Ashe CT » Ashe Counter

Ashe karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak alt koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Ashe CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Ashe için güncel build arıyorsan Ashe build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Ashe CT konusunda bilgiler yer alır.

Ashe counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Ashe counter konusunda yardımcı olacaktır.

Ashe CT (Ashe Counter)

Ashe Counter / Ashe CT
Tristana Draven
Tristana Yasuo Caitlyn Heimerdinger Draven

Ashe özel yeteneğine kavuştuğu zaman dikkatli olman gerekir. Sana dilediği zaman sersemletme etkisini uygulayabileceği için çok tetikte oynaman gerekir. Özellikle ormancı takım arkadaşından destek alarak yapacağı baskınlara karşı çok dikkatli olmalısın.

Ashe herhangi bir kaçış yeteneği olmayan şampiyonlardan biridir. Aynı zamanda yetenek kitinde sürdürülebilirlik konusunda herhangi bir beceri yoktur. Bunları avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin. Ona sürekli olarak rahatsız edici hasar verebilirsin.

Ashe’in ekstra hasar vermesine engel olabilmek için minyon birliklerinin arkasında kalmaya çalışmalısın. Minyon birlikleri W yeteneğini engelleyebilecek olduğundan ekstra hasar almazsın. Ancak açık hedef olursan Ashe bunu kullanmaya çalışacaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ashe son derece hareketsiz bir şampiyondur ve aynı zamanda dayanıksızdır. Onu pozisyonunun dışında yakalamaya çalışmalısın. Olabildiğince hızlı bir biçimde bir şekilde onu etkisiz bırakıp mücadeleleri kazanmaya çalışmalısın.

Orta koridordaki şampiyonların hareketlerini takip etmelisin. Çünkü Ashe zaman zaman özel yeteneğini orta koridora doğru kullanabilecektir. Bu onun uzaktan bile olsa mücadele başlatabilme potansiyelinin olduğu anlamına gelir.

Ashe bir şekilde E yeteneğini kullanarak yerini tespit etmişse yer değiştirmeye çalışmalısın. Takım savaşlarının gidişatı açısından bu yer değişikliği önemlidir. Özellikle takım olarak bir görevi yerine getirmeye çalışırken bu yeteneği fark edersen geri çıkmak için ısrarcı olmalısın.

Potansiyel

Ashe uzun süren her türlü mücadeleden güçlü çıkabilecek bir şampiyondur. Çünkü bu sayede Q yeteneğini aktif etme başarısı gösterir. Hasar takaslarını abartmamalı ve tadında bırakmalısın. Farklı bir senaryonun yaşanmasına engel olmak için çaba göstermelisin.

Ashe 6. seviye olduktan sonra kendi kendine yeten bir şampiyondur. Özel yeteneğini çok farklı biçimlerde kullanabilir. Ancak özel yeteneği bekleme süresinde olduğunda ona karşı çeşitli hamleler yapmaya çalışmalısın. Ashe, Mahvolmuş Kralın Kılıcı eşyasını bitirince çok fazla hasar vermeye başlar.

Bu Ashe counter rehberi sayesinde Ashe karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Ashe için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap