Annie Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

annie rehberi

Sezon 9 için en iyi Annie rehberi. Alevlerle oyna, ateşle, kundakla, yok et ve Tibbers’ı çağırarak rakibin işini hemen bitir.

Bu rehber Annie nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Annie hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Annie nasıl oynanır?

Annie için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Annie ile oynarken hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Annie oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kundakçı

Oyunda ideal olan yeteneklerden birisidir. Bu şampiyonla iyi oynayan bir oyuncu olmak istiyorsan bu yeteneği nasıl harekete geçirebileceğini iyi bilmelisin. Bunu öğrendikten sonra bu şampiyonu çok daha etkili bir şekilde kullanabilirsin.

Bir başka ifadeyle yeteneklerini uyumlu bir biçimde kullanıp aynı zamanda pasif yeteneğinin getirdiği sersemletme etkisinden faydalanmanın yolunu bulmaya çalışmalısın. Pasif yeteneğini yönetmeyi başaramazsan hiçbir zaman bu şampiyonla iyi oynayamazsın.

Q – Yok Et

Koridor aşamasında fazlasıyla işine yarayacaktır. Minyon öldürme konusunda işini kolaylaştıracak olduğundan bu yeteneği iyi şekilde kullanmalısın.

Bir minyon öldürdüğünde mananın bir miktarını geri vermesi ve bekleme süresinde azalma olması büyük bir avantajdır. Erkenden bu yeteneğin seviyesini yükseltirsen son vuruşları çok daha etkili bir biçimde gerçekleştirebilirsin.

W – Ateşle

Bu şampiyonu tercih eden oyuncular arasında tartışmalı bir durum olsa bile özellikle destek rolünde oynanıldığında açılması gereken ilk yetenektir.

Pasif yeteneği harekete geçirip oyunun başında sersemletme etkisine sahip olmak erkende rakip ile hasar takasına girmene yardımcı olabilir. Tabi bunun için sağlam pozisyon almalı ve rakibe kendini göstermemelisin.

E – Alev Kalkanı

Birbirinden farklı avantajları olan bir yetenektir. İlk sunduğu avantaj güvenli bir biçimde pasif yeteneği harekete geçirmesi ve üstelik bunu oldukça düşük mana bedeliyle gerçekleştirmesidir.

İkinci sunduğu avantaj ise daha kararlı bir biçimde hasar takasına girme konusunda sana yardımcı olabilmesidir. Büyü direnci veya zırh gibi etkenlerden faydalanmak yerine doğrudan hasar düşürdüğünden oldukça değerli bir yetenektir.

R – Çağır: Tibbers

Bu şampiyon için en önemli yetenektir. Onun çarpışmaya giriş fitilini ateşlemesine yardımcı olan ayısını ortaya çıkartır. Genelde belirgin bir kombinasyon vardır.

R-Q-W veya R-W-Q kombinasyonları ile bu şampiyon takım savaşlarını başlatabilir. Tercihini mümkün olduğunda ikinci kombinasyondan yana kullanmalısın çünkü Q yeteneğinin etki mesafesi W yeteneğinin etki mesafesinden daha düşüktür.

Annie Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Annie için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Annie Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Kara Hasat olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Annie Rün

Anlık hasarı yüksek kolay bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Annie ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap