Ashe Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

ashe rehberi

Sezon 9 için en iyi Ashe rehberi. Buz atışıyla yavaşlat, pürdikkat nişan al, yaylım ateşi aç ve büyülü kristal okla rakibi yere mıhla.

Bu rehber Ashe nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Ashe hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Ashe nasıl oynanır?

Ashe için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Ashe ile oynarken maksimum hasar potansiyeline ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Ashe oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Buz Atışı

Bu şampiyonun basit saldırılarının rakibi yavaşlatmasını sağlar. Bu yetenek oyunun en kullanışlı yeteneklerinden birisidir. Çünkü bu yetenek sayesinde her türlü rakibi kovalamayı başarabilirsin. Özellikle yeteri kadar saldırı hızına sahip olduğunda fazlasıyla can yakabilir.

Q – Pürdikkat

Bu şampiyonun saniye başına hasar miktarını olabildiğince yukarı çıkartır. Birkaç vuruşun ardından saldırı hızı artış gösterir. Yavaşlatmanın getirdiği etkiyle rakipleri uzak tutarsın. Yapman gereken tek şey ihtiyaç duyulan yükleri elde etmektir.

W – Yaylım Ateşi

Bu şampiyonun alan hasarı etkisine sahip yeteneğidir. Koni biçimindeki bir alanda yer alan tüm rakip birliklere isabet edebilir ve onları yavaşlatır. Üstelik bu yeteneğin hasar miktarı oldukça yüksektir.

Rakibi kovalarken ihtiyaç duyabileceğin gibi rakipten kaçarken de ihtiyaç duyabileceğin bir yetenektir. Fakat en doğru kullanım biçimi minyon öldürme konusunda bu yetenekten destek alıp koridorun ileriye doğru ilerlemesini sağlamaktır.

E – Şahin Atışı

Bu şampiyonun bu yeteneği oyunun en kullanışlı yeteneklerinden birisidir. Hedeflediği alana doğru giden şahin ne var ne yok sana gösterebilir. Eğer düşman ormancının yakınlarda bir yerlerde olduğunu hissediyorsan onun yerini bununla tespit edebilirsin.

Stratejik hamleler yapmak için rakibin yerini tespit etmek de iyi bir fikir olacaktır. Yeteneğin bekleme süresini hesaba katarak kullanmaya çalışırsan bu şampiyon konusunda kendini geliştirebilirsin.

R – Büyülü Kristal Ok

Bir takımın bu şampiyonu almasına neden olan yetenektir. Fazlasıyla kullanışlıdır çünkü hem mücadeleye giriş hem geri çekilme konusunda takıma yardımcı olabilir.

Bu yeteneği canı az bir düşmanı öldürmek için veya senin için tehdit oluşturmayan bir düşmanı durdurmak için kullanmamalısın. Bu yeteneği kullanmak oldukça iyi zamanlama ve önsezi gerektirir.

Oynaması oldukça basit bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ashe ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap