin büyüleri yıldızların ortadan kaybolmasına neden olabileceği için aşırı dikkatli olmalısın.

Q – Felaket Yıldızı

Bu yeteneği uçarken dahi kullanabilirsin. Baskın yapmak için en ideal yeteneklerinden birisidir çünkü hızlı hareket etmene katkı sağlar. Oldukça kolay atlatılabilen bir yetenek olduğu için boşa kullanmamak için ekstra dikkatli olmalısın.

Ayrıca minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizlemek için kullanılabilen bir yetenektir.

W – Dönence

Takım savaşlarında olabildiğince açık tutulması gereken bir yetenektir çünkü basit saldırı mesafesini yükselttiği gibi etrafında dönen yıldızların daha uzak mesafelere ulaşabilmesine yardımcı olur.

Fakat aşırı mana tüketimine neden olabilecek olduğundan fazlasıyla dikkatli olmalısın. Bu yeteneği kullanmak için pratik yapmak iyi bir fikir olabilir.

E – Uzay Seyyahı

Bu şampiyonun yüksek hareketlilik kabiliyetinin sırrıdır. Bu yetenek ile belirli mesafede uçuş gerçekleştirebilecek olduğundan hızlı bir biçimde yer değiştirebilirsin.

Bu şampiyon sadece düz bir doğrultuda ilerleyebilir. Buna dikkat ederek stratejik hamleni yaparsan senin için çok daha iyi olur. Kuleden veya rakip şampiyondan hasar alman durumunda zorunlu iniş gerçekleştirir ve pasif özellikten gelen hareket hızını kaybedersin.

R – Işığın Sesi

Bu yeteneğin inanılmaz etkileri vardır. Basit bir özel yetenek değildir çünkü bu şampiyonun maksimum verimlilik seviyesine çıkmasını sağlar. R-Q-W kombinasyonu yapıldığında her şey muazzam bir biçimde uygulanmış olur. Tek dikkat etmen gereken doğru noktayı bulabilmektir.

Eğer yapabilirsen yüksek mesafenin getirdiği avantaj ile güçlendirici, ejder veya Baron çalmayı başarabilirsin. Belirli hedefleri etki altında tutmak isterken yeteneğin bir hareket zamanının olduğunu unutmamalısın.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar kitle kontrolü konusunda avantajlı olan şampiyonlardan oluşur. Bazıları koridor aşamasında yeteneklerini tam anlamıyla istediğin gibi kullanmana engel olabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok güçlü orman kontrolüne sahip şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Sürekli hasar uygulayabilecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Aurelion Sol ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap