Ashe Rün ve Eşya Dizilimi » ADC Build

Bu rehber Ashe rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Ashe hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Ashe için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Ashe Build S10

Ashe özellikle oynaması kolay olduğu için sevilen şampiyonlardan birisidir. Ayrıca sahip olduğu hafif kitle kontrol becerisi onun için ekstra silah anlamına gelir. Yavaşlatma becerin sayesinde vur-kaç gibi çeşitli taktikleri kullanman mümkündür. Buna ek olarak global etkisi olan bir yeteneğin olduğunu unutmamalısın.

Ashe ile oynarken özel yeteneğinden ekstra verim alman gerektiğini bilmelisin. Bu yeteneğin bekleme süresi oldukça düşüktür. Dolayısıyla takımın ne zaman ihtiyaç duyarsa o yeteneği kullanabilecek durumda olmalısın. Bunu yavaşlatma becerinle bir arada düşünerek fark yaratmayı düşünebilirsin.

Ashe Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar Mahvolmuş Kralın Kılıcı (Blade of the Ruined King)
Sihirdar Büyüleri

Ashe için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Ashe Tam Build
Mahvolmuş Kralın Kılıcı (Blade of the Ruined King)

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ölümcül Tempo olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Ashe Rün

Ashe nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Ashe ile oynarken maksimum hasar potansiyeline ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Ashe oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır.

Ashe ile oynarken E yeteneğini takımına harita görünürlüğü kazandırmak için kullanmayı düşünmelisin. Bunu yaptığın zaman takımın hangi kampların yerinde olduğunu hangilerinin yerinde olmadığını görme fırsatı elde edecektir. Ayrıca takım savaşlarında özel yeteneğini en iyi şekilde kullanman gerektiğini unutmamalısın.

Pasif – Buz Atışı

Bu şampiyonun basit saldırılarının rakibi yavaşlatmasını sağlar. Bu yetenek oyunun en kullanışlı yeteneklerinden birisidir. Çünkü bu yetenek sayesinde her türlü rakibi kovalamayı başarabilirsin. Özellikle yeteri kadar saldırı hızına sahip olduğunda fazlasıyla can yakabilir.

Q – Pürdikkat

Bu şampiyonun saniye başına hasar miktarını olabildiğince yukarı çıkartır. Birkaç vuruşun ardından saldırı hızı artış gösterir. Yavaşlatmanın getirdiği etkiyle rakipleri uzak tutarsın. Yapman gereken tek şey ihtiyaç duyulan yükleri elde etmektir.

W – Yaylım Ateşi

Bu şampiyonun alan hasarı etkisine sahip yeteneğidir. Koni biçimindeki bir alanda yer alan tüm rakip birliklere isabet edebilir ve onları yavaşlatır. Üstelik bu yeteneğin hasar miktarı oldukça yüksektir.

Rakibi kovalarken ihtiyaç duyabileceğin gibi rakipten kaçarken de ihtiyaç duyabileceğin bir yetenektir. Fakat en doğru kullanım biçimi minyon öldürme konusunda bu yetenekten destek alıp koridorun ileriye doğru ilerlemesini sağlamaktır.

E – Şahin Atışı

Bu şampiyonun bu yeteneği oyunun en kullanışlı yeteneklerinden birisidir. Hedeflediği alana doğru giden şahin ne var ne yok sana gösterebilir. Eğer düşman ormancının yakınlarda bir yerlerde olduğunu hissediyorsan onun yerini bununla tespit edebilirsin.

Stratejik hamleler yapmak için rakibin yerini tespit etmek de iyi bir fikir olacaktır. Yeteneğin bekleme süresini hesaba katarak kullanmaya çalışırsan bu şampiyon konusunda kendini geliştirebilirsin.

R – Büyülü Kristal Ok

Bir takımın bu şampiyonu almasına neden olan yetenektir. Fazlasıyla kullanışlıdır çünkü hem mücadeleye giriş hem geri çekilme konusunda takıma yardımcı olabilir.

Bu yeteneği canı az bir düşmanı öldürmek için veya senin için tehdit oluşturmayan bir düşmanı durdurmak için kullanmamalısın. Bu yeteneği kullanmak oldukça iyi zamanlama ve önsezi gerektirir.

Burada yer alan Ashe rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Ashe hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap