Aphelios CT » Aphelios Counter

Aphelios karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, saldırı hızı becerisine ve kritik hasar potansiyeline karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Aphelios CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Aphelios saldırı hızından ve kritik şansından güç alan bir şampiyondur. Buna ek olarak ortalama düzeyde bir hasar potansiyeli vardır. Aphelios counter seçim yaparken onun iyi olduğu noktaları göz önünde bulundurman çok önemlidir. Çünkü Aphelios counter seçiminde onun temel niteliklerine engel olmak istersin.

Aphelios CT (Aphelios Counter)

Aphelios çok fazla sayıda alan hasarına sahiptir. Bu nedenle minyon dalgasından olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir. Ek olarak, kulenin altında kaldığın zaman kuleye yakın durmamalısın. Bununla birlikte, Aphelios alan hasarıyla kule altında sana hasar verirse kulenin hasarıyla karşılaşabilecektir.

Aphelios ile hasar takasına girmeye çalıştığında zaman zaman dezavantajlı çıkabilirsin. 1. seviyede onunla hasar takasına girmekten çekinmen gerekir. Özellikle yetenek gücü şampiyonuyla oynuyorsan buna dikkat etmelisin. Saldırı gücü odaklı olduğu için maçın erken safhasında senden daha fazla hasar verebilecektir.

Aphelios ile hasar takasında bulunacak en doğru zaman etrafta minyon birliklerinin olduğu zamandır. Çünkü minyon dalgaları söz konusu olduğunda sana saldırırsa minyon birlikleri onlara saldırmaya başlayacaktır. Sen ona hasar vermesen bile minyon birlikleri ona hasar vermeyi başaracaktır.

Strateji

Aphelios seni Q yeteneğinle işaretlediği zaman geri kaçmak için çaba göstermemelisin. Çünkü uzun menzili sayesinde ikinci silahıyla sana vurmayı başarabilecektir. Yakında durmayı başardığın zaman ekstra hasardan kaçınmayı başarabilirsin.

Aphelios oldukça hareketli bir şampiyondur. Onu kovalamayı falan düşünmemelisin. Özellikle savaş sisine doğru kaçtığı zaman neyle karşılaşacağını bilemezsin. Onu takip etmek çok tehlikelidir. Çünkü böyle durumlarda ormancı takım arkadaşına doğru kaçacaktır.

Aphelios’un Infernum silahı aktif olduğu zaman minyon dalgalarından uzak durmalısın. Çünkü bu sayede daha fazla alan hasarı verebilecektir. Aphelios’u minyon dalgasını ittirmek veya sana hasar vermek arasında tercih yapmaya zorlaman gerekir.

Potansiyel

Aphelios özel yeteneğinin getirdiği güç nedeniyle takım savaşlarında oldukça güçlüdür. Takım savaşları başlamadan önce onu ortadan kaldırmaya çalışırsan ekstra avantaj elde etmiş olursun. Bu nedenle takımında ona ulaşabilecek olan şampiyonları doğru konumlandırmaya dikkat etmelisin.

Aphelios’un silahlarına dikkat etmelisin. Çünkü bu silahlar ona farklı güçler kazandırabilecektir. Hasar takasını çok fazla uzatman durumunda bundan avantajsız çıkan taraf olabilirsin. Bu nedenle hasar takasını olabildiğince kısa tutmaya çalışman çok daha doğru olacaktır.

Aphelios ilk eşyasını aldığı zaman oldukça güçlenir. Bununla birlikte koridordaki sürdürülebilirliği artırmış olur. Hasar takası konusunda avantajlı çıkman söz konusu olmadığında onunla savaşmayı düşünmemelisin. Onu daha çok pozisyon dışında yakalamak için çaba göstermelisin.

Bu Aphelios counter rehberi sayesinde Aphelios karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Aphelios için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yorum Yap