Annie CT » Annie Counter [S10]

Annie counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Annie counter konusunda yardımcı olacaktır.

Annie CT (Annie Counter)

Annie sersemletme becerisini korumayı başardığı sürece büyük bir tehlikelidir. Ancak sersemletme becerisini tutması demek farm yapma becerisinin azalması anlamına gelir. Sersemletme etkisine maruz kalmadan farm yapmaya çalışmalı ve koridoru ittirmek için çaba göstermelisin.

Annie’nin pasif yeteneğine dikkat etmelisin. Kaç dolum olduğunu iyi kontrol etmelisin. Bu yetenekte çok fazla dolum yoksa Annie ile hasar takasına girebilirsin. Aksi durumda ise hasar takasına girmemeyi tercih etmen çok daha doğru olacaktır.

Q yeteneğinin mana kullanım bedeli oldukça düşüktür. Bu yetenek onun erken evredeki hasar takaslarından avantajlı çıkmasını sağlar. Ancak yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Dolayısıyla bu durumdan faydalanmanın yollarını bulmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Büyü direnci almalı ve aynı zamanda Zhonya’nın Kumsaati gibi eşyalardan destek almaya çalışmalısın. Bu sayede Annie karşısında hayatta kalmayı başarabilirsin. Annie yetenekleriyle oluşturacağı kombinasyonu yapamazsa etkisiz kalır.

Annie’nin hareketsiz bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Özellikle sürekli rahatsız edici hasar verebilen şampiyonlara karşı son derece zayıf kalır. Bu tür şampiyonlar seçerek avantaj elde edebilirsin. Çünkü bu tür hamlelerle onu farklı hamlelere yönlendirmiş olursun.

Takım savaşlarında pozisyon alırken mutlaka öndeki arkadaşların ile arana mesafe koymaya çalışmalısın. Çünkü Annie özel yeteneği ve pasif yeteneğini bir arada kullandığı zaman tüm takıma sersemletme uygulayabilecektir. Mesafeyi korursan buna engel olursun.

Potansiyel

Annie 6. seviye olduğu zaman son derece etkili bir güç artışı yasar. Bu seviyeden sonra ona saygı duymalısın. Çünkü uygulayacağı kombinasyon son derece güçlü olacaktır. Kombinasyonlara izin vermezsen işini kolaylaştırmış olacağını bilmelisin.

Hareketlilik sunan eşyalar aldığı zaman Annie tam anlamıyla ciddi bir tehdide dönüşmüş olur. Her ne kadar etkili olsa bile onu farklı bir pozisyonda yakalamak mümkün olabilecektir. Kitle kontrol etkisi yeteneklerini bu tür senaryolara karşı hazır tutmalısın.

Bu Annie counter rehberi sayesinde Annie karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Annie için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu