Ashe Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Ashe nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Ashe build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Pürdikkat bir biçimde rakipleri yaylım ateşine tutun.

Bu rehber Ashe nasıl oynanır sorusuna, Ashe build, Ashe eşya ve Ashe rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek menzilli rahatsız edici hasara sahip şampiyonlardan biridir. Mekanik anlamda çok karmaşık olmayan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Ashe Sezon 9 Build

Bu sezon Ashe için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkaracak tercihler yapmalısın.

Ashe için eşya seçimleri konusunda maksimum hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Ashe – Benzer Şampiyonlar
Kindred Jhin Miss Fortune Jinx Draven

Ashe Rün (Rune)

Ashe için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Ashe için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ölümcül Tempo seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (İlham) Nitelik

Ashe Eşyalar (Item)

Ashe eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Ashe Yetenekler

Bu kısımda en iyi Ashe sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih anlık olarak canını iyileştirmene imkan tanıyan Şifa büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Şifa

Ashe nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Ashe özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Buz Atışı

Bu şampiyonun basit saldırılarının rakibi yavaşlatmasını sağlar. Bu yetenek oyunun en kullanışlı yeteneklerinden birisidir. Çünkü bu yetenek sayesinde her türlü rakibi kovalamayı başarabilirsin. Özellikle yeteri kadar saldırı hızına sahip olduğunda fazlasıyla can yakabilir.

Q – Pürdikkat

Bu şampiyonun saniye başına hasar miktarını olabildiğince yukarı çıkartır. Birkaç vuruşun ardından saldırı hızı artış gösterir. Yavaşlatmanın getirdiği etkiyle rakipleri uzak tutarsın. Yapman gereken tek şey ihtiyaç duyulan yükleri elde etmektir.

W – Yaylım Ateşi

Bu şampiyonun alan hasarı etkisine sahip yeteneğidir. Koni biçimindeki bir alanda yer alan tüm rakip birliklere isabet edebilir ve onları yavaşlatır. Üstelik bu yeteneğin hasar miktarı oldukça yüksektir.

Rakibi kovalarken ihtiyaç duyabileceğin gibi rakipten kaçarken de ihtiyaç duyabileceğin bir yetenektir. Fakat en doğru kullanım biçimi minyon öldürme konusunda bu yetenekten destek alıp koridorun ileriye doğru ilerlemesini sağlamaktır.

E – Şahin Atışı

Bu şampiyonun bu yeteneği oyunun en kullanışlı yeteneklerinden birisidir. Hedeflediği alana doğru giden şahin ne var ne yok sana gösterebilir. Eğer düşman ormancının yakınlarda bir yerlerde olduğunu hissediyorsan onun yerini bununla tespit edebilirsin.

Stratejik hamleler yapmak için rakibin yerini tespit etmek de iyi bir fikir olacaktır. Yeteneğin bekleme süresini hesaba katarak kullanmaya çalışırsan bu şampiyon konusunda kendini geliştirebilirsin.

R – Büyülü Kristal Ok

Bir takımın bu şampiyonu almasına neden olan yetenektir. Fazlasıyla kullanışlıdır çünkü hem mücadeleye giriş hem geri çekilme konusunda takıma yardımcı olabilir.

Bu yeteneği canı az bir düşmanı öldürmek için veya senin için tehdit oluşturmayan bir düşmanı durdurmak için kullanmamalısın. Bu yeteneği kullanmak oldukça iyi zamanlama ve önsezi gerektirir.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Oynaması oldukça basit bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ashe ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap